Vārda dienu svin: Gunārs, Vladimirs, Gunis

No raganām līdz dievietēm- Dāmas rullē Ādažos

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Šo sestdien Ādažos varēja novērot visai neparastas parādības. Dāmas sarkanos brunčos un slotām pie rokas. Baltā tērptas sievietes ar ievziedu vainagiem galvās. Bariņu rozā meiteņu un citas košas, jautras dāmas, un – visas uz riteņiem. Kas tur notika? Mēs zinām atbildi- dāmas rullēja!

Šosestdien, 14.maijā Ādažos norisinājās jau trešais SievietesPasaule.lv organizētais piedzīvojumu velobrauciens sievietēm „Dāmas rullē!”

Vēl naktī uz sestdienu pamatīgi lija, taču brauciena dienā Ādažos no lietus nebija ne miņas, un, dalībniecēm sasniedzot finišu, jau spīdēja saulīte. Tomēr viens papildus šķērslis bija – pamatīgs un auksts vējš.  Taču dāmas nečīkstēja, uzvilka cimdus, cītīgi iesildījās un kāpa uz riteņiem.

Atšķirībā no iepriekšējiem braucieniem, šoreiz uzvaru varēja iegūt nevis ātri izbraucot trasi, bet gan precīzi izpildot uzdevumus, tādā veidā gūstot punktus, kuru kopsumma noteica vietu sadalījumu. Lai izpildītu uzdevumus bija jāatrod vairāk kā 10 kontrolpunkti, un katrā no tiem visai komandai jānofotografējas. Tātad – lai uzvarētu, bija jādomā stratēģiski, ar kuru kontrolpunktu sākt.

Uzvarētājas- Īstvikas raganas
Uzvarēja sarkanā komanda jeb „Īstvikas raganas”, kura uzdevumus izpildīja un finišu sasniedza 2:32 stundās un kopumā ieguva 57 punktus. Šī komanda jau ir ieguvusi zināmu atpazīstamību – rudens velobraucienā Ikšķilē viņas sevi dēvēja par Bēgošajām līgavām. Toreiz, dodoties braucienā, tērptas viscaur baltā un plīvuros, komanda diemžēl finišēja pēdējā, taču ieguva Atraktīvākās komandas titulu un dāvanā biļetes uz Dailes teātra izrādi „Īstvikas raganas”.  Izrāde tā iedvesmojusi, ka plīvuri nu mesti pie malas un dāmas no līgavām pārtapušas par raganām. Un veiksmīgi- viņas šajā braucienā uzvarēja! Lai arī paklīda runas, ka šīs komandas dalībnieces daļu trases nemaz nav veikušas uz velosipēdiem, bet gan uz slotām, pierādījumus tam neguvām, un pelnīti sveicām viņas kā „Labāko komandu”.

Balvas un nominācijas- katrai komandai!
Otrajā vietā ierindojušās oranžās komandas meitenes, kuras finišu sasniedza pēc 3:03 stundām, kopā savācot 52 punktus. Meitenes pirmo reizi piedalījās Dāmas rullē! braucienā un jau tik tuvu bija pirmajai vietai, līdz ar to sveicām viņas kā Cītīgāko komandu.

Sievišķīgākās komandas titulu ieguva komanda „Normunda rozā meitenes” (iegūti 50 punkti, trase pieveikta 3:12 stundās). Braucējas bija tērpušās rozā, dažām pat velosipēdi bija atbilstošā krāsā un izrotāti rozā ziediem. Vienā no uzdevumiem, kurā braucējām bija jādodas uz Kadagu un jāatrod 3 interesantākie objekti, Normunda rozā meitenes skaidri zināja, ka tie ir: kaķis, divi forši džeki un rozā leļlu rati veikala skatlogā.

Par pavasarīgāko komandu atzīta dzeltenā komanda jeb „Jukušie kāmīši” (iegūti 42 punkti, trase pieveikta 3:19 stundās). Šīs komandas dalībnieces jau uz sacensību starta vietu ieradās spilgti dzeltenas kā pienenes.

Nomināciju „Atraktīvākā komanda” ieguva zilā komanda jeb vienkārši „Zilās!” (iegūts 41 punkts, trase pieveikta 3:15 stundās). „Vau!” – iesaucās trases veidotāja Anita Špoģe, kad ieraudzīja zilās komandas meiteņu kontrolpunktu fotogrāfijas. Par atraktivitāti liecināja arī komandas atbildes. Vienā no uzdevumiem, kurā bija jārod atbilde uz jautājumu: „Cik grādu ir Kadagas ezerā? Cik Dūņezerā? Kurā jūs labprāt dotos peldēties?”, meitenes atbildējušas: „Pagaršojām. Grādu nav.”

Savukārt zaļā komanda (iegūti 40 punkti, trase pieveikta 3:44 stundās) ieguva titulu „Gudrākās braucējas”. Viņām bija visprecīzākās atbildes uz mazo kontrolpunktu jautājumiem, tai skaitā, noskaidrots Ādažu bibliotēkas jaunākais ieguvums (grāmata Lārsons “Izpostītais sirseņu pūznis”), kā arī precīzi un detalizēti noskaidrota informācija par muižu.

Lai gan baltā komanda jeb „Sievietes dievietes” (iegūti 40 punkti, trase pieveikta 4:05 stundās) finišēja pēdējā, tomēr šīs komandas dāmas bija visradošākās. Sievietes dievietes ieradās pēdējās, jo vairāk kā pusstundu cītīgi rakstīja stāstu par to, kāds ir bijis viņu brauciens, iekļaujot tajā atbildes uz uzdevumiem.

Diemžēl arī bez traumām neiztikām. Viena no rozā peciņām, uz ceļa saskrienoties ar citas komandas dalībnieci, dalību braucienā vairs nevarēja turpināt. Par laimi, nekas nopietns –vien jāatpūtina un jāpasaudzē kāja. Arī pārējās „Rozā peciņas” komandas dalībnieces solidāri izstājās no sacensībām. Tādēļ „Rozā peciņas” ieguva šī brauciena Draudzīgākās komandas titulu.

Paldies visām brauciena dalībniecēm! Paldies par jūsu smaidiem, pozitīvismu un aizrautību!

Jau sākam domāt par ceturto piedzīvojumu braucienu „Dāmas rullē!”, tādēļ priecāsimies par jūsu atsauksmēm, ierosinājumiem un idejām!

 

Par spēcinošiem gardumiem un dāvanām pasākuma dalībniecēm sakām lielu paldies mūsu atbalstītājiem un draugiem:


   

  

 

   

 

Dalīties.

Atstāt Ziņu