Vārda dienu svin: Rūdolfs, Viviāna, Rūdis

Neparasta grāmata – Leonardo da Vinči ‘Izgudrojumi’

Pinterest LinkedIn Tumblr +

zgudrotāji – neplātieties ar savām zināšanām par pasauli, lepojieties vien ar lietām, ko paši esat radījuši!” Šāds moto rotā jauno “Jāņa Rozes apgādā” grāmatu, kurā apkopoti izcilā mākslinieka un izgudrotāja Leonardo da Vinči zīmējumi un piezīmes. Grāmatā “Izgudrojumi” renesanses dižgara domas un idejas atdzīvojas pavisam taustāmā veidā.

Pirms vairākiem gadsimtiem kāds vīrs aprakstīja fantastiskus izgudrojumus, kuri tagad ir daļa no mūsu ikdienas. Lidojošas mašīnas, bruņumašīnas, milzīgi staigājoši cilvēki…

“Manu lidojošo mašīnu sauc “Lielais putns”. Tās pirmais lidojums būs pāri Gulbja kalnam, ko sauc arī par Ceceri kalnu. Ziņa par to izmanīs visu pasauli un nonāks vēstures hronikās,” tā savās piezīmēs rakstīja Leonardo da Vinči, un viņam izrādījās taisnība.

Vēl mūsdienās Leonardo da Vinči ir viena no apspriestākajām un intriģējošākajām renesanses laika personībām. Viņa mākslas darbi un izgudrojumi aizvien tiek pētīti, analizēti un apbrīnoti.

Jaunās “Jāņa Rozes apgāda” grāmatas stāvbildēs un skicēs iespējams iepazīt izcilā domātāja iztēles augļus un idejas, kuras krietni apsteidza laiku. Grāmatas senlaicīgais, īpaši veidotais dizains rada vēsturisku noskaņu, turklāt, atsevišķi stāvbilžu modeļi pārsteidz ar savu sarežģīto, tomēr eleganto uzbūvi. Lielisks uzskates līdzeklis kultūras vēstures stundām.

Izdotais metiens nav liels – vien 1000 eksemplāru. Sarežģītās uzbūves dēļ grāmata paredzēta lasītājiem vecumā no 8 gadiem. Pret grāmatas kustīgajām detaļām jāizturas saudzīgi, taču “Jāņa Rozes apgāda” pārstāvji pārliecinājušies, ka tā ir izturīga un spēj priecēt skaistu lietu cienītājus ilgu laiku.

Dalīties.

Atstāt Ziņu