Vārda dienu svin: Vitolds, Lolita, Letīcija

Tests: vai tu drīksti aizņemties sms kredītus!

Pinterest LinkedIn Tumblr +

īdz algai vēl pāris nedēļas, bet makā atlikuši vien “melnie” eiro centi. Tā ir pazīstama situācija daudzām, jo nereti saņemot algu rodas dažādi neparedzēti, bet vajadzīgi pirkumi. Šādos brīžos piezogas doma par to, ka sms kredīti internetā varētu izlīdzēt, taču vai tā ir patiesība? Pirms aizņemties, ir svarīgi izpildīt zināšanu testu, lai secinātu, vai esi tiesīga spert šādu soli. Atbildi ar Jā/Nē uz zemāk minētajiem jautājumiem un iepazīsties ar rezultātiem.

 1. Mikro kredīts ir paredzēts ārkārtas vajadzībām.
 2. Es rūpīgi plānoju savu budžetu un pārzinu visus ienākumus/izdevumus.
 3. Vienmēr atmaksāju parādus sarunātajā laikā, lai arī būtu iespēja to nedarīt.
 4. Saņemot naudu vispirms nomaksāju rēķinus un, tad izlietoju naudu citām vajadzībām.
 5. Parāds nav brālis.
 6. Naudu tērēju bezrūpīgi. Plānošana nav mana stiprā puse.
 7. Iegādājoties preces vai pakalpojumus, izlasu līgumu līdz galam. Ja ir neskaidrības, nekautrējos jautāt, lai noskaidrotu vajadzīgo informāciju.
 8. Sms kredīta saņemšanai nav vajadzīga ķīla, galvotājs vai izziņa no darba vietas.
 9. Aizņemties internetā iespējams mazāk kā 1 stundas laikā.
 10. Sastopoties ar grūtībām, cenšos no tām izvairīties.
 11. Ja pietrūkst naudas, lūdzu palīdzību draugiem, radiniekiem vai darba kolēģiem, un viņi neatsaka.
 12. Izprotu finanšu darījumu izmaksas un sekas, kas var rasties no saistību nepildīšanas.
 13. Pirms iegādāties preci vai pakalpojumu vienmēr salīdzinu cenas un izvērtēju dažādas alternatīvas.
 14. Dzīvoju pēc Skārletes moto – Par to es domāšu rīt!
 15. Dzīvojam tikai vienu reizi. Jāizmēģina ir viss.
 16. Pašreizējie ienākumi ir pietiekami un pat to īslaicīga samazināšanās par 10–30 procentiem neradītu nekādus sarežģījumus.

Testa rezultāti:

– Par katru atbildi “Jā” uz jautājumiem 2, 3, 4, 5, 7, 11, 12, 13 pieskaiti sev trīs punktus.

– Par katru atbildi “Jā” uz jautājumiem 6, 10, 14, 15 atņem sev septiņus punktus.

– Par atbildi uz pārējiem jautājumiem punkti netiek skaitīti.

 

21 – 24 punkti
Tu pārzini savas finanses un izproti finansiālo saistību nozīmi. Situācijās, kad steidzami vajag naudu, Tu rūpīgi izvērtē dažādus risinājumus un pieņem lēmumu pārdomāti. Aizņemšanās Tev nepatīk un dari to tikai galējā situācijā. Problēmu gadījumā zini, ka varēsi paļauties uz saviem draugiem vai tuviniekiem. Esi līdzsvarota personība.

 

17 – 20 punkti
Tu apzinies riskus, taču reizēm paslīd kāja. Naudu tērē pārdomāti, taču diemžēl nevari saprast, kur paliek alga. Mēģinājumi ieviest skaidrību finansēs diemžēl nav nesuši cerētos rezultātus un ir atmesti. Aizņemties Tev nepatīk, taču šādu iespēju nenoraidi. Nepatīk lasīt līgumus un pati arī zini, ka tā ir lielākā problēma, jo var sanākt iekļūt nopietnās nepatikšanās.

 

10 – 17 punkti
Kas neriskē, tas nedzer šampanieti! Ar to ir viss pateikts. Tu esi daudz lasījusi un uzskati sevi par izglītotu personību, taču neproti savas zināšanas pielietot reālā dzīvē. Rezultātā nereti gadās iekulties dažādās ķezās.

0 – 10 punkti
Man jūra līdz ceļiem. Tu dzīvo spontāni un nerēķinies ar savas darbības sekām. Lai arī reizēm pievērs uzmanību detaļām, tomēr parasti neuzmanība noved pie daudzām kļūmēm. Budžeta plānošana nav tava stiprā puse un visiem stāsti, ka skolā Tev matemātika nepadevās. Tu pieņem ātrus lēmumus, taču vēlāk tos nākas nožēlot.

 

Secinājumi
Katrai no mums ir sava pieredze un skatījums uz dzīvi. Lai kāds tas arī nebūtu, ir jāatceras, ka kredīti internetā ir nopietnas finansiālās saistības. Iepriekš minētais tests ir tikai ilustratīvs un var neatspoguļot Tavu gatavību uzņemties saistības, tādēļ ir jāpaļaujas uz veselo saprātu. Lai arī jaunajiem klientiem kredītu devēji piedāvā dažādas atlaides, tomēr tas nevar būt par pamatu, lai pieņemtu lēmumu par aizņemšanos. Kredīts ir pieejams LR iedzīvotājiem ar regulāriem ienākumiem un tīru kredītvēsturi. Piesakoties aizdevumam, ir svarīgi rūpīgi iepazīties ar līguma nosacījumiem un izvērtēt savas finansiālās iespējas. Jāatceras, ka pēc aizdevuma izlietošanas nākamajā mēnesī vai līguma darbības periodā būs jādzīvo ar mazākiem līdzekļiem nekā ierasts. Aizņemies atbildīgi!

Dalīties.

Atstāt Ziņu