Vārda dienu svin: Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra

No kā aizņemties, ja nepieciešama nauda

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Vajadzība pēc naudas var rasties dažādās neparedzētās situācijā, kā arī tad, ja plānots veikt kādus lielākus pirkumus. Tad kļūst aktuāls jautājums, kur ņemt naudu? Pirmais, kas daudziem nāk prātā, ir kredītpakalpojumu sniedzēji, jo reklāmās taču apgalvo, ka naudu savā kontā var saņemt dažu minūšu laikā. Bet šis solis ne vienmēr ir tas pareizākais un tālredzīgākais. Varbūt vispirms var izvērtēt citas iespējas? Kādas tās varētu būt?

Savi iekrājumi 
Vislabāk, ja varat aizņemties naudu paši no sevis. Ko tas nozīmē? To, ka jums ir krājkonts vai iekrājumi citā vietā, kuri paredzēti neplānotiem izdevumiem un negaidītām situācijām. Tad varat izmantot šo naudu, lai ātri atrisinātu situāciju. Vislabāk, ja uzreiz arī izplānojat, kad un kādā apjomā varēsiet atlikt naudu šajā kontā vai aploksnē atpakaļ, lai iekrājumu apjoms nesamazinātos.

Radi un draugi
Lai gan daudzreiz ir dzirdēts, ka aizņemties naudu no draugiem un tuviniekiem nav labs lēmums, jo tas var sabojāt attiecības, tomēr, ja esat godprātīgs cilvēks, kurš zina, ka varēs laikā un pilnā apmērā atdot naudu, nav nekā nosodāma, ja izmantojat tuvu cilvēku palīdzību negaidītā situācijā. Tādā veidā varēsiet aizņemties naudu bez procentiem, stingriem līguma nosacījumiem un soda sankcijām. Kā arī šādas saistības neparādīsies jūsu kredītvēsturē.

Kredīts – tikai atbildīgi izvēlēts
Ja iekrājumu nav un arī tuviniekiem nav iespējas palīdzēt, tad, protams, kredīts var būt risinājums negaidītās situācijās, kad nepieciešama nauda. Tomēr, izvēloties kredītpakalpojumu, jābūt ļoti uzmanīgiem un atbildīgiem. Jāizvērtē visi par un pret, jāsalīdzina dažādi kredītpiedāvājumi, lai varētu izvēlēties sev piemērotāko un arī finansiāli izdevīgāko. Protams, nedrīkst aizmirst par savas maksātspēja izvērtēšanu, lai saprastu, vai vispār varat atļauties kredītu.

Ja esat jau noskatījuši kādu aizdevēju, tad ieteicams pārbaudīt, vai tas darbojas licencēti, kā arī iepazīties ar bijušo un esošo klientu atsauksmēm. Lai uzzinātu, kādi uzņēmumi piedāvā jums aktuālos finanšu pakalpojumus, varat izmantot arī uzņēmumu katalogu, kur būs pieejams plašāks klāsts ar potenciālajiem aizdevējiem, nevis tikai tie, kurus redzam reklāmās. Ne vienmēr tas, kuram ir košākā reklāma, var piedāvāt izdevīgāko kredītpakalpojumu.

Kā izvairīties no nepieciešamības aizņemties naudu
Katram no mums ir iespēja samazināt riskus un parūpēties par to, lai situācijā, kad rodas papildu izdevumi, nevajadzētu naudu aizņemties no draugiem vai noformēt kārtējo kredītu. Kā to izdarīt?

  • Veidot uzkrājumus
    Naudas uzkrājumu veidošana ir vienkāršākais un arī efektīvākais veids, kā nodrošināties pret šādām negaidītām situācijām. Jums vienmēr būs pieejama nauda, ko izmantot, lai veiktu steidzamus pirkumus vai maksājumus. Protams, jāatceras, ka krājkonts regulāri ir jāpapildina un paņemtā nauda iespēju robežās ir jāatliek atpakaļ. Krāt naudu varat gan bankā, gan skaidrā naudā mājās, glabājot to drošā vietā.

  • Izmantot apdrošināšanas pakalpojumus
    Viens no veidiem, kā pasargāt sevi no negaidītiem izdevumiem, kas radušies negadījumu, dabas stihiju un citu problēmu gadījumā, ir apdrošināšanas pakalpojumi. Šobrīd apdrošināt iespējams gandrīz visu un apdrošināties pret visu. Visbiežāk izvēlas apdrošināt īpašumu un tajā esošo mantu, noformēt KASKO polisi automašīnai, apdrošināties pret nelaimes gadījumiem utt. Izpētot apdrošinātāju piedāvājumus, varēsiet izvēlēties sev atbilstošākos pakalpojumus.

  • Rūpīgi plānot savu budžetu
    Daudzus izdevumus, kas “it kā” uzrodas neparedzēti un negaidīti, tomēr varam plānot un laikus tiem sagatavoties, iekļaujot tos ikmēneša budžetā. Piemēram, ja zināt, ka kāda no sadzīves tehnikas iekārtām jau ir diezgan veca, pēdējā laikā niķojas, tad ir skaidrs, ka tālu nav diena, kad tā vispār nedarbosies. Labāk šai dienai laikus sagatavoties, atliekot ik mēnesi nedaudz naudas jaunas ierīces iegādei, nevis gaidot dienu, kad veļasmašīna nestrādā, bet naudas tās iegādei nav.


Apmaksāta publikācija

Dalīties.

Atstāt Ziņu