Vārda dienu svin: Ludmila, Laimdots, Laimiņš

Pilnīgs ku-kū: sulīga humora vietā paredzama brīnumpasaka

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Viņš ir izbijis reklāmas tekstu un kinoscenāriju autors, kurš laika gaitā kļuvis par rakstnieku – francūzis Žils Legardiņjē (Gilles Legardinier). Plašāku ievērību guvis ar saviem izklaidējošajiem romāniem, tostarp “Rīt es sākšu jaunu dzīvi” un “Pilnīgs ku-kū!”. Pēdējais, pateicoties savam nosaukumam un tā raisītajām asociācijām par šobrīd apkārt notiekošo, piesaistīja mūsu uzmanību un raisīja vēlmi palasīt. Piesaistīja arī recenziju solījums baudīt labu britu un franču humora apvienojumu.

Vai mūsu recenzijas to apstiprinās, lasi zemāk! 

Lienīte: lasīju ar piespiešanos, interesi raisīja vien kaķis Mefistofelis un suns Jupla
Franču rakstnieka Žila Legardiņjē romānu „Pilnīgs ku-kū!” izlasīju ar lielu piespiešanos. Sižets šķita neinteresants un naivs, galvenie varoņi neraisīja simpātijas, un ne visai es viņus sapratu. Daudz humora, kas pārsvarā balstīts uz angļu un franču raksturu un paradumu salīdzināšanas, kas man gan tikai reizēm lika pasmaidīt. Vietām humors visai bērnišķīgs – tā, viena no grāmatas varonēm, virtuvene, te krīt ģībonī, ieraugot peli, te gāž kolēģim ar pannu pa galvu.

Romāna sižets balstīts uz to, ka galvenais varonis Bleiks, muižas sulainis, uzskata par savu pienākumu sakārtot savstarpējās attiecības starp kalpotājiem, kā arī ar viņu kundzi. Jutos kaut kā neērti, ka šis 66 gadus vecais kungs, bijušais firmas īpašnieks,  uzskata, ka cēlu mērķu labad viņam ir visas tiesības iejaukties muižas iemītnieku dzīvē, lasa viņu vēstules, rakņājas  kundzes personīgajās mantās un izlemj, ar ko viņai draudzēties, ar ko ne, draud ar ieroci un šauj pa svešu mašīnu.

Neērti bija arī lasīt viņa dotos padomus jaunajai meitenei, kā panākt, ka viņas puisis to apprec. Pameta viņu puisis, kad uzzināja par gaidāmo bērniņu, nu, nav liela bēda, tikai jāgaida, gan jau atgriezīsies, visi vīrieši jau tādi. Un, ja neatgriezīsies, jāuzraksta asaraina vēstule, ka gaidīsi viņu, cik nepieciešams, un mēģināsi kļūt vēl labāka. Kad arī tas nelīdz, galvenais varonis nolasa jauneklim lekciju, ka laiks pieaugt un atgriezties pie pamestās meitenes, apsolot ērtu dzīvi un mīlestību, neko neprasot pretī.

Interesi izraisīja vien kaķis Mefistofelis un suns Jupla, bet laikam tas nebūs kompliments autoram.

Inese: brīnumpasaku ar humoristisku noskaņu
Žila Legardiņjē romāns „Pilnīgs ku-kū!” atstāja iespaidu, ka autors jau laikus to sarakstījis kā kinoscenāriju cerībā, ka romāns tiks ekranizēts. Dominē spraigi, asprātīgi dialogi, maz aprakstu, sižets ieintriģē, un grāmata izlasāma ātri.

Man patika joki ar atsaucēm uz angļu un franču savstarpējām nesaskaņām, vēsturiskām kolīzijām un dzīvesveida atšķirībām: “Neaizmirstiet, ka mēs, franči, īstenojām revolūciju. Pie mums jūsu karalienei jau sen vairs nebūtu galvas!” Kaitināja autora pamācošie iestarpinājumi par dzīves nozīmi, cilvēku uzvedību un attiecībām: “Mūsu, vīriešu, rīcība vienmēr ir vērsta uz mērķi, bet jūs rīkojaties citu dēļ.”

Galvenais romāna varonis ir sešdesmitgadīgais anglis Endrū, kurš sēro pēc mirušās sievas Diānas – francūzietes. Mēģinot mainīt dzīves apstākļus, uzņēmuma īpašnieks aizbrauc strādāt par vienkāršu sulaini kādā muižā Francijā un tur satiek atbilstoša vecuma arī sērojošu atraitni, kurai ir trīs ļoti interesanti kalpotāji. Turpmākais sižets diemžēl ir visnotaļ paredzams un beidzas Ziemassvētku laikā ar vairāku saskanīgu pāru kopābūšanu un daudzu problēmu laimīgu atrisinājumu.

Es šo romānu uztveru kā tādu brīnumpasaku ar humoristisku noskaņu. Ceru, ka, ja tiks tomēr uzņemta filma, tā būs krietni labāka par oriģināldarbu.

 

Grāmatu klubiņš „Ar grāmatu azotē” tiekas reizi mēnesī, kad pie tējas tases vai vīna glāzes, dalamies iespaidos par kopīgi lasīto grāmatu. Ja arī Tu mīli lasīt un gribi pievienoties mūsu grupiņai, piesakies, rakstot uz sp@sievietespasaule.lv! Ja nevari pievienoties klātienē, seko līdzi virtuāli, jo par klubiņa aktualitātēm rakstām sadaļā „Grāmatu klubiņš Ar grāmatu azotē“!

Dalīties.

Atstāt Ziņu