Vārda dienu svin: Hermīne, Estere, Liepa

Mobilais telefons pludmalē. Sargi no karstuma un smiltīm!

Pinterest LinkedIn Tumblr +

audot vasaru pludmalē vai ceļojot, no pārkaršanas nepieciešams pasargāt ne tikai sevi, bet arī telefonu, foto kameru vai citu līdzpaņemto ierīci. Padomi, kā saudzēt elektroierīces no karstuma, smiltīm un ūdens.

Kāpēc karstums kaitē
Neatstāj elektroierīces (datorus, mobilos telefonus, foto kameras u.c.) automašīnas karstumā, it īpaši uz paneļa, jo ierīču komponentēm nav tīkama tveice un ilgstoša karsēšanās tiešos saules staros. Karstums var pasliktināt ierīču darbību un saīsināt akumulatora darbības ilgumu, turklāt karstuma ietekmē var rasties vēl nopietnāki bojājumi. Apmeklējot pludmali, ierīces ieteicams turēt ēnā – somā, zem dvieļa un tml., vienlaicīgi neaizmirstot par gaisa apriti.

Sargi ierīces no smiltīm
Vēl viens elektroierīču nedraugs pludmalē ir smiltis, kas var kaitēt skaļrunim, mikrofonam, kameras lēcām, kā arī iekļūt pogās un portos. Īpaši jāaizsargā uzlādes ports, jo smiltis to var sabojāt tiktāl, ka ierīce vairs nav uzlādējama, kā arī slapjas smiltis var izraisīt koroziju vai īssavienojumu uzlādes laikā. Tāpat nav ieteicams ierīces ņemt ar smilšainām vai slapjām rokām.
Ja tev ir skārienjūtīgais telefons, pirms dodies uz pludmali, nodrošini to ar displeja aizsargplēvi (veikalos meklē – screen protector). Tas pasargās ekrānu no smilšu iespējamiem skrāpējumiem. Ja smiltis tomēr tikušas telefonā, izslēdz telefonu un mājās to iztīri, visideālākais ir izpūst telefonu ar kompresētu gaisu.

Ja telefonu apskādējis ūdens
Sālsūdens ir ātrs kaitnieks elektroierīcēm un var izraisīt koroziju. Tāpēc ieteicams izvairīties no telefona lietošanas jūrā vai tikko iznākušam no ūdens. Nevajadzētu risināt telefonsarunas stiprā lietū vai ar pavisam slapjiem matiem.
Ja nu tomēr gadījies telefonu saslapināt, ņem vērā šo padomu: nedaudz mitru telefonu var ielikt traukā ar sausiem rīsiem, jo tie labi uzsūc ūdeni. Taču lielāka apskādējuma gadījumā uzreiz jāizņem baterija un, tiklīdz iespējams, ierīce jānogādā servisa centrā. Pat izžāvētu bateriju nav ieteicams pašam likt atpakaļ, jo ierīces mehānismā mitrums vēl var būt saglabājies, un, savienojot ar akumulatoru, tā vienkārši var sadegt.

Neaizmirsti par ventilāciju
Neturi portatīvo datoru klēpī, jo tā tas ātrāk uzkarst. Svarīgi datora apakšpusē neaizsegt ventilācijas atveres, turklāt ieteicams lietot dzesēšanas paliktņus. Nevajadzētu aizmirst par tālruņu ventilāciju – tiem lādējoties – padomāt par gaisa plūsmu, jo īpaši atstājot uz nakti, piemēram, neaizsegt ar segu vai spilvenu.

Rakstā izmantoti Samsung Electronics Baltics speciālistu ieteikumi

Dalīties.

Atstāt Ziņu