Vārda dienu svin: Lavīze, Luīze, Laila

Skaidrītes tamborētās pērļu krelles

Pinterest LinkedIn Tumblr +

“Man arī ir šāds hobijs – darināt skaistas lietas gan svētkiem, gan ikdienai. Tāpēc nolēmu piedalīties. Neesmu profesionālis, tikai pamazām attīstu savas prasmes, mācos no savām un citu kļūdām. Konkursam nosūtu tamborētas rotas tapšanas procesu. Tas ir diezgan laikietilpīgs process, galarezultāts arī iepriekš nav paredzams, bet man tas patīk,” raksta Skaidrīte Gaidule no Rēzeknes.

Tamborētas pērļu krelles gatavošana

Nepieciešamie materiāli
Lai izveidotu tamborētu kaklarotu, būs nepieciešami sekojoši materiāli:

Makšķeraukla;
Sēkliņpērlītes;
Hrizokolas čipšu virtene(var arī jebkāda veida lielākas pērlītes, gliemežvāku gabaliņus u.tt);
Aizdare;
2 konusiņi;
Pērļošanas adata;
Tamboradata.

1. solis – visas rotai paredzētās pērlītes ar adatas palīdzību saveram uz makšķerauklas. Pērlīšu secība – pēc pašas izvēles. Manā gadījumā – 10-12 sēkliņpērlītes un viens Hrizokolas čipša gabaliņš.

2. solis – tiek tamborēta gaisa cilpiņu pīnīte pievienojot pērlītes. Gaisa cilpiņām jābūt brīvām, lai vēlāk rotai būtu gaisīguma un viegluma efekts.

3.solis – kad visas pērlītes ir veiksmīgi satamborētas, varam ķerties klāt pie rotas veidošanas. Izvēlamies rotas dekoratīvās daļas lielumu un tādā izmērā salokām visu garo pīni. Divās vietās sastiprinām visas pīnītes rindas kopā. Virsū iestiprinām konusiņu. Tam būs gan dekoratīva, gan praktiska nozīme – zem tā paslēpsim savienojuma vietu un rota arī labi izskatīsies.

4.solis – ja krelles vēlas īsas, tad pēc konusiņu iestiprināšanas var domāt par aizdari. Manā gadījumā krelles ir domātas garākas, tāpēc pēc konusiņa vēl uz makšķerauklas galiem veru pērlītes, līdz sasniedzu vēlamo garumu.

5. solis – tagad pievienojam aizdari. Es izmantoju spiedīti, caur kuru izveru makšķerauklas galus un tad nostiprinu.

Dalīties.

Atstāt Ziņu