Vārda dienu svin: Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne

Jaunlopa gaļas sautējums

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Sautējums ir ēdiens, ko vienlīdz labi ir baudīt gan vasarā, gan gada aukstajā sezonā. Vasarā un rudenī tas mums ļauj izbaudīt jaunās dārzeņu un garšaugu ražas garšu buķeti, aukstajās ziemas dienās savukārt tas ir īsteni sildošs comfort food*.

Šoreiz sadarbībā ar Ludzīšu vērša gaļa un gatavošanas entuziastu Jorenu Rubli piedāvājam pamēģināt pagatavot jaunlopa šķiņķa-dārzeņu sautējumu.

Jaunlopa gaļas sautējumam būs nepieciešams:

1 kg jaunlopa gaļa (šķiņķis)
2 burkāni
1 liels sīpols
2 seleriju kāti
1 mazs kālis
1 paprika
3-4 vidēji kartupeļi
2 daiviņas ķiploki
1 paprika
200g svaigi šampinjoni
400 ml konservēti tomāti
2 tējk. tomātu pasta
200ml sarkanvīns
2 lauru lapas
½ tējk. paprikas pulveris
šķipsniņa timiāna
1 tējk. sāls
½ pipari
buljons vai ūdens

Ludzīšu vērša gaļa nāk no saimniecības Vidzemē, Smiltene novadā. Saimniecība piedāvā vismaz 28 dienas nogatavinātu jaunlopu (vēršu) gaļu, saldētus un svaigus subproduktus un gatavo produkciju. Nodrošina piegādi.  Piedāvājumu un vairāk informācijas skaties saimniecības Facebook lapā  www.facebook.com/ZSLudzites.gala

Pagatavošana:

1. Gaļu sagriež palielos gabalos (apm. 3x3cm) un to apviļā miltos, lai apcepot tā nepierautu pie katla vai pannas un, miltiem uzbriestot, vēlāk arī veidotos tumīgāks sautējums.

2. Dārzeņus (sīpolu, burkānus, selerijas kātus) sagriež mazos gabaliņos, sakapā ķiplokus, nomizo un sagriež kubiņos kartupeļus un kāli.

3. Gaļas gabaliņus kārto sakarsētā katlā, lai tie neskārtos cits pie cita, apgroza un apcep no visām pusēm. Šo soli nevajadzētu izlaist, ja sametīsiet visu gaļu uzreiz čupā, pannas temperatūra strauji pazemināsies un gaļa nevis apcepsies, bet sāks sautēties un sāks izdalīties gaļas sula un beigās tā būs sausa.

4. Kad visa gaļa apcepta, to izņem no katla un noliek malā. Pēc tam tajā pašā katlā ieber uz pusēm vai ceturtdaļās sagrieztas sēnes un apcep. Kad tās apcepušās, noņem no pannas. Tad pannā apcep smalki sagrieztos dārzeņus. Kad dārzeņi apcepušies, pielej glāzi sausa sarkanvīna un pasautē, lai iztvaiko alkohols un no katla atdalās visi piedegumi. Tad pievieno tomātu pastu, konservētus tomātus (bez mizas), lauru lapas, sāli, piparus, timiānu. Šeit katrs var kļūt radošs un izvēlēties savus mīļākos garšu salikumus (asumam var pielikt čili, adžiku, var likt kuminu, kinzu, rozmarīnu u.c.).

5. Tad pievieno kāli un kartupeļus. Pielej buljonu (var pievienot arī ūdeni), tā lai viss ir nosegts un liekam cepeškrāsnī cepties 160 grādos uz 2h.

6. Pēc 1h apmaisa sautējumu, pieliekam palielos gabalos sagrieztu papriku, pagaršojam, pievienojam vēl garšvielas, ja nepieciešams un liek cepeškrāsnī vēl uz 30 min-1h. Cepšanas ilgums var atšķirties no gaļas gabalu lieluma vai no izvēlētā cepšanas režīma.

Pasniedzot pārkaisa sakapātus pētersīļus.

* ēdiens, kas sniedz mierinājumu vai labsajūtu un atsauc atmiņā bērnības garšas vai saistās ar mājās gatavotu ēdienu.

 

Dalīties.

Atstāt Ziņu