Vārda dienu svin: Rasma, Rasa, Maira

Sāp galva? Alternatīva tabletei – fizioterapija

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Vivendi Galvassāpju centrs aicina visus interesentus, sevišķi tos, kuri cieš no biežām galvassāpēm, uz bezmaksas informatīvo lekciju “Sāp galva? Alternatīva tabletei – fizioterapija”. Medikamenti nav vienīgais efektīvais veids galvassāpju ārstēšanai. Nemedikamentozā terapija ir neatņemama sastāvdaļa galvassāpju ārstēšanas procesā, kurā nepieciešama paša pacienta iesaiste, apmācība un sava organisma iepazīšana, atpazīstot sāpju provocējošos faktorus un pārskatot dzīves veidu.

Vivendi Galvassāpju centra sertificētā fizioterapeite Monta Puide uzskata, ka vairākumā migrēnas un saspringuma galvassāpju gadījumu tieši fizioterapija var palīdzēt samazināt galvassāpju intensitāti un biežumu.

Fizioterapija ir viens no nemedikamentozās terapijas veidiem, kas ietver ārstniecisko vingrošanu, manuālo terapiju, mīksto audu tehnikas un speciālas tehnoloģijas. Fizioterapeiti ir cilvēku funkcionālā stāvokļa eksperti, kuri var noteikt, vai Jūsu ķermeņa fiziskais stāvoklis un kustību ieradumi ir galvassāpju veicinātāji.

Fizioterapeite Monta Puide apgalvo, ka biežs galvassāpju iemesls ir muguras augšējās daļas disfunkcija, tā var būt nestabilitāte, muskuļu pārāk liels saspringums vai saīsinājums, nepareizi izveidojusies stāja, iepriekš pārciesta kakla trauma, kā arī citas problēmas. Sāpes parasti izraisa kādas struktūras izmaiņas galvā vai kaklā, taču dažkārt tās var radīt arī asimetrija muguras krūšu daļa, saspringums plecos vai žokļa locītavās. Būtiska loma galvassāpju novēršanā ir arī ikdienas ergonomikai, kas ietver gan to, uz kāda spilvena guļam, kā sēžam pie darba galda, kā ceļam un nesam smagumus, kādā pozā tiek mazgāti trauki vai grīdas, kā sēžam automašīnā u.c.

Lai izprastu, kāda problēma var izraisīt pacientam galvassāpes, fizioterapeitam ir nepieciešams detalizēti noskaidrot pacienta sūdzības, ikdienas aktivitātes, paradumus, lai pēc tam veiktu stājas, kustību apjoma, muskuļu spēka un garuma novērtējumu.

Atbilstoši katra pacienta problēmām var tikt pielietotas tādas ārstēšanās metodes kā muskuļu stiepšana, trigerpunktu masāža, individuāli terapeitiski vingrojumi, stājas korekcija, fizikālās terapijas procedūras, teipošana, relaksācijas metodes, elpošanas tehnikas, ikdienas ergonomikas pamatprincipu apmācība un ievērošana u.c.

Bezmaksas lekcijas laikā fizioterapeite Monta Puide sniegs plašu ieskatu par galvassāpju veicinošiem faktoriem no fizioterapijas aspekta un skaidros, kā fizioterapija var palīdzēt novērst galvassāpes, demonstrējot arī dažādas metodes un vingrojumus praktiski.

Bezmaksas informatīvā lekcija notiks 30.novembrī (ceturtdien) no plkst. 19:00 līdz 20:00 Veselības centrā Vivendi, Dzirnavu ielā 16, Rīgā.

Pieteikšanās lekcijai pa telefonu 204 51 777 vai e-pastu: info@migrenascentrs.lv

Dalīties.

Atstāt Ziņu