Vārda dienu svin: Hermīne, Estere, Liepa

Pārsteidzoši vienkārši naudas taupīšanas padomi ģimenēm

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Brīdī, kad vēl neesat kļuvuši par vecākiem, ir visai grūti aplēst, cik ļoti jūsu finansiālā dzīve mainīsies un cik ļoti palielināsies kopējie ikmēneša izdevumi. Pat ja jums vienmēr ir visai veiksmīgi izdevies pārvaldīt savas personīgās finanses, tad, iespējams, pēkšņi būs sajūta, ka visās jūsu kabatās un maciņos ir caurumi, jo nauda pazudīs bezdibenī. Neuztraucieties, arī citas ģimenes pastāvīgi meklē veidus, kā ietaupīt naudu, un tanī nav nekā nopeļama – gluži otrādi, to vajadzētu praktizēt ikvienam no mums – neatkarīgi, cik cilvēku dzīvo mūsu mājsaimniecībā.

Lai gan tas nenozīmē, ka spēja novērst vienu vai otru vienreizējo izdevumu pozīciju, uzreiz sniegs jums arī pilnīgu kontroli pār savas ģimenes finansēm, tomēr ja jūs apvienosiet dažādus taupības pasākumus no dažādiem virzieniem, jums izdosies mazliet palielināt ģimenes kopējo naudas plūsmu. Ar to mēs tikai gribam pateikt, ka jums nav jāpārzina visi ātrie kredīti internetā, lai justos droši brīžos, kad visi citi “finanšu striķi trūkst”. Lasiet tālāk, iespējams, kāds no aprakstītajiem padomiem noderēs arī jūsu ģimenei.

Vienmēr iepriekš izplānojiet došanos uz pārtikas preču veikalu
Ģimenēm ar bērniem šis ir ļoti būtisks punkts, jo pārtikā aiziet ļoti liela daļa ģimenes ienākumu. Jo organizētāki jūs būsiet, kad dosieties iegādāties pārtikas preces, jo vairāk naudas jūs potenciāli ietaupīsiet. Uz veikalu dodieties ar iepriekš sastādītu pirkumu sarakstu, līdzi paņemiet arī visus atlaižu kuponus, klientu kartes un citas priekšrocības, kas konkrētajā veikalā var samazināt izmaksas. Kā arī vienojieties, kāds būs maksimālais tēriņu budžets, lai pasargātu sevi no liekiem pārtēriņiem. Kā arī mēģiniet iepirkties nedēļas sākumā, kad veikali ir vistukšākie. Pārpildīti veikali nozīmē palielinātu stresu, un tas nekad nenāk par labu apzinīgiem pircējiem.

Katru gadu likvidējiet (vai atsakieties) no viena pakalpojuma, bez kura jūs varat itin labi iztikt
Šeit potenciālais likvidējamo pakalpojumu saraksts ir gandrīz neierobežots, jo lielākajai daļai ģimeņu ir piesaistīti pakalpojumi, par kuriem tās maksā, bet praksē nemaz neizmanto vai dara to ļoti reti. Visvienkāršākais pakalpojums, no kā atteikties ir kabeļtelevīzija. Kāpēc gan maksāt par multiplikācijas filmu kanālu bērniem, ja viņi tāpat visas jaunākās multfilmas noskatās bezmaksas “YouTube” kanālos? Pierakstiet visus pakalpojumus, kurus jūsu ģimene izmanto – gan individuāli, gan kopā, un sāciet iet cauri šim sarakstam, lai izsvītrotu lieko.

Nekad nepērciet uzreiz no plaukta, it īpaši – lielus pirkumus
Jebkurā brīdī, kad plānojat iegādāties kaut ko diezgan dārgu, vispirms paveiciet nelielu mājasdarbu – izpētiet cenas pie dažādiem tirgotājiem. Veicot šāda tipa pētījumus pirms lielu pirkumu veikšanas, katru gadu jūs varat ietaupīt simtiem eiro. Protams, jums to nevajadzētu darīt nelielu ikdienas pirkumu gadījumā, jo tad jūs zaudēsiet daudz sava laika, ko labāk veltīt ģimenei. Izmēģiniet kādu no šiem variantiem, lai tiktu pie labākā cenu piedāvājuma, kad nolemjat iegādāties, ko patiesu vērtīgu, it īpaši, ja iesaistīti ilgtermiņa kredīti:

  •  Pārlūkojiet tīmekli, lai izpētītu, kurš no tirgotājiem jūsu noskatītajai precei piedāvā viszemāko cenu. Papildus varat izpētīt, vai jūsu noskatītajam modelim nav lētākas, cita ražotāja alternatīvas.
  •  Pārbaudiet preces ražotāja un mazumtirgotāja mājaslapas, lai redzētu, vai tuvākajā laikā nav plānotas kādas akcijas vai īpašas atlaides jaunajiem klientiem.
  •  Izpētiet, vai nevarat nopirkt šo priekšmetu krietni lētāk, bet lietotu.

Nekad nelidojiet, ja attālumu var pārvarēt braucot ar auto
Avio ceļojumi ir kļuvuši tik populāri, ka daudzi cilvēki tos izmanto jau kā noklusējuma izvēli, kad plānoti tālāki ceļojumi. Bet, ja jūs ceļojat kopā ar ģimeni, labāk plānojat attālumu pārvarēt braucot ar auto, nevis lidojot, jo īpaši, ja ceļojums ir tikai vairāku simtu kilometru attālumā. Braucot ar auto, jūs ne tikai ietaupīsiet uz dārgajām aviobiļetēm visiem ģimenes locekļiem, bet galapunktā būsiet arī ieradušies paši ar savu ar automašīnu, kas ietaupīs jums krietnu žūksni naudas vietējā transporta izdevumos.

Dalīties.

Atstāt Ziņu