Vārda dienu svin: Meldra, Meldris, Melisa

Pastaigu rati bērnam – kādus izvēlēties

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Pastaigu rati ir viens no būtiskiem palīgiem vecākiem, nodrošinot aprūpi bērnam, kurš jau ir vecumā, kad pats stabili sēž un varbūt jau gatavs nostāties un staigāt ar savām kājām. Sēžamā daļa parasti ir komplektā arī lielajiem zīdaiņu ratiem, bet pastaigu rati atšķiras ar to, ka ir daudz kompaktāki un to lietošana ir ērtāka. It īpaši, ja bērns diezgan daudz grib pats staigāt, bet ratus izmanto tikai kā atbalstu un atpūtas vietu garākos ceļa posmos.

Pastaigu ratu iegādes procesā nepieciešams pievērst uzmanību dažiem būtiskiem faktoriem, kas ietekmēs to, cik ērti un droši šos ratiņus būs lietot.

Ratiņu svars
Viena no pastaigu ratu svarīgām priekšrocībām ir tā, ka tie ir izmēros mazāki, kas atļauj tos ērti paņemt līdzi gan ceļā, gan pārvietot un uzglabāt. Arī mājās tie aizņem mazāk vietas. Tomēr ne tikai izmēram ir nozīmē, īpaši jāskatās arī ratiņu svars, kas var atšķirties. To nosaka tas, kādus materiālus ražotājs ir izmantojis rāmim un riteņiem. Vidēji par viegliem ratiņiem var saukt tos, kas sver ap 6-7 kg. 

Ja dzīvojat mājā, kur nav lifta un ratiņi ik dienu būs jānes vairākus stāvus, tad tieši ratiņu svars ir ļoti izšķirošs faktors, kas nodrošinās to ērtu lietošanu.

Ratiņu salikšana un izmēri saliktā veidā
Lai gan visi pastaigu rati ir samērā kompakti, jānoskaidro arī tas, kādi ir izmēri saliktā veidā. Kāpēc? Lai zinātu, vai tos ērti varēs ielikt, piemēram, savas kompaktās pilsētas automašīnas bagāžas nodalījumā. Vai ratiņi saliktā veidā ietilps gaiteņa skapī, kur tiem būs vieta dienās, kad ratus nav nepieciešams izmantot.

Ratiņu riteņi un to funkcionalitāte
Braukšanas komfortu ļoti ietekmē tas, kādi ir riteņi. Cik tie ir lieli, vai tie rotē, no kāda materiāla tie izgatavoti. Vai riteņus ir viegli nobloķēt un nobremzēt. Te gan jābūt uzmanīgiem un īpaši jādomā, par kādu vidi ikdienā vairāk sanāks pārvietoties. Ja tas ir gluds pilsētas segums siltajā sezonā, tad ērti būs mazie riteņi, kas arī ratiem ļaus saglābāt savu mazo svaru un kompaktumu. 

Ja pastaigu rati vajadzīgi ziemas sezonā un arī laukos un dabā, kas būs biežākās pastaigu vietas, tad ieteicams padomāt par tādu modeli, kam ir lielāki riteņi ar labāku caurbraucamību. 

5 punktu drošības josta
Noteikti jāizvēlas tādi pastaigu rati, kam ir izturīga piecu punktu drošības josta, kas piefiksēs mazuli pareizā pozīcijā un neļaus viņam izkrist un satraumēties. Drošības jostas polsterējumam vajadzētu būt noņemama, lai to var izmazgāt, ja mazulis nejauši ir noķēpājis. 

Drošus un ērtus pastaigu ratus pērciet: https://www.chicco.lv/preces/rati/pastaigu-rati.html

Kāju balsts un jumtiņš
Mazuļa ērtībām svarīgas ir arī tādas nianses kā kāju balsts, kas ir regulējams vajadzīgajā pozīcijā. Tāpat labāk izvēlēties pastaigu ratus, kam ir arī jumtiņš. Tas pasargās no saules, vēja, nokrišņiem. Vislabāk arī uzreiz meklēt ratiņus, kam komplektā ir arī ratu plēve un citi nepieciešamie aksesuāri, piemēram, ratu soma, ja jums tāda jau nav no iepriekšējiem ratiem. 

Grozs ratu apakšā
Vecākiem būs ērtāk, ja ratiņu apakšā būs arī iepirkumu grozs, kas atvieglos ikdienas gaitas. Pastaigas laikā droši varēs ieiet arī veikalā, lai nopirktu produktus vakariņām. Ratu grozs arī ir ērts, lai tur novietotu kādas mazulim pastaigas laikā nepieciešamās lietas. 

 

Apmaksāta publikācija

Dalīties.

Atstāt Ziņu