Vārda dienu svin: Viktors, Nils

Pagatavo Kannu kinofestivāla cienīgas vakariņas!

Pinterest LinkedIn Tumblr +

64. Kannu kinofestivāla noslēguma vakariņās festivāla žūrija, kurā šogad tika iekļautas arī filmu zvaigznes Uma Tūrmane, Džūda Lovs un Roberts de Niro, ēda baltajos mālos ceptus jaunos kartupeļus ar Aioli mērci, pussālītu mencu ar jūras veltēm un sezonas dārzeņiem, kā arī ledus caponatu ar omāra gaļu pildītiem cukini ziediem.

Vakariņas gatavoja un pasniedza šefpavāru, dizaineru un stilistu komanda no Francijas, kas Electrolux konkursā Menu de Cannes pārspēja Krievijas pārstāvjus. Šogad Kannu kinofestivālā Electrolux atbildīgs par ēdināšanu festivāla īpašajos mirkļos, piemēram, svinīgajās atklāšanas vakariņās, kā arī nodrošinās ēdināšanu pārējā festivāla norises laikā.

Lai katrs varētu justies kā Kannu filmu zvaigzne, Francijas komandas šefpavārs Damjēns Dikēns (Damien Duquesne) dalās savos kulinārijas noslēpumos:

Maskarpones siera deserts

Lai pagatavotu bazilika sorbertu, nepieciešami 450 g ūdens, 75 g invertētā (šķidrā) cukura, 125 g pūdercukura, 30 g citrona sulas un 50 g sasmalcinātu bazilika lapu. Savukārt Maskarpones krēmam vajadzēs 1,5 loksnes želatīna, 125 g karsta olu krēma, 100 g baltās šokolādes, 250 g Maskarpones siera, mazliet citrona miziņas un 250 g putukrējuma. Dekorēšanai nepieciečami apmēram 250 grami aveņu un daži ļoti smalki vafeļu cepumi.

Pagatavošana:
Sāciet ar bazilika sorberta pagatavošanu. Sasildiet ūdeni ar citronu sulu, pūdercukuru un invertēto cukuru. Sildiet līdz masa ieņem sīrupa konsistenci. Pēc tam ļaujiet, lai sīrups atdziest. Aukstam sīrupam pievienojiet baziliku, sajauciet visu kopā un ielieciet uzglabāties ledusskapja saldētavā.

Pēc sorberta pagatavošanas ķerieties klāt Maskarpones un baltās šokolādes krēma pagatavošanai. No sākuma iemērciet želantīnu aukstā ūdenī. Ar karstu olu krēmu pārlejiet balto šokolādi un maisiet līdz masa kļūst viendabīga. Pēc tam pievienojiet nospiestu želantīnu un mazliet citrona miziņu. Klāt ir brīdis, kad jāpievieno Maskarpones siers. Uzmanīgi iecilājiet putukrējumu, pēc tam atstājot masu uz vienu stundu ledusskapī.

Servēšana:
Izveidojiet apļa formas Maskarpones siera kārtojumu uz jūsu labākajiem šķīvjiem, izmantojot garnējamo tūtiņu (maisiņu). Pēc tam pievienojiet avenes un sasmalcinātus vafeļu cepumus, to visu pārkaisot ar pūdercukuru. Bazilika sorbertu novietojiet šķīvja centrā un pasniedziet nekavējoties.

 

Baltajos mālos cepti kartupeļi ar Aioli mērci –recepti lasi šeit

 

Pussālīta menca ar jūras veltēm un sezonas dārzeņiem – recepti lasi šeit

Ledus caponata ar cukini ziedos pildītu omāra gaļu – recepti lasi šeit


Dalīties.

Atstāt Ziņu