Vārda dienu svin: Tālis, Tālavs, Marts

Pašdarinātas leļļu drēbītes: vilnas zeķes pārtop cepurēs

Pinterest LinkedIn Tumblr +

a esi meitenes mamma, vai tev ir krustmeita vai mazmeitiņa, tad zini, ka agri vai vēlu pienāk meitenes dzīvē posms, ko var saukt par leļļu posmu. Lelles tiek auklētas, barotas, mīļotas, skolotas, liktas kabatās, somiņās, velo groziņos un ratiņos un vestas pastaigās. Un, protams, kur gan bez frizūru taisīšanas un pārtaisīšanas, leļļu ģerbšanas un pārģērbšanas. Šis ir laiks, kad leļļu drēbīšu un aksesuāru nevar būt par daudz!

Tā kā veikalos nopērkamie gatavie leļļu apģērbi ir salīdzinoši dārgi, tad daļu no leļļu garderobes vari pagatavot pati. Izmantojot audumu atrgeizumus, novecojušas vai ieplīsušas drēbes, ko no sava skapja met ārā, vari radīt gan kleitas, gan legingus, gan jakas, svārkus un cepures. Un bērnam tas būs trīskāršs ieguvums – pirmkārt, būs iegūts jauns leļļu apģērbs, otrkārt, tas mudinās bērnu domāt radoši un darboties kopā ar tevi un, treškārt, tas liks aizdomāties par to, ka lietām var piešķirt otro dzīvi!  

Šeit ideja, kā no padilušām (pēdās) vilnas zeķēm, izgatavot lellēm siltās cepures. Seko šiem soļiem:

1) Nogriez vilnas zeķei valnīša daļu līdz ar papēža adījumu.

2) Iever diegu adatā un sašuj kopā nogriezto galu (to, kas varētu irt).

3) Izgriez labo pusi uz āru un cepure ir gatava.

4) Cepuri vari izrotāt ar dekoratīviem bumbuļiem, bmumbiņām, pērlītēm u.c.

Ja tavā gadījumā zeķes valnīša daļas apkārtmērs ir lielāks kā lelles galvas apkārtmērs, vari izveidotās cepures malā ievērt gumiju vai arī ievērt dziju un sasiet tik cieši, cik nepieciešams!

 

Ja tevi šis ir iedvesmojis, tad šeit apkopotas vēl pāris idejas, kā radīt interesantus apģērbus lellēm!

Dalīties.

Atstāt Ziņu