Vārda dienu svin: Dzidra, Gunita, Loreta, Dzidris

Skaistumkopšana grūtniecības laikā

Pinterest LinkedIn Tumblr +

ielākajai daļai sieviešu skaistums ir viens no galvenajiem faktoriem savā pašpārliecībā. Nagiem, matiem, ādai jābūt koptiem, un šeit skaistā dzimuma pārstāvēm talkā nāks dažādu kosmetoloģijas jomu un estētiskās medicīnas speciālisti. Tomēr grūtniecības periodā daudzas sievietes izvairās no skaistumkopšanas salonu un kosmetoloģijas kabinetu apmeklējuma, baidoties kaitēt savam bērnam. Daudzas procedūras patiešām nav ieteicamas grūtniecēm un ar krūti barojošām māmiņām. Taču skaistumkopšanas saloni un klīnikas piedāvā visai plašu procedūru, kosmētikas līdzekļu spektru un rekomendācijas tieši grūtniecēm.

Galvenās problēmas
Lielākā daļa sieviešu grūtniecības laikā novērtējušas, ka viņu ādas stāvoklis būtiski pasliktinās – parādās nieze, sausums, paaugstināts ādas jutīgums, izsitumi apkārt mutei un uz zoda, grumbiņas. Ādas stāvokļa izmaiņas ir saistītas ar hormonālā fona svārstībām un paaugstinātu alerģiju pret daudziem kosmētikas līdzekļiem un pārtikas produktiem. Tāpat grūtniecēm un ar krūti barojošām māmiņām mūžīgās problēmas sagādā strijas, ādas pigmentācija un kāju tūska.

Vai šo problēmu risināšanai ir vērts griezties pie kosmetologa?
Atbilde ir viennozīmīga: jā, ir vērts. Grūtniecei sev jāizvēlas prasmīgs kosmetologs, iepriekš konsultējoties ar savu ginekologu. Kosmetoloģijas speciālistam jābūt attiecīgajai pieredzei, jo viņš uzņemas atbildību ne tikai par grūtnieces skaistuma saglabāšanu, bet arī par viņas nākamo bērnu.

Kosmetologam jāpievērš uzmanība ne tikai uz fizisko, bet arī emocionālo stāvokli, jo grūtniecības periodā sieviete ir pakļauta depresijai, garastāvokļa maiņai, dažādām bailēm un pat panikas lēkmēm. Šī iemesla dēļ ir svarīgi uzticēties speciālistam, kurš ne tikai ieteiks vajadzīgās procedūras un kosmētikas produktus, bet arī palīdzēs grūtniecei atslābināties un aizmirst par ikdienas rūpēm.

Tikai speciālists ar analīžu palīdzību var noteikt dažādu ādas problēmu patieso iemeslu. Grūtniecības laikā pašārstēšanās ir ļoti bīstama, jo nepareizi izvēlēta ārstēšana ne tikai nepalīdzēs uzlabot ādas stāvokli, bet var kaitēt arī bērnam.

Kādas procedūras grūtniecēm ir vissvarīgākās?
Ņemot vērā sievietes paaugstināto stresu un trauksmi bērna iznēsāšanas laikā, viena no svarīgākajām procedūrām ir relaksējošās procedūras, piemēram, dažādas masāžas vai ūdens procedūras. Diemžēl dažas no tām grūtniecēm nav ieteicamas, bet pieredzējis speciālists varēs ieteikt tieši tās procedūras, kuras grūtniecei palīdzēs un nekaitēs viņas veselībai. 

Viens no vispiemērotākajiem masāžas veidiem grūtniecēm ir manuālā limfodrenāžas masāža, kas ne tikai atslābina ķermeni, bet arī palīdz tam atbrīvoties no liekajiem toksīniem, izvadīt sārņus un novērst tūsku. Grūtniecības laikā atļautas tikai manuālās masāžas, jebkādu elektroierīču izmantošana masāžu veikšanai ir aizliegta.

Ietīšana palīdz grūtniecēm uzlabot ādas stāvokli un atbrīvoties no tūskas, bet ļoti svarīgi ir izvēlēties tās vielas, kuras organismam nāks par labu un nekaitēs mazulim. Arī šādā gadījumā neiztikt bez kosmetologa konsultācijas.

Īpaša piesardzība jāievēro, izmantojot ūdens procedūras. Grūtniecēm nepieciešama peldēšana, tā palīdz attīstīt vajadzīgās muskuļu grupas, mazina sasprindzinājumu, nodrošina nepieciešamo fizisko slodzi. Tomēr tās procedūras, kuru laikā iedarbība uz ķermeņa aktīvajiem punktiem notiek ar ūdens strūklas palīdzību, grūtniecēm nav labvēlīgas.

Līdzīga iedarbība var radīt negaidītu efektu uz topošās māmiņas organismu un izraisīt nevēlamu efektu.

Kosmētiskajai sejas un ķermeņa kopšanai sevī jāiekļauj sekojoši produkti: ādu mitrinošie līdzekļi; mineralizējošie līdzekļi; saules aizsargkrēmi ar SPF faktoru ne mazāk kā 25. Pēdējais punkts ir ļoti svarīgs, jo saules staru iedarbība var pastiprināt ādas pigmentāciju un pasliktināt ādas stāvokli. Jāpārliecinās par to, ka saules aizsargkrēms pasargā no UVA un UVB stariem.

 

Vairāk padomu lasi Baltijā pirmajā Beauty Online servisa portālā INTENSA.PRO.

Dalīties.

Atstāt Ziņu