Vārda dienu svin: Marģers, Anastasija

Populārākie iemesli, kāpēc cilvēki nespēj izkļūt no parādiem

Pinterest LinkedIn Tumblr +

rvien vairāk cilvēku nonāk parādos, jo nespēj tos atmaksāt. Visbiežāk tam par iemeslu ir fakts, ka tiek neapdomīgi ņemti krediti online, pienācīgi neizvērtējot tā sekas. Augsto soda procentu dēļ šie parādi aug arvien lielāki, un lai arī kā kredītņēmējs necenstos tos atmaksāt, bieži vien tam nav nekādu pozitīvu rezultātu. Pat atsakoties no dažādām lietām, cītīgi taupot un atrodot papildus ienākumu avotus, cilvēki nespēj izkļūt no parādiem. Tam var būt ļoti dažādi iemesli.

1. Jums nav izveidots budžeta plāns un jūs nesekojat līdzi saviem tēriņiem

Vistipiskākā kļūda, ko pieļauj cilvēki, kas nonākuši parādsaistībās, ir aprēķinu neveikšana un nesekošana līdzi saviem ikdienas tēriņiem. Pat tad, ja jūs no kaut kā atsakāties, lai ietaupītu naudu, vai arī atrodat jaunus veidus, kā naudu iegūt, jūs nevarēsit atmaksāt savus parādus, ja nepiefiksēsit, kur šī papildus nauda paliek. Pieaugot ienākumiem, pieaug arī tēriņi, un, ja vien pie tā rūpīgi netiek piedomāts, nauda pati aizplūst tur, kur tā īsti nav nepieciešama. Ja nereģistrēsit savus ienākumus un izdevumus, mēneša beigās attapsities ar tukšu bankas kontu, par spīti tam, ka naudas jums ir daudz vairāk nekā bija iepriekš.

2. Jūs atliekat svarīgu uzdevumu izpildi uz vēlāku laiku

Ja jūs tiešām vēlaties atmaksāt savus parādus, tas ir jādara bez minstināšanās. Ļoti daudziem cilvēkiem ir “tiklīdz kā…” domāšanas veids. Tas nozīmē, ka jūs nepārtraukti uzstādāt sev jaunus mērķus ar termiņiem, taču, kad tie ir sasniegti, atkal rodas jauni mērķi. Piemēram, jūs sev apsolāt, ka tiklīdz kā beigsies svētki, jūs sāksit atmaksāt kredītus. Kad svētki paiet, jūs atkal uzstādāt jaunus mērķus, piemēram, tiklīdz kā atradīsit labāku darbu, sāksit atmaksāt parādus. Tā jūs sevi tikai mānāt un nekad nenonāksit līdz tam brīdim, kad patiešām būsit gatavs darīt kaut ko lietas labā.

3. Jūs kontaktējaties ar nepareizajiem cilvēkiem

Lai cik skarbi tas arī neizklausītos, reizēm nākas atteikties no draugiem vai pārtraukt kontaktus ar tuviniekiem, lai izrāptos no kredītu bedres. Pat tad, ja jums ir radusies apskaidrība, ka uz parāda turpināt dzīvot nevar, un jūs esat apņēmības pilni kaut ko mainīt, tas neizdosies, ja apkārtējie jūs neatbalstīs un nesolidarizēsies ar jums. Piemēram, ja jūsu draugi vēlēsies iet izklaidēties vai apmeklēt kādas dārgas iestādes un pasākumus, jums būs jāizšķiras – ik reizi atteikties, riskējot izjaukt draudzību, vai arī iet un tērēt savu naudu, kaut gan patiesībā jūs slīkstat parādos. Ja jums tuvie cilvēki nespēj pieņemt to, ka nevarat vairs atļauties dzīvot tā kā iepriekš, jums nekas cits neatliks, kā atteikties no šīm attiecībām.

4. Jūs esat sevis žēlotājs

Arī šis noteikti neizklausās diez ko patīkami, un daudzi kredītņēmēji sākumā noliegs, ka šī problēma attiecas uz viņiem, taču bieži vien galvenais iemesls nespējai atmaksāt parādus ir tieši nevēlēšanās kaut ko mainīt. Pat tad, ja tiek ievērota taupība un darītas citas lietas, lai iegūtu naudu parādu atmaksai, tā tiek izmantota citiem mērķiem. Parādnieks uzskata, ka tas tiek darīts tāpēc, ka viņam nav izvēles, taču patiesībā tas vienkārši liek viņam justies labāk. Viņš sevi māna ar domu, ka dara visu iespējamo, bet apkārtējie apstākļi neļauj viņam atdot parādus. Šādā gadījumā ir jāmēģina notiekošajā saskatīt savu vainu un apzināties, ka pašam vien savas kļūdas būs jālabo.

5. Jūs vienkārši nezināt, kā rīkoties

Visbeidzot, daudzi kredītņēmēji vienkārši nezina, kā rīkoties un kā sev palīdzēt. Viņi taupa un papildus strādā, bet naudas pietiek vien tam, lai nosegtu soda procentus, kas tāpat visu laiku turpina augt, vai arī atmaksā vienu aizdevumu, bet pārējie tikmēr strauji aug augumā. Tādā gadījumā jums vienkārši ir jāmeklē veidi, kā samazināt savus kredīta maksājumus. Ja jums ir tikai vienas kredītsaistības, ar kurām netiekat galā, tad vienkārši vērsieties pie sava aizdevēja, pieprasot atmaksas termiņa pagarinājumu vai kredīta brīvdienas. Ja jums ir divi vai vairāki kredīti, izmantojiet tādu pakalpojumu kā kredītu apvienošana. Šis pakalpojums dod iespēju visus kredītmaksājumus apvienot vienā maksājumā, tādējādi pagarinot atmaksas termiņu un samazinot procentu likmes.

Kā redzams, ar to vien, ka tiek iegūta lieka nauda, nepietiek, lai izkļūtu no dziļās parādu bedres. Tas prasa arī garīgo spēku, zināšanas, apņemšanos un spēju sevi motivēt. Nepietiek ar to vien, ka gribat izkļūt no parādiem – ir kaut kas reāli arī lietas labā jādara. Ja jums ir radušās problēmas ar aizdevumu atmaksu, noteikti sazinieties ar  savu kredītdevēju, lai censtos rast abpusēji pieņemamus risinājumus, kā arī organizējiet savu dzīvi tā, lai nekas jums nevarētu traucēt atmaksāt savus parādus.

Dalīties.

Atstāt Ziņu