Vārda dienu svin: Irmgarde

Siera salāti ar ķiploka grauzdiņiem

Pinterest LinkedIn Tumblr +

a gatavoju siera salātus, tad nekad nenošauju greizi- tie nu man tiešām padodas. Lieku lietā fantāziju un radu savas receptes – galvenā sastāvdaļa siers un pārējo tad pievienoju pēc sajūtām. Šos salātus ar ķiploka grauzdiņiem pagatavoju uz Jāņiem un visi bija sajūsmā, tādēļ nolēmu, ka nav ko turēt sveci zem pūra un jāpadalās.

Nepieciešams:
Mīkstais siers ar baziliku (man bija Degoles pienotavas ražotais ‘Muižas siers’ ar baziliku, bet var izmantot arī citu siera veidu)
Tomāti
Konservēta kukurūza
Ķiploku grauzdiņi
Bazilika lapiņas
Majonēze
Sastāvdaļu daudzums atkarīgs no tā, cik daudz salātu tiek gatavots. Sastāvdaļu proporcijas – aptuveni vienādas.

Gatavošana:
Sagriež sieru kubiciņos. Tomātus pārgriež uz pusēm, izņem mīksto, sulīgo vidu un stingrāko daļu izmanto salātiem- arī sagriežam kubiciņos. Liek bļodā sagriezto sieru, tomātus, kukūrzu, sīki sasmalcinātas bazilika lapiņas, ķiploku grauzdiņus (kas arī sagriezti mazākos kubikos) un visu samaisa ar majonēzi. Sāli un citas garšvielas šiem salātiem nevajag – ķiploku grauzdiņi un baziliks parūpējas par to, lai veidotos sātīga un aromātiska garša.
Knifiņš – lai ķiploku grauzdiņi salātos nebūtu pārāk cieti, vēlams tos jau vairākas stundas pirms salātu gatavošanas, apliet ar majonēzi, lai tie kļūtu mīkstāki.

Dalīties.

Atstāt Ziņu