Vārda dienu svin: Vitolds, Lolita, Letīcija

Psihoterapeita Viestura Rudzīša grāmata par sievišķo psihi

Pinterest LinkedIn Tumblr +

r iznākusi un Latvijas lielākajās grāmatnīcās jau pieejama jaunākā Viestura Rudzīša grāmata “Pilni pagrabi partizānu”. Tā  runā par pretrunām starp sievišķās psihes arhaiskajām daļām, kas tiek sauktas par Dzemdi un Dievieti, un modernajām, kas iekļaujas Sievietes lomā.

Grāmatā atklājas visādi “partizāniem pilni pagrabi”, kurus sievietēm grūti “nodot” (apzināties) pašām sev un kur nu vēl – saviem partneriem. Tas draud ar mūžīgu nesatikšanos vai vismaz – ar attiecību grūtībām.
Grāmata sniedz lasītājam zināšanas, kas ļauj apzināties to, kas kas notiek viņa pāru, ģimenes un dzimtaskoka attiecību dziļumos.

Viesturs Rudzītis grāmatā iedziļinās
mūsdienu sieviešu un vīriešu
iekšējā pasaulē tūkstošiem gadu
senās cilvēces vēstures kontekstā.

Anda Burve-Rozīte, žurnāliste: Viesturs Rudzītis ir viens no dziļākajiem un neparastākajiem domātājiem mūsdienu psiholoģijā. Viņš pētījis un drosmīgi runā par aizlaicīgiem slāņiem sievietes (arī vīrieša!) psihē, ko politkorektuma piesātinātajā 21. gadsimtā cilvēkiem visbiežāk grūti apzināties, vērst auglīgā diskusijā. Rudzītis pēta sievietes un vīrieša psihi sengrieķu mitoloģijas zīmju sistēmā. Viņš iedziļinās mūsdienu sieviešu un vīriešu iekšējā pasaulē tūkstošiem gadu senās cilvēces vēstures kontekstā. Pārsteidzoša, aizraujoša, provokatīva – tāda ir šī eseju izlase. Tā piedāvā ikdienas dzīvē katram labi atpazīstamās izvēles un rīcības uzlūkot absolūti citādā veidā.

Dace Matule, ginekoloģe: Dakteris Rudzītis ir uzdrošinājies pavērt durvis, kuras ved pa jauniem un senzināmiem ceļiem uz sievietes būtību. Lasu grāmatu, un te ir vairākas “es” – sieviete, meita, māte un sieviešu ārste. Viņas visas manī lasa: kāda brīnās, kāda dusmojas, kāda viszinoši smaida un saka, “ko tu, vīrieti, vari zināt”, kāda piekrītoši māj ar galvu, kāda sašutumā aizcert grāmatu. Ar nepacietību gaidu tās parādīšanos grāmatnīcās – daudzām sievietēm, kuras meklē risinājumu ārsta kabinetā, ieteiktu izlasīt, brīnīties un atklāt šo smalko apziņas pasauli, kura ir tik svarīga mūsu esības un arī problēmu atpazīšanā.
Šī grāmata ir nevis jālasa, bet jābauda – kā gara un dvēseles delikatese.

Šī ir iecerēta kā veselas sērijas pirmā grāmata. Pavisam drīz būs arī nākamās trīs, visticmāk, ne pēdējās: “Trahīnietes”, “Dieviete”, “Asinis, vēsture un grēks”.

Dalīties.

Atstāt Ziņu