Vārda dienu svin: Artūrs, Artis

Sarūpē dāvanas bez bažām par ģimenes budžetu

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Vieni no gada gaidītākajiem svētkiem ir jau aiz stūra, un laiks sākt domāt par Ziemassvētku dāvanām saviem mīļajiem. Vai ziemas saulgriežu gaidās vēlies ierobežot ikdienas tēriņus tā, lai dāvanu sarūpēšana nāktos viegli? Tev var noderēt 5 vērtīgi padomi, ko apkopojuši VIA SMS pieredzējušie finanšu konsultanti – ieskaties!

Neļauj svētkiem savu budžetu “izsist no līdzsvara”!
Bez skaistām atmiņām un pozitīvām emocijām katri svētki rada arī papildu izdevumus un pārbaudījumus Tavam maciņam. Labā ziņa ir tāda, ka Tu vari būt svētku tēriņiem soli priekšā! Proti, savlaicīga izmaksu plānošana un papildu līdzekļu iekrāšana gluži vienkāršos veidos ļaus Tev sarūpēt jaukas svētku dāvanas tuviniekiem bez uztraukuma par bankas konta atlikumu. Gan svētku, gan ikdienas finanšu “drošības spilvena” veidošanā Tev var palīdzēt 5 VIA SMS ieteikumi!

1. Laicīga rēķinu apmaksa
Visus ikmēneša maksājumus veic apzinīgi un nekavējoties, tostarp:

 •  īri un komunālos pakalpojumus;
 •  mobilo sakaru rēķinus;
 •  līzinga vai hipotekārā kredīta atmaksu, kā arī citus.

Šādi Tu ne tikai izvairīsies no kavējuma maksām un soda naudas procentiem, bet arī psiholoģiski atvieglosi sev ikdienu. Tūlītēja regulāro maksājumu veikšana uzskatāmi parādīs, cik liela naudas summa šomēnes ir atlikusi brīviem tēriņiem, un izmaksu plānošana būs vieglāka. Turpinājumā lasi, kā veiksmīgāk ieplānot lielveikala apmeklējumu!

 Foto: Shutterstock.com

2. Bez liekiem tēriņiem pārtikai
Lielu daļu mūsu ikdienas tēriņu aizņem pārtikas iegāde. Nereti gan lielveikala apmeklējums izsalkuma varā noved pie dažādiem nevajadzīgiem pirkumiem. Tāpat jau par klasiku var dēvēt gājienu uz veikalu “tikai pēc maizes un piena”, bet atgriešanos ar produktu pilniem maisiem, kam ledusskapī nav vietas un, iespējams, pēc kāda laika tos nāksies izmest.

Efektīvs veids, kā doties sagādāt pārtiku, ir ar pilnu vēderu un iepirkumu sarakstu rokā. Produktu listi ieteicams veidot, jau paredzot konkrētas maltītes nedēļas ietvaros. Tas ļaus izvairīties no situācijām, kad pārtikas preces ar pagājušu derīguma termiņu nākas izmest atkritumos. Vienlaikus saraksta veidošana padarīs iepirkšanās procesu daudz operatīvāku, samazinot iespējas nopirkt ko lieku. Tomēr kā rīkoties, kad kārdinājums nopirkt ko neplānotu ir īpaši liels? Lasi tālāk!

3. Spontānu pirkumu izvērtēšana
Informācijas pārbagātības laikmetā dažādi vilinoši piedāvājumi pirkt “te un tagad” mūs ikdienā pavada ik uz soļa. Pirms katra impulsīva pirkuma veikšanas mēģini rūpīgi apsvērt tā lietderību. Pārbaudi sevi ar šādiem jautājumiem:

 •  Cik nepieciešams šis pirkums man ir šobrīd?
 •  Vai varu to atlikt uz vēlāku laiku?
 •  Kā tas iespaidos manu budžetu?

Brīdī, kad vēlies ietaupīt, gan liels, gan mazs neplānots pirkums var sašūpot budžeta plānus, un rūpīgi krātie līdzekļi var izgaist ar vienu rokas vēzienu. Tādēļ centies novērtēt savas vēlmes un finanšu iespējas ar vēsu prātu!

 Foto: Shutterstock.com

4. Videi un maciņam draudzīgi ieradumi
Mums ir paveicies ar laiku, kurā dzīvojam. Zaļā domāšana, lietu gatavošana pašrocīgi un “otrās elpas” piešķiršana dažādiem priekšmetiem ir kļuvusi par moderna un ilgtspējīga dzīvesveida elementu, turklāt ļauj būtiski ietaupīt līdzekļus.

Videi draudzīgas idejas, kas ļaus ietaupīt līdzekļus ikdienā:

 •  nepērc maisiņu veikalā – ņem līdzi savu iepirkumu maisiņu no mājām, vislabāk – ietilpīgu un izturīgu auduma somu;
 •  pagatavo kafiju līdzņemšanai savā termokrūzē – ja mēdz iegādāties līdzi ņemamo kafiju teju katru dienu, aprēķini, cik daudz naudas šādi iztērē par kafiju mēnesī! Jau par pāris kafijas krūzīšu cenu vien Tu vari iegādāties veselu paku izmeklētas maltās kafijas. Sava termokrūze un kvalitatīvs kafijas automāts būs lielisks ieguldījums, kas ilgtermiņā ļaus ietaupīt kaudzi naudas;
 •  gatavo savas pusdienas – vienu nedēļu darba vietā centies ēst tikai līdzi ņemtās pusdienas vai, ja uzturies mājās, nepērc jau gatavās maltītes! Attiecīgi nedēļas beigās aprēķini, cik daudz naudas pusdienām iztērēji šādā veidā un cik iztērē parasti – rezultāts Tevi pārsteigs;
 •  audzē sezonālos dārzeņus un garšaugus  – sēklas ir salīdzinoši lētas un audzēšana neaizņem tik daudz pūliņu, kā sākotnēji varētu šķist. Turklāt  gandarījums, mielojoties ar pašu mājās audzēto priecēs vēl vairāk par finansiālo ietaupījumu.

Noslēgumā lasi par vēl vienu svarīgu aspektu prasmīgā finanšu plānošanā!

5. Iekrājumu veidošana
Pat salīdzinoši nelielas naudas summas regulāra atlikšana krājkontā pēc laika veidos būtisku finanšu “drošības spilvenu” un atbalstu dažādu plānu īstenošanai. Tāpat noderīga var izrādīties sīknaudas krāšana – daudzās monētas no maka un kabatām centies regulāri iebērt krājkasē vai burciņā. Šādi arī īsā laikā Tu vari uzkrāt vairākus desmitus eiro, atliktās naudas trūkumu pat īsti neizjūtot. Vai piekrīti, ka ir vērts pamēģināt?

Bet, ja Tev nepieciešams ātrs finanšu atbalsts, aizņemies atbildīgi kopā ar uzticamu aizdevēju – VIA SMS! Nebanku kredītdevēja VIA SMS profesionālie konsultanti priecāsies atbildēt uz Taviem jautājumiem un palīdzēs pieņemt pārdomātu lēmumu. Lai izdevusies svētku sezona, taču VIA SMS Tev atgādina – aizņemies atbildīgi, izvērtējot savas iespējas kredītu atmaksāt!

 

Apmaksāta publikācija

Dalīties.

1 komentārs

 1. Paldies par padomiem! Tagad ir ļoti viegli izvairīties no spontāniem pirkumiem – es cenšos pilnībā pāriet uz online-iepirkšanos – gan apģērbu, gan apavus, gan pārtiku cenšos iegādāties e-veikalos – tad noteikti zinu, ka pasūtīšu tikai nepieciešamo bez bailēm paņemt "vēl arī šo superīgo džemperi" 🙂 Kā arī cenšos piesekot maniem mīļākajiem zīmoliem soc tīklos, tad var redzēt izlozes, atlaides un citu informāciju laicīgi. Piemēram, tikai no Prāta Vētras profila uzzināju par viņu 2018.g. koncerttūri un paspēju iegadāties biļetes par samazināto cenu pirmajās trīs dienās. Bieži pārbaudu dāvanuservisa mājaslapu. Piemēram, tagad viņiem var nopirkt vairākas aktivitātes ar iespaidīgu atlaidi – un jau labas Z-svētku dāvanas pāris tuviniekiem ir gatavas 🙂 Kādi ir jūsu veidi, lai ietaupītu?

Atstāt Ziņu