Vārda dienu svin: Hermīne, Estere, Liepa

Neparedzēti izdevumi

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Vai Tu esi gatava neparedzētiem izdevumiem 500 eiro apmērā jeb uzkrājumi ir svarīgi, lai nebūtu jāizmanto īstermiņa aizdevumi internetā?

Cik lieli ir Tavi uzkrājumi?

Ja šis jautājums Tev izraisa smieklus, jo “ar tādu algu – kādi vēl tur ietaupījumi?!”, vai tieši otrādi – vainas apziņu, kas neesi spējīga kaut ko uzkrāt, tad zini, ka Tu neesi viens – balstoties uz to, cik ļoti populāri pēdējā laikā ir kļuvuši īstermiņa aizdevumi internetā, var secināt, ka uzkrājumu veidošana dažādu iemeslu dēļ nav katra Latvijas iedzīvotāja dienas kārtībā. Tomēr to, cik svarīga ir uzkrājumu veidošana, var saprast, cenšoties atbildēt uz jautājumu: vai situācijā, kad negaidīti Tev būs nepieciešami, piemēram, 500 eiro, Tu varēsi atrast šos papildus līdzekļus, neaizņemoties naudu no draudzenes, radiem vai kāda no banku vai nebanku kreditoriem? Ja Tava atbilde ir nē – ir īstais laiks sākt domāt par uzkrājumu veidošanu.

Sāc ar mērķu noteikšanu

Kā jebkurā citā lietā, tajā skaitā arī attiecībā uz uzkrājumu veidošanu, pirmais un iespējams svarīgākais solis ir noteikt savus mērķus, piemēram, cik daudz Tu vēlies uzkrāt gada laikā? Pēc tam, kad mērķis ir nosprausts, ir jādomā par to, kā to sasniegt. Piemēram, ka esi nolēmusi, ka vēlies sakrāt 500 eiro gadā – kā līdz tam nonākt? Ja Tev ir regulāri ikmēneša ienākumi, viena iespēja ir katru mēnesi, saņemot algu, nolikt nost summu, kuru vēlies uzkrāt. Šajā gadījumā Tev būtu jāatliek nedaudz vairāk kā 41 eiro mēnesī, lai pēc gada Tavā uzkrājumu kontā būtu 500 eiro. Vai tas skan pārāk traki? Nebūt nē! Un tev nebūs jāmeklē īstermiņa aizdevumi internetā, lai, piemēram, saremontētu mašīnu vai salabotu nolūzušu nagu.

Izmanto brīžus, kad Tavā rīcībā ir nauda, ar kuru nebiji rēķinājies

Labākais piemērs šai situācijai būtu loterijas laimests – Tev pēkšņi parādās papildus līdzekļi, kas ievērojami uzlabo Tavu tā brīža finansiālo stāvokli. Loterijas laimests, protams, var šķist smieklīgs, bet līdzīgas situācijas mūsu ikdienā gadās samērā bieži, piemēram, prēmija darbā, virsstundās sastrādātais, tāpat Latvijā katru gadu iedzīvotājiem ir iespēja saņemt nodokļu atmaksu – šie papildus iegūtie līdzekļi ir ideāli piemēroti uzkrājumu veidošanai, jo tie principā neietekmēs Tavu ikdienu.

Pirmais solis, saņemot algu – pārskaitījums uz noguldījumu kontu!

Labākais veids, kā uzkrāt naudu, ir novirzīt vēlamos līdzekļus noguldījumu kontā uzreiz pēc algas saņemšanas – tas ļauj Tev:

  •  Regulāri noguldīt naudu uzkrājumu kontā;
  •  Uzkrāt lielāku summu;
  •  Iegūt procentus par noguldījumu;
  •  Netērēt naudu nepārdomāti.

Īstermiņa aizdevumi internetā ir radījuši sievietēm un vīriešiem tādu kā drošības sajūtu, ka nepieciešamības gadījumā būs iespēja aizņemties naudu, tomēr kredītsaistības paliek kredītsaistības un tās noteikti nevajadzētu uztvert vieglprātīgi. Labāk veidot uzkrājumus, pārvaldīt savu budžetu un tādā veidā uzlabot savu finansiālo situāciju. Protams, dzīvē mēdz gadīties visādi, tāpēc, ja kredīts tomēr ir nepieciešams – aizņemies atbildīgi!

Dalīties.

Atstāt Ziņu