Vārda dienu svin: Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra

Rīgā ar koncertprogrammu atgriežas vokālā dieviete Perukua

Pinterest LinkedIn Tumblr +

erukua (Peruquois), kuras piesātinātais, pirmatnēji emocionālais un vienlaikus meistarīgais dziedājums daudziem licis viņu nodēvēt par Vokālo dievieti, Sakrālās sievietes balsi un Zemes balsi, atgriežas Rīgā ar jaunu koncertprogrammu Journey of Love, kas 3.novembrī notiks Rīgas Kongresu namā. Viņas balss ir tas spēks, kas aptur laiku un atver vārtus mistērijai – šeit un tagad.

Perukua par gaidāmo koncertu Rīgā saka šādi: “Programmas nosaukums „Mīlestības ceļš” nāk no kompozīcijas ar tādu pašu nosaukumu, kas būs šī koncerta galvenā dziesma un kuru mēs pavisam nesen ierakstījām Losandželosas studijā kopā ar Hezeru Holliju, kas pazīstama pēc savas sadarbības ar Kristīnu Agilleru. Darbā ar jaunajām dziesmām man paveicās sadarboties ar mūziķiem, kuri dzirdami tādu mākslinieku ierakstos kā Eimija Vainhausa, Bejonsē, Evanescence, Coldplay, Kelly Klarkson… No otras puses es izpildīšu arī dziesmas, kas ierakstītas kopā ar Tomu Vesindžeru, kas saņēmis 3 Grammy balvas par sadarbību ar indiāņu muzikantiem. Es braukšu pie jums ar veselu kolekciju lielā mēra jaunu dziesmu, kas risina tēmu par to, ko nozīmē būt cilvēkam, kas iet  „Mīlestības ceļu”.  Aptverot dažādus šī ceļa aspektus – mīlestību uz iemīļoto, uz bērniem, līdzcilvēkiem, planētu Zemi. Mūzika man kalpo par manas mīlestības iemiesojumu, tāpēc muzikālie meklējumi ir sakausējums no dažādiem žanriem. Esmu saslēgusi kopā dziļas zināšanas par pagātnes laikiem, pieberot klāt pa druskai no džeza, soulmūzikas, etno..  lai radītu neatkārtojumu skanējumu, īpašu skaņu paleti.. Tas ir sievietes ceļš mīlestībā. Tā ir mūzika, kas liek sirdij iepukstēties spēcīgāk, iezemē mūs ar saknēm zemē un reizē ļauj dvēselei pacelties augstumos. Taču katrs koncerts ik reizes ir arī improvizācija, arvien meklējumi.. veidojot to „Mīlestības ceļu,” kurš vieno visus cilvēkus, kas sēž skatītāju rindās.”

Vairāk kā 12 gadus viņa apguvusi Amerikas indiāņu tradicionālos dziedājumus, pēdējos gados paralēli pievēršoties arī indiešu klasiskās mūzikas aicinājumam, un savus iespaidus integrējot savā īpašajā, unikālajā balss skanējumā. Perukua ir izveidojusi tādas padziļinātās prakses kā Vokālā joga un Vokālā tantra, kas ir veidojušas pamatu viņas retrītiem.Par Perukua daiļrades lūzuma punktu var uzskatīt 90-to gadu sākumu, kad Austrālijā pazīstamā džeza dziedātāja, nolēma pievērsties pasaules mūzikas tradīciju izpētei un atdzīvināšanai. Kopš tā laika ierakstīti vairāk kā 8 albumi, sadarbojoties ar dažādu netradicionālu un tautas instrumentu izpildītājiem.

Kad Perukua sāka padziļināti nodarboties ar mūziku, viņa tai pieķērās kā “izbadējies gars”. Bet pēc kāda laika viņa pamanīja apkārt tukšumu – viņu pārstāja gandarīt tas, ko viņa dzirdēja un dziedāja pati. Pie Perukua atnāca apziņa, ka viņas aicinājums ir kaut kas cits un dziļāks nevis mūzika izklaidei. Viņai toreiz bija 22 gadi, kad sāka veidoties veiksmīga džeza dziedātājas karjera, bet tā vairs nekādi nesaistīja. Katru dienu viņa nāca okeāna krastā, sēdās uz zemes un dziedāja. Šī dziedāšana atklāja viņai zemes dvēseli, palīdzēja sajust tās apziņas dziļumu un tās mīlestības lielumu, kas ir visas būtības pamatā. Tad Perukua piedāvāja sevi Mātei zemei, sakot: “Izmanto manu talantu, ko esmu saņēmusi no tevis, lai skartu cilvēku sirdis”. Viņa to sauc par Māti, bet garam, ar ko viņa runāja, nav konkrēta vārda, kaut gan viņa izjuta to kā reāli eksistējošu, kaut ko augstāku.

Vairāk informācijas: www.peruquois.com un www.bilesuserviss.lv.

Dalīties.

Atstāt Ziņu