Vārda dienu svin: Guna, Judīte

Novembrī lasām Māra Bērziņa ‘Gūtenmorgens’

Pinterest LinkedIn Tumblr +

 

Grāmatu klubiņš novembrī nolēma uz brīdi pārtraukt ceļojumu dažādu tautu literatūrā, lai pievērstos latviešu autoru darbiem. Gribējām atrast ko humoristisku, jautru, un atradām – lasīsim apgāda „Mansards” izdoto Māra Bērziņa īsprozas krājumu „Gūtenmorgens”.

Pirmais grāmatas izdevums nāca klajā 2007.gadā un tika  nominēts laikraksta „Diena” gada balvai kultūrā. Grāmata tika pārizdota 2009.gadā, kad ieguva svaigāku ārējo noformējumu un arī trīs jauniem stāstiem, tādējādi jaunākajā izdevumā ir lasāmi 62 stāsti. To centrālais tēls ir Gūtenmorgens, par kuru pats autors saka: „Viņa dzīvē absurds ir norma, bet norma ir absurds.”

Grāmatas anotācijā Rimands Ceplis raksta: „Grāmata ir atsvabināta no jelkādas didaktikas un pārsteidz gan ar frāzes slīpējumu, gan ļaušanos priekam. Konceptuāla, mākslinieciski nostrādāta un pārliecinoša joku grāmata, kādu latviešiem ir liels retums.”

 

Grāmatu klubiņš „Ar grāmatu azotē” tiekas reizi mēnesī, kad pie tējas tases vai vīna glāzes, dalamies iespaidos par kopīgi lasīto grāmatu. Ja arī Tu mīli lasīt un gribi pievienoties mūsu grupiņai, piesakies, rakstot uz sp@sievietespasaule.lv! Ja nevari pievienoties klātienē, seko līdzi virtuāli, jo par klubiņa aktualitātēm rakstām sadaļā „Grāmatu klubiņš Ar grāmatu azotē“!

 

Dalīties.

Atstāt Ziņu