Vārda dienu svin: Anšlavs, Junora

Mīti un patiesība par uzturu

Pinterest LinkedIn Tumblr +

ieži vien forumos un komentāros var izlasīt dažādus apgalvojumus un ieteikumus veselīgam uzturam, taču cik pamatoti ir daži no tiem to mēs noskaidrojām pie uztura speciālistes Katrīnas Spulenieces-Aišpures.

1. Saldumus var ēst tikai līdz plkst.12.00.
Ja vēlas samazināt svaru tiešām vēlams saldumus un ogļhidrātiem bagātos produktus ēst dienas pirmajā pusē. 12.00 vienkārši ir tāds pieņemts laiks, lai mēs spētu orientēties, kad beidzas dienas pirmā puse.

2. Vajag izvairīties no banāniem, burkāniem un bietēm.
Šiem augļiem un dārzeņiem ir salīdzinoši augsts glikēmiskais indekss. Tie ir nedaudz bagātāki ar cukuriem kā citi, bet tas nenozīmē, ka tos nedrīkst ēst. Svarīgāk ir cik daudz tos ēd un ko vēl ēd. Ja zupā vai sautējumā ir kāds burkāns, tad tas par ļaunu nenāk, tāpat arī bietes savu reizi var uzēst un viens banāns dienā arī nav nekas traks. Šie ir veselīgi un vajadzīgi produkti.

3. Reizi izbaudīta diēta otrreiz tādu efektu vairs nedos.
Par šo līdz šim neesmu lasījusi zinātniski pamatotus pētījumus, tādēļ uzskatu, ka tā nav patiesība. Runājot par diētām, tās neatbalstu, rezultāti jāsasniedz ilgtermiņā mainot dzīvesveidu.

4. Cepeškrāsni cepts ēdiens ir līdzvērtīgs vārītam.
Cepeškrāsnī gatavots ēdiens ir veselīgāks nekā uz pannas cepts. Ja vien ēdiens neapdeg un nav pārsātināts ar taukiem, to var uzskatīt par vienlīdzīgu vārītam.

5. Maizi, kuras sastāvā ir raugs labāk neēst.
Veselīgāka ir maize, kas gatavota ar ieraugu. Raugs rada skābu vidi organismā. Pērkot maizi labāk izvēlēties tādu, kas cepta no pilngraudu miltiem, izmantojot dabīgo ieraugu un nesatur pārtikas piedevas.

6. Dzerot zaļo tēju negribas ēst.
Zaļā tēja satur vielas, kas spēj paātrināt vielmaiņu. Tomēr izdzert tik daudz zaļās tējas reti, kuram ir pa spēkam, tādēļ var dzert zaļās tējas kapsulas. Varbūt kādam zaļā tēja mazina apetīti. Labi ir tas, ka daudz dzerot piepildām kuņģi un nevaram tik daudz apēst.

7. Pārāk daudz dzerot ūdeni var iedzīvoties celulītā.
Ja cilvēks lieto daudz sāls un sāli saturošus produktus un daudz dzer, tad rodas tūska un arī celulīts. Tas ir ļoti kaitīgi arī sirds un asinsvadu sistēmai. Tādēļ dzert ūdeni drīkst un vajag, bet sāli jālieto minimāli.

8. Mazkaloriju produktos ir vairāk ķīmijas.
Tas atkarīgs, kas tie ir par produktiem. Izvēloties produktu vienmēr jālasa etiķete. Dažreiz piena produktiem ar samazinātu tauku daudzumu tiešām pievieno pārtikas piedevas un augu taukus, bet ne vienmēr.

9. Salāti ar karoti eļļas ir labāk, kā salāti ar karoti naturālā jogurta.
Abi ir labi, jābūt dažādībai, tādēļ jāizmanto gan eļļa, gan jogurts. Kvalitatīva eļļa mūs apgādā ar labajām taukskābēm, bet jogurts ar labvēlīgajām baktērijām.

10. Ātri vārāmās auzu pārslas ir sliktākas kā parastās.
Labāk izvēlēties pilngraudu auzu pārslas, tās dod sāta sajūtu, satur vairāk šķiedrvielu un vitamīnu. Pēc ātri vārāmo auzu pārslu ēšanas ātrāk gribēsies atkal ēst.

11. Āboli uzdzen apetīti.
Augļi var uzlabot apetīti, bet tas nenozīmē, ka nedrīkst ēst ābolus. Tie ir ļoti veselīgi un nesatur daudz kalorijas, tikai nedrīkst pārcensties ar to ēšanu.

12. Produkti ar cietes saturu bremzē vielmaiņu.
Arī par šo tēmu zinātniski pamatotu informāciju neesmu atradusi. Cieti saturoši produkti dod enerģiju.

 

Atgādinām, ka projekta „Slaidā vidukļa medības” ietvaros ir iespēja BEZ MAKSAS apmeklēt fitnesa studiju Vivido Gym iepazīšanās nodarbību un saņemt konsultāciju par Tev interesējošo jautājumu figūras korekcijas un svara izmaiņu jautājumā. Piezvani uz jebkuru Vivido Gym studiju (www.vivido.lv), sarunā sev izdevīgāko laiku, nosauc trenerei paroli „Slaidā vidukļa medības” un privāts PACE apļa treniņš treneres vadībā ar fitnesa konsultāciju būs pilnīgi par velti.

VĒLIES VASARU SAGAIDĪT LABĀKĀ FORMĀ? PIEVIENOJIES SLAIDO VIDUKĻU MEDNIEČU PULCIŅAM! >>>

Dalīties.

Atstāt Ziņu