Vārda dienu svin: Mirta, Ziedīte

Mazā biznesa attīstība jaunā līmenī

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Mazajiem uzņēmumiem, kuriem ir potenciāls augt lielākiem un pacelt biznesu jaunā līmeni, nevajadzētu apstāties brīdī, kad ar saviem naudas līdzekļiem ir par maz. Uzņēmumu kreditēšana ir ierasta lieta mūsdienu ekonomikā, tas ir finanšu pakalpojums, kas piemērots ne tikai lielajiem biznesiem, bet ikvienam dzīvotspējīgam un uz izaugsmi vērstam uzņēmumam. 

“Diemžēl kreditēšanas pakalpojumus klāsts, kas pieejams maziem un vidējiem uzņēmumiem, Latvijā nav īpaši attīstīts. Bankas aizdevums biznesam vieglāk pieejams tieši lielajiem uzņēmumiem. Tāpēc SIA “PayRay”, ienākot Latvijas finanšu pakalpojumu tirgū, plāno koncentrēties uz aizdevumu izsniegšanu tieši mazajiem un vidējiem uzņēmumiem, jo šī niša šobrīd ir atstāta novārtā,” par SIA “PayRay” plāniem stāsta uzņēmuma vadītājs un finanšu eksperts Mareks Basankovičs.

Saredzēt potenciālu arī mazā biznesā
Bankas aizdevums mazam biznesam bieži vien atduras pret to, ka uzņēmums neatbilst augstajām prasībām, kā arī bankas ne vienmēr aiz kredīta pieteikuma saredz reālu uzņēmumu un biznesa ideju, jo fokusējas tikai uz skaitļiem. 

“Mūsu pieeja klientam ir individuāla. Vēlamies saredzēt katra mazā uzņēmuma potenciālu un izaugsmes iespējas, ko varētu pavērt aizdevums biznesam. Tāpēc kredītam var pieteikties arī tie uzņēmumi, kuri kādu iemeslu dēļ saņēmuši atteikumu no citiem kreditētājiem. Protams, tas nenozīmē, ka neizvērtējam riskus un uzņēmuma finanšu stāvokli. Tomēr savā pieejā esam elastīgāki un mēģinām pielāgot pakalpojumu katra klienta biznesa vajadzībām,” skaidro M. Basankovičs.

Aizdevums, kas pielāgots mazā biznesa vajadzībām
SIA “PayRay” Latvijā ienācis kā Lietuvas bankas meitasuzņēmums. Bankai darbības licence izsniegta 2019. gadā, bet pirms tam tā Lietuvā darbojusies kā faktoringa uzņēmums. Jau Lietuvā gūta plaša pieredze darbā tieši ar mazajiem un vidējiem uzņēmumiem, tāpēc “PayRay” arī Latvijā šo pieredzi var likt lietā, jo uzņēmējdarbības vide ir samērā līdzīga. 

“PayRay”, izprotot mazā biznesa specifiku un vajadzības, izstrādājis pakalpojumu, kas ir saprotams, elastīgs un ērti pieejams. Aizdevums biznesam būs ar maksimāli ērtu un vienkāršu pieteikšanās kārtību, samazinot birokrātijas procesiem veltīto laiku. Lēmuma pieņemšana tiks nodrošināta jau divu dienu laikā, bet naudas izmaksa uz klienta kontu jau 48 stundu laikā.

“PayRay” nodrošinās arī faktoringa pakalpojumus
Bankas aizdevums biznesam nav vienīgais veids, kā mazie uzņēmumi var iegūt līdzekļus attīstībai un citām vajadzībām. Stabilizēt apgrozāmo līdzekļu plūsmu iespējams arī ar faktoringa jeb rēķinu finansēšanas pakalpojuma palīdzību. Tas nozīmē, ka uzņēmums izrakstītos rēķinus iesniedz faktoringa uzņēmumam, kurš apmaksā lielāko daļu no to summas. Pircējs rēķinu apmaksā faktoringa uzņēmumam noteiktajā termiņā.

“Faktorings ir otrs finanšu pakalpojums, kuru “PayRay” plāno attīstīt Latvijā un iegūt līderpozīcijas šajā nišā, jo Latvijas faktoringa portfelis šobrīd atpaliek no kaimiņvalstīm. Par šī pakalpojuma perspektīvām Latvijā liecina arī tas, ka jau neilgi pēc “PayRay” ienākšanas Latvijā par faktoringa pakalpojumiem interesējušies vairāki desmiti uzņēmumu,” nākotnes plānus komentē M. Basankovičs.

Noslēdzot faktoringa līgumu, uzņēmums var iegūt vairākas konkurences priekšrocības, kas īpaši svarīgas ir tieši mazajiem uzņēmumiem:

 •  stabila, paredzama un ātra apgrozāmo līdzekļu plūsma;
 •  labāki finansiālie apstākļi uzņēmuma attīstībai;
 •  iespēja plānot finanses un attīstību ilgākā termiņā;
 •  koncentrēšanās uz biznesa izaugsmi, pakalpojumu un preču kvalitāti;
 •  iespēja piedāvāt klientiem elastīgākus rēķinu atmaksas nosacījumus;
 •  mazāki riski, iekarojot ārvalstu tirgus.

 

“PayRay” saviem klientiem, kuri noslēgs faktoringa līgumu, nodrošinās:

 •  līdz pat 90% priekšapmaksu par pārdotajām precēm un pakalpojumiem;
 •  naudas izmaksu jau trīs dienu laikā;
 •  zemas komisijas maksas par faktoringa pakalpojumu;
 •  dažādus faktoringa veidus atbilstoši klienta vajadzībām;
 •  profesionālu attieksmi un teicamu klientu servisu.

 

Apmaksāta publikācija

Dalīties.

Atstāt Ziņu