Vārda dienu svin: Vitolds, Lolita, Letīcija

Otrais Spēka dziesmu krājums ‘Spēka dziesmas. Uguns’

Pinterest LinkedIn Tumblr +


atviskās dzīvesziņas biedrība ”Latve” ir laidusi klajā Spēka dziesmu krājuma otro grāmatu – ”Spēka dziesmas. Uguns”. Grāmatā, kas skan un dzied, satura autore Sarmīte Strautmane piedāvā izprast dabas ritma kārtību, kā arī ievedina spēka dziesmu būtībā, pielietojumā, to nozīmē sevis garīgā pilnveidē.

Ikdienā, esot darbu, steigas un dzīves šķēršļu pārņemti, reizēm piemirstam par savu garīgo spēku, tā izkopšanu. Ir nepieciešami brīži, kuros apstāties un atvērties sev, Saulei, Dievam. Laiks, Uguns, labais nodoms un dziesma ir pārbaudīti instrumenti, kas palīdz piesaistīt spēku, lai uzlabotu savu dzīves kvalitāti. ”Spēka dziesmas. Uguns” vedina ikvienu lasītāju izprast šo tradīciju nozīmi mūsu dzīves, kā arī piedāvā noklausīties, izjust un pašam iedziedāt spēka dziesmu vēstījumu.

Grāmatas autore Sarmīte Strautmane ir psiholoģe, pirtniece, latviskas dzīves ziņas praktizētāja, kura jau vairākus gadus nodarbojas ar cilvēka garīgās un fiziskās veselības izzināšanu. Zināšanu ceļu autore sāka ģimenes un attīstības psiholoģijā, kuru ir papildinājusi sociālā, holistiskā un eksistenciālā novirzienā. Rodoties dziļākai interesei par cilvēka fiziskās un garīgās veselības savstarpējo mijiedarbību, psiholoģe ir apguvusi pirts zināšanas; mākslas un mūzikas terapijas, ritu, ajūrvēdas mācībās, kā arī apmeklētas mācību programmas Indijā, Krievijā Šveicē un Vācijā. Šobrīd S. Strautmane ir Kurzemes tautskolas ”Dzieveris” pasniedzēja, kā arī lektore dažādos veselīga dzīvesveida mācību semināros.

Ar grāmatas un mūzikas ierakstu palīdzību autore vēlas atgādināt, ka ikvienam no mums ir dota iespēja dzīvot saskaņā ar Dievu un Laiku. „Mūsdienās, neskatoties uz dabas gaitu, iezīmēm, cilvēki ir pieņēmuši normām pilnu sociālo ritmu. Šādi rīkojoties mēs aizskrienam garām dabai un viens otram. Grāmata ir tapusi, lai atgādinātu, ka esam Zemei noderīgi, esam noderīgi viens otram un galvenokārt – noderīgi paši sev,” grāmatas pamatdomu skaidro pati autore.

Latvju tautasdziesmas, kā meditatīvs garīgā spēka avots, ir saglabājušas un dziedātas jau gadu simteņiem. Ietvertās spēka dziesmas vēsta par cilvēka saikni, mijiedarbību ar Dievu. Grāmatā tiek stāstīts par katras dziesmas enerģētisko būtību, kuru caur muzikālo izpildījumu nodod mūziķi, kopumā veidojot 18 tautasdziesmas, radot īpašas sajūtas ikvienam. Par spēka dziesmu skanējumu ir parūpējušies Latvijā iemīļoti mūziķi: Kristīne Kārkle, Marts Kristiāns Kalniņš, Ilze Grunte, Edgars Kārklis, Gatis Valters, koklētāja Kristīne Ādmine un ventspilniece Karlīna Priedēna.

Grāmatas izdevēji – Latviskās dzīvesziņas biedrība ”LATVE” kopš 2012.g. darbojas ar mērķi veicināt latviskās dzīvesziņas praktizēšanu Latvijā, izzinot mūsu tautas garīgo mantojumu un izmantojot to ikdienā. Biedrības 2012. gadā izdotais pirmais Spēka dziesmu rakstu krājums un muzikālais izpildījums jau ir guvis lielu atsaucību Latvijā un ārpus tās robežām. Publikāciju turpināja 2013. gadā izdotā Spēka gadagrāmata, apvienojot gada plānotāja formātu ar meditatīviem muzikāliem ierakstiem.

Par grāmatas ērto tvērienu lasītāju rokās, pievilcīga noformējuma radīšanu ir parūpējusies māksliniece Anna Orniņa, savukārt teksta un domu plūduma saskaņu ir pārraudzījusi grāmatas literārā korektore Selga Amata.

Grāmatas atvēršanas svētku koncerts notika 2014. gada nogalē Ventspils teātra namā ”Jūras vārti”. Satikt grāmatas autori un kopīgi ar mūziķiem iedziedāt Spēka dziesmas bija ieradušies interesenti no visas Latvijas.

Dalīties.

Atstāt Ziņu