Vārda dienu svin: Visvaldis, Nameda, Ritvaldis

Pastaigu vietu gids

Pinterest LinkedIn Tumblr +

riekšā četras, cerams, siltas un saulainas brīvdienas. Dažādu pasākumu programma solās būt ļoti interesanta. Notiks dažnedažādi kultūras un mākslas pasākumi – koncerti, deju uzvedumi, izstādes. Arī dažādi sportiski pasākumi vilinās visus aktīvās atpūtas cienītājus. Gan tad, ja plānā ir arī šo pasākumu apmeklēšana, gan tad, ja milzīgas ļaužu masas un publiski pasākumi nav tas, pēc kā alkst tava sirds, un virsroku ņem vēlme būt pie dabas, esam apkopojušas interesantas, skaistas, izkoptas un arī pilnībā neskartas dabas takas un pastaigu vietas, kurp doties gan šajās, gan jebkurās citās brīvdienās!

Rīgā un pierīgā:

Mežaparks

Tā ir vieta, kur nejūt, kā paskrien laiks un kā tiek noieti kilometri. Mežaparks ir tik liels un atpūtas iespēju tajā tik daudz, ka visam ar vienu dienu pat ir par maz. Dažādi pastaigu maršruti, bērnu rotaļu laukumi, soļiņi, piknika vietas, kafejnīcas. Mežaparka Lielā estrāde, Ķīšezers, Zaļais teātris, Mežakaķa trases – ir tik daudz, ko apskatīt! Galu galā, arī Zooloģiskais dārzs. Garantējam te patiks kā lieliem, tā maziem.

Vairāk šeit >>

Mangaļasalas mols

Tā ir iespēja gan kārtīgi izstaigāties, gan pabūt pie jūras. Iet gadi, un vieta kļūst arvien apmeklētāka. Ērti ir tas, ka var piebraukt ar auto, te var nokļūt arī ar sabiedrisko transportu un arī ar riteni te var atbraukt. Te var sastapt daudz makšķernieku, te var baudīt skaistus saulrietus, te var vērot kā Daugavā no jūras ienāk lieli un mazi kuģīši. Ja tomēr gājiens pa molu līdz bākai nešķiet vilinošs, ir arī izveidotas pastaigu takas kāpās. 

Vairāk šeit >>

Latvijas Universitātes Botāniskais dārzs

Rīgā tā ir kā skaista, zaļojoša un gandrīz vienmēr ziedoša oāze, kurā apreibt no augu skaistuma un smažām. Tieši šobrīd Botāniskajā dārzā sākas skaistais magnoliju ziedēšanas laiks. Ir skaisti!

Vairāk šeit >>

Lielā Ķemeru tīreļa laipa

Lielā Ķemeru tīreļa laipa ir tā, kas daudziem asociējas ar Ķemeru nacionālo parku. Pastaiga pa šo laipu ir iespēja kaut uz mirkli aizbēgt no visa pilsētai raksturīgā un būt dabā, priecāties par skaistajiem dabas radītajiem mākslas darbiem un ieraudzīt augus, ko citur nekur neredzēsi. Laipas kopējais garums ir 3,4 kilometri. Šī ir arī populāra putnu vērošanas/klausīšanās vieta.

Vairāk šeit >>

Cenas tīrļa purva taka

Līdzīgi kā Ķemeru Nacionālajā parkā izveidotā laipa, arī Tīreļpurvā no koka dēļiem ir izveidota pastaigu taka. Šīs vietas apmeklējumam ir arī vēsturiska piegarša, jo šeit notika intensīvas kaujas Pirmā pasaules kara laikā. Ložmetējkalns Tīreļpurvā ir viens no labāk saglabātajiem Pirmā pasaules kara kaujas laukiem Eiropā.

Vairāk šeit >>

Dabas parks “Ogres Zilie kalni”

Šis dabas parks atrodas starp Ogri un Ikšķili, tieši tāpēc bieži vien Ogres Zilie kalni tiek dēvēti arī par Ikšķiles Zilajiem kalniem. Katrā ziņā vieta ir skaista, ar interesantu reljefu. Par šīs vietas izcelšanos vēsta kāda teika par velnu, kas nesis uz Rīgu smilšu maisu, bet ceļā piekusis un atgūlies purvainā vietā atpūsties. Bērni, gribēdami velnu izmuļķot, izplēsuši smilšu maisam caurumu. Velns atmodies un, nekā nemanīdams, cēlis maisu plecos un gājis tālāk. Tā smiltis izbirušas un izveidojušās osu grēdas – Zilie kalni. Jau vairāk kā gadu te atvērts arī skatu tornis, uz kuru ved koka kāpnes. 

Vairāk šeit >>

Salaspils Nacionālais botāniskais dārzs

Pastaiga Salaspils Botāniskajā dārzā ir iespēja apvienot patīkamo ar liederīgo, jo vienlaikus ļauj iepazīt un baudīt Latvijas un pasaules augu skaistumu, kā arī smelties idejas daiļdārzu ierīkošanai. Te vari iegādāties arī dažādu augu stādus. Nupat, nupat ir atvērta arī botāniskā dārza stikla pils jeb oranžērija, kurā ikviens var apskatīt plašo kaktusu kolekciju un tropu augu ielenkumā justies kā zaļos džungļos. Te ir padomāts arī par dažādām atpūtas iespējām dārzā.

Vairāk šeit >>

Citviet Latvijā:

Saulkrastu Baltā kāpa

Tērvetes dabas parks

Ieriķu dzirnavu dabas taka

Piejūras brīvdabas muzejs Ventspilī

Minhauzena taka

Līgatnes Nacionālais parks

Pokaiņu mežs

Sietiņieža dabas taka

Sajūtu taka Valmierā


Ja tev ir zināma vēl kāda brīnišķīga pastaigu vieta Latvijā, dod ziņu, rakstot komentāros vai e-pastā sp@sievietespasaule.lv, un mēs šo pastaigu vietu gidu noteikti papildināsim!

Dalīties.

3 komentāru

  1. Brīnišķīga pastaigu vieta Rīgā ir ĶENGARAGA PROMENĀDE.Tā ir mūsu ģimenes iecienīta atpūtas vieta-patiešām,kad gāju pirmo reizi-viss likās ļoti interesanti-labs gājēju un veloceliņš,vides objekti,gulbju kolonija,putnu vērošanas tornis,bērnu interesantie zīmējumi uz vecās rūpnīcas žoga blokiem-iesaku iziet šo diezgan garo sakārtoto Daugavas taku kādi 3km.

Atstāt Ziņu