Vārda dienu svin: Jāzeps, Juzefa

Mazgāt māju ar govs mēsliem? Mēs izmēģinājām!

Pinterest LinkedIn Tumblr +

is, šķiet, varētu būt neparastākais produkts, ko esam testējušas rubrikas „SievietesPasaule izmēģina” ietvaros. Jau dažus gadus Latvijā tiek ražots un pārdots ajūrvēdas produkts – „Gavi pulveris”. Neparasts tas ir tādēļ, ka tiek pilnībā izgatavots no govs mēsliem.

Par Gavi produkciju:
Gavi – tulkojumā no sanskrita nozīmē „no govs”. Saskaņā ar Vēdu vēstījumu govs ir svēts dzīvnieks, un visi tās produkti nes svētību.
Gavi pulveris ir 100% organisks produkts, kas izgatavots no eko-govs mēsliem un tie tiek pārstrādāti pēc īpašas tehnoloģijas. 
Mazgājot grīdu, pievienojot Gavi pulvera šķipsniņu ūdenim, Jūsu māja saņems laimi un pārpilnību! Pulveris Gavi viegli smaržo pēc laukiem.
Mājās tas novērš  nepatīkamus aromātus un likvidē negatīvo enerģiju telpās. No Gavi pulvera izgatavo arī vīraka kociņus.

 

Līga Ozoliņa: Vai nesmirdēja? Nē, māja palika tīra un svaiga
Sāksim ar to, ka pirmā reakcija izdzirdot „mājas tīrīšana ar govs mēsliem” bija aptuveni tāda: nu beidziet, kuram te ku-kū sagājis!?. Kā vēlāk uzzināju, tāda reakcija ir teju ikvienam, kas nav uz “tu” ar ajūrvēdu un vēdisko kultūru, kur govs un viss, kas no tās nācis, ir svētības simbols. Patiesībā šai psiholoģiskajai barjerai būtu grūti pārkāpt, ja neizrādītos, ka Gavi – no govju mēsliem radīto mājas tīrīšanas līdzekļu, vīraku un nu arī telpaugu mēslojuma, izveidotāja ir kāda mūsu bijusī kolēģe. Tā nu piekritām pamēģināt.

Kuram te ku-kū sagājis!?
Tāda reakcija ir teju ikvienam,
kas nav uz “tu” ar ajūrvēdu un
vēdisko kultūru, kurā govs un
viss, kas no tās nācis,
ir svētības simbols.

Uzreiz atzīšos, ka ikdienā nepraktizēju ajūrvēdu, taču esmu pazīstama ar tās filozofiju. Izmēģināju Gavi mājas mazgāšanas līdzekli. Kā minēts uz nelielās paciņas, ar tās saturu – 10 g – pietiek aptuveni 5-6 mazgāšanas reizēm. Sekojot instrukcijai, vispirms māju izsūcu, tad sagatavoju spainī ūdeni, kam pievienots šis laimes pulveris.

Visus noteiki interesē – vai tad nesmirdēja? Kad, atverot paciņu, paostīju saturu, tad sūdu smaka bija saožama, bet sajaucoties ar ūdeni nekas vairs nebija jūtams. Veicu mitro uzkopšanu. Viss palika tīrs un svaigs, kā jau pēc telpu mitrās uzkopšanas.

Vai telpa atbrīvojās no negatīvās enerģijas? Par to noteikti zinātnieki vēl strīdās un jāsaka psihologu iecienītajā teicienā – viss ir mūsu galvās. Laiks, kad testēju Gavi, sakrita ar to, kad mājās kopumā veicu īstu ģenerālo tīrīšanu, atbrīvojoties no vecām un nevajadzīgām lietām. Un kopumā sajūta noteikti bija patīkama – šķita, ka kļuvis vieglāk elpot. Bet tiešām grūti teikt, vai tas, pateicoties Gavi vai tikai sakritības.

Izmēģināju arī Gavi vīraku. Ar vīrakiem vispār esmu uz jūs. Tas, ko uzreiz varu teikt, tas nelīdzinās ierastajiem vīrakiem. Tā aromāts man ļoti spēcīgi atgādināja kūlas dedzināšanas smaržu/smaku. Manām sajūtām tas bija par spēcīgu.

Līga Rozentāle: Cepuri nost par izdomu!
Man no Gavi produkcijas vislabāk patika telpaugu mēslojums– tās ir sausas govs mēslu bumbiņas, kuras jāievieto puķupodā pirms augu pārstādīšanas. Ekoloģisks mēslojums! Laukos visas dobītes tā apstrādā, bet kur tad tu dzīvoklī izrausi to bišķiņu govs sūdu? 🙂

Es „mājas attīrīšanas” rituālu veicu ar
kadiķa zariņa kūpināšanu, kāpēc gan
to pašu sajūtu nevarētu panākt
arī ar kaltētiem govs mēsliem?
Viss slēpjas tavā pārliecībā.

Patiesībā, ļoti grūti rakstīt šo atsauksmi par Gavi produktiem, nesmaidot. Ne jau tāpēc, ka man šie produkti liktos smieklīgi, bet gan tādēļ, ka viss šis bizness šķiet tik neticams un tai pat laikā tas rullē. Ziniet, ir cilvēki, kas spēj un prot pārdot pat sūdu uz kociņa. Un šīs meitenes tieši to arī dara- Gavi vīraks burtiski ir kaltēti govs mēsli uz kociņa. Un te man jāsaka – cepuri nost par izdomu un par spēju radīt stāstu, kas mudina cilvēkus iegādāties pat kaut ko tik, tik… nu tik vienkāršu.

Un, jā, būtiskākais secinājums pēc Gavi izmēģināšanas: paldies dievam, māja pēc kūts neodīs, bet vai māja kļuvusi „tīrāka un laimīgāka”? Es domāju te atbilde slēpjas katra paša pārliecībā. Es „mājas attīrīšanas” rituālus pāris reizes gadā veicu ar kadiķa zariņa kūpināšanu, kāpēc gan lai to pašu sajūtu nevarētu panākt arī ar kaltētiem govs mēsliem?

Dalīties.

1 komentārs

  1. Kaut kas traks! Nekad ar ko tādu grīdu nemazgātu!! Bet neesmu arī indiešu ticības piekritēja, gotiņām vieta kūtī, ne mājā.

Atstāt Ziņu