Vārda dienu svin: Justīne, Juta

Mazie zibrandiņi ar materiālu ieguvumu

Pinterest LinkedIn Tumblr +


 MAN PATĪK!

smu emociju cilvēks, bieži vien mirkļa vājumā iegādājos lietas, kuras vēlāk nemaz nelietoju vai izmantoju īsu mirkli. Skaistas kurpes, bet papēdis par augstu, grāmata, kura neuzrunāja, hula riņķis, kas tomēr “negriezās”. Šīs lietas krājas un laika gaitā dzīves telpas paliek arvien mazāk, bet ārā mest negribās. Līdz šim šo to mēdzu atstāt pagalmā pie miskastes, bet nesen līdz manām acīm atceļoja kāds Facebook ieraksts ar bezgala skaistu cimdiņu bildi – “Atdodu”. Kā “atdodu”?

Cimdiņi mani tik ļoti uzrunāja, ka steidzos pētīt, no kurienes šī informācija un kāpēc atdod un – kā var iegūt? Izrādās, ka Facebookā ir vairākas grupas, kurās cilvēki var atbrīvoties no sev nevajadzīgām, bet citiem, iespējams, noderīgām mantām- gan par siltu smaidu, gan arī vienkārši mainoties.
Es šobrīd “sekoju” divām grupām:
mainies ar lietām Rīgā
(https://www.facebook.com/groups/1436309756584704/) un

atbrīvojies no lietām, Rīga (https://www.facebook.com/groups/freethestuffriga/),

bet noteikti, ka ir vēl. Grupu administratori taustās un cenšās organizēt grupu darbību, lai dalībnieki būtu toleranti viens pret otru, lai netiktu iesaistīta nauda un, lai sludinājumi būtu atbilstoši tēmai, taču, protams, laiku pa laikam ieplūst gan kāds “pamācītājs”, gan „vērtību speciālists“ , gan atnāk pameklēt kašķi.

Šajās īsajās vārdu apmaiņās parādās visas cilvēku īpašības – taisnīgums, mantkārība, labsirdība, pļāpīgums, dāsnums un skopums, humora izjūta un citas.

Manas spilgtākās tikšanās un ieguvumi

Bērnības atmiņas materializējas
Kādu dienu atcerējos, kā mamma cepa bērnībā kraukšķīgās vafeles ar vārītā iebiezinātā piena pildījumu un ļoti sagribējās savam puikam tādu kārumu pagatavot. Ievietoju sludinājumu, ka “MEKLĒJU padomju laiku plāno vafeļu pannu”, nemaz necerēdama, ka tāda atradīsies. Tomēr jau pavisam drīz kāds puisis laipni atsaucās un es patiešām tiku pie šīs pannas, funkcionējošā stāvoklī, un nākamajā dienā sacepu šo bērnu dienu kārumu. Viņš savukārt bija priecīgs, ka atbrīvojies no lieka krāma, kas mājās stāvēja neizmantots.

Atdodam kaķēnus…
Šai grupai ir liels sekotāju skaits, tādēļ tā reizēm tiek izmantota ne tikai materiālu lietu maiņai, bet arī, lai atrastu saimniekus uz ielas salstošiem dzīvnieciņiem un pazaudētām pasēm. Kaut arī grupas nosaukums ir “atbrīvojies no lietām”, iebildumi par neatbilstību tēmai ir maz un tie parasti “”mirst dabīgā nāvē”.

Interesanti cilvēki
Nesen pārvācos no punkta A uz punktu B, bija palikuši pāri daži biroja galdi, kurus atdevu apmaiņā pret palīdzību pārvākšanās procesā. Pieteicās neparasti laipns un izpalīdzīgs cilvēks, kas ne tikai pārveda mēbeles, bet arī palīdzēja tās saskrūvēt, uznest, novietot un vēl par daudz ko interesantu parunājāmies. Biju priecīga par tikšanos ar tik praktisku cilvēku, kas aizraujas ar lietām, par kurām man nav nekādas saprašanas.

Kopsavilkums
Taču tas, kas mani šajā “kustībā” īstenībā piesaistīja uz palikšanu, ir CILVĒKI. Tie ir kā mazi zibrandiņi ar aktīviem, smaidīgiem, lielākoties, pozitīviem cilvēkiem. Materiālais ieguvums ir tikai viena daļa no kopējā procesa. Apmaiņa notiek arī garīgā un emocionālā līmenī. Redzēt prieku otra acīs par ieguvumu, aši pajokot un iepazīties un tad skriet tālāk, arī tā ir faktiski jauna virtuālās vides+realitātes apvienota komunikācijas forma.


VAI ARĪ TEV IR KAS TĀDS, KAS ĻOTI PATĪK?

Rubrikā “Man patīk!” turpmāk regulāri publicēsim aprakstus par atklājumiem – interesantām lietām un vietām, kuras mūs pozitīvi pārsteigušas un iepriecinājušas.
Ja arī Tu esi atklājusi vai izbaudījusi ko brīnišķīgu – neaizmirstamu ceļojumu, omulīgu kafejnīcu vai kādu citu vietiņu, kādu noderīgu saiti, aplikāciju vai ko citu – būtībā jebko, kas tev licis iesaukties: Man patīk!, tad raksti mums sp@sievietespasaule.lv

Dalīties.

Atstāt Ziņu