Vārda dienu svin: Laura, Jadviga

Ošo meditācija pret galvassāpēm

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Nākamreiz, kad jūti galvassāpes, neķer uzreiz pēc pretsāpju tablešu paciņas. Tā vietā pamēģini Ošo ieteikto meditāciju galvassāpju novēršanai. Palīdzēs – lieliski! Ja nē, vismaz būsi pamēģinājusi!
Ošo norādījis, ka šī meditācija ne tikai novērsīs galvassāpes, bet palīdzēs noskaidrot to cēloni – kādēļ sāpes sākušās.

 

MEDITĀCIJA pret galvassāpēm

 Sēdi klusumā un novēro savas galvassāpes. Koncentrējies uz tām, domā par tām, bet ne tā, kā tu domātu par savu ienaidnieku. Nē. Uz ienaidniekiem mēs raugāmies paslepus, bet šoreiz tas nederēs. Novēro tās tieši, nevis izvairoties. Lūkojies uz galvassāpēm kā uz savu draugu, kas nāk tev palīgā. Tās grib tev palīdzēt, tās tev saka: “Kaut kas nav kārtībā – paskaties!”

 Vienkārši sēdi un novēro savas galvassāpes, nedomājot par to, ka gribi tās pārtraukt, bez vēlmes, lai tās pazustu, bez cīņas, bez ciešanām, bez žēlošanās. Vienkārši novēro tās, izjūti tās. Mēģini uz galvassāpēm skatīties virsū tā, it kā tajās būtu kaut kas paslēpts, kāds slepens, kodēts vēstījums. Un, ja klusi un bez cīniņa tajās lūkosies, notiks kas pārsteidzošs. Notiks trīs lietas.

1. Jo vairāk uz tām koncentrēsies, jo spēcīgākas galvassāpes kļūs. Varbūt tu pat kļūsi nedaudz dusmīga: „Kā man šis var palīdzēt, ja sāpes kļūst stiprākas?”

Tās kļūst spēcīgākas tāpēc, ka tu esi no tām izvairījusies (ar tabletēm vai cenšoties izvairīties no cēloņa, kas tās izraisa). Kad tu koncentrējies uz šīm sāpēm, tu tās neapspied. Sāpes pieņem savu dabisko stiprumu, tu tās izjūti pilnībā.

2. Otra lieta, kas notiks – sāpes kļūs ļoti, ļoti koncentrētas. Tās nebūs izpletušās pa lielu laukumu. No sākuma tev, protams, var šķist, ka tev sāp visa galva, bet tagad tu saskatīsi, ka sāpes nāk no ļoti koncentrēta, maza, maza punkta. Tas ir rādītājs, ka tu esi tikusi tuvāk savām sāpēm un to cēlonim.

Ieskaties sāpēs vēl ciešāk – tās kļūs arvien koncentrētākas un koncentrētākas, līdz sāpes saplūdīs vienā sīkā punktā – gluži kā adatas galviņa.

3. Un tad notiks pati apbrīnojamākā lieta- tu skaties uz šīm sāpēm, kas ir ļoti spēcīgas, bet nāk no tik sīciņa punkta, kā adatas galva – sāpju punkts ir tik maziņš, kļūst mazāks un mazāks – līdz izzūd! Un arī sāpes līdz ar to izzūd!

 Un kad sāpes pazudīs, tevī dzims atklāsme par to, kādēļ tās sākušās. Tu skaidri saskatīsi to cēloni. Un cēloņi var būt tūkstotis un viens. Galvassāpes ir kā signalizācijas sistēma – tās signalizē, ka kaut kas nav kārtībā. Kas nav kārtībā –ir jāsaprot pašai. Iespējams, nesen esi bijusi ļoti dusmīga, un neesi šīs dusmas izlaidusi ārā, tās sakrājušās un tagad ‘iedarbinājušas signalizāciju’ – galvassāpes. Tas nozīmē, ka sakrājušās emocijas nepieciešams izlaist laukā. Palaid tās vaļā- izkaujies ar spilvenu, aizej uz mežu pastaigā utt. un galvassāpes pazudīs.

 

Avots- oshomeditations.com

Dalīties.

Atstāt Ziņu