Vārda dienu svin: Margrieta, Margarita

Romāns ar franču šarmu un vieglumu ‘Hektors sāk jaunu dzīvi’

Pinterest LinkedIn Tumblr +
“Dakter, es vēlos sākt jaunu dzīvi!” Tie ir vārdi, kurus psihiatrs Hektors itin bieži dzird no saviem pacientiem. Un arvien biežāk nākas prātot, kā ir ar viņu pašu – asprātīgo intelektuāli, kura dzīvē šķietami nekā netrūkst, bet ja ieskatās dziļāk… “Jāņa Rozes apgādā” klajā nācis franču rakstnieka Fransuā Lelora romāns “Hektors sāk jaunu dzīvi”, kas rosina uzdot jautājumus, vai vērts mainīt dzīvi un vai tā iespējams rast laimi. No franču valodas to tulkojusi Valērija Lasovska.
 
Hektora bērni ir izauguši, sieva Klāra aizrāvusies ar profesionālo pilnveidi, viņa paša ārsta-psihoterapeita prakse kļuvusi nedaudz garlaicīga un Hektors nejūtas labi. Vai viņu piemeklējusi slavenā pusmūža krīze? Hektors nolemj konsultēties ar savu draugu un kolēģi, veco Fransuā. Tas iesaka uzsākt terapiju franču gaumē, tāpēc abu analītiskās diskusijas tiek pārceltas uz izsmalcinātiem restorāniem, malkojot izcilākos Francijas vīnus. Hektors no jauna iepazīst pats sevi un savu pilsētu – Parīzi. Brīdī, kad viņš iepazīstas ar kolēģa burvīgo mazmeitu Ofēliju, šķiet, ka ir izdevies atlabt teju pavisam. Tikmēr Klāra pieņem vilinošu darba piedāvājumu Ņujorkā. Vai šīs atvadas ir tikai uz laiku? Hektors atkal iegrimst darbā ar pacientiem – tā ir laba iespēja novērot, kā citi tiek galā ar “labākajiem gadiem” un izdarīt savus secinājumus.
 
“Hektors ir tik simpātisks un autentisks, ka rodas vēlēšanās tikties ar viņu pie karstas šokolādes tases un pafilosofēt par dzīves jēgu…”
Amazon.de
 
“Mazais princis pieaugušajiem.”
Kölner Stadt-Anzeiger 
 
Romāna autors Fransuā Lelors (1953) ir studējis medicīnu, psiholoģiju un strādājis par psihiatru, līdz beidzot savu ārsta praksi slēdza, lai ceļotu un rakstītu, atbildot sev un saviem lasītājiem uz svarīgiem eksistenciāliem jautājumiem. Kopā ar savu sievu viņš dzīvo Parīzē un Bangkokā. 2004. gadā viņš iekaroja miljonu lasītāju mīlestību ar bestselleru “Hektors meklē laimi”, kuram sekoja vairākas citas grāmatas par Hektora piedzīvojumiem. Romāns “Hektors sāk jaunu dzīvi” iznāca 2013. gadā.
Dalīties.

Atstāt Ziņu