Vārda dienu svin: Ilze, Ildze, Izolde

Maijā lasām Kolberga ‘Pulkstenis ar atpakaļgaitu’

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Grāmatu klubiņā esam ķērušās pie pašmāju krimiķiem – lasām latviešu kriminālromānu rakstnieka Andra Kolberga darbu “Pulkstenis ar atpakaļgaitu”.

Grāmatas anotācijā teikts: „Grāmata “Pulkstenis ar atpakaļgaitu” atšķirībā no iepriekšējām ir ne tikai saistošs “krimiķis”, bet arī vērtīgs un interesants ieskats mūsu valsts vēsturē. Rakstot par vēsturi, Andrim Kolbergam piemīt apskaužama erudīcija, dziļas analītiķa spējas un talants to visu apvienot ārkārtīgi aizraujošā lasāmvielā.”

Tā arī ir. Romāna darbība noris 1919.gada Latvijā – pārdroša juveliera aplaupīšana slīpētu blēžu stilā, jauntopošā Latvijas valsts un tās aizstāvji, Rīgas un nomaļu šarms, streļķi, bermontiāde, pirmā mīlestība, pērkami policisti un bordeļu kaislības… bet pamatā romānam – īsta krimināllieta, kuras atšķetināšana ir varen aizraujoša.

Par autoru
Andris Kolbergs dzimis 1938. gadā Rīgā. Mācījies Maskavas Poligrāfijas institūtā (1966-1968). Strādājis Rīgas vagonu rūpnīcā un citās fabrikās. Publicējas kopš 1965. gada. 70. – 80. gados A. Kolbergs kļūst par vienu no populārākajiem latviešu kriminālromānu rakstniekiem, viņa darbi izdoti visā PSRS un vairākās Eiropas valstīs. Atmodas gados viņš kļūst par atjaunotās Rīgas Latviešu biedrības pirmo priekšsēdētāju, Latvijas Detektīvžanra asociācijas prezidentu un atjaunotā žurnāla Atpūta galveno redaktoru. Pēdējā laikā sarakstījis vairākus ceļvežus par Rīgu. Pēc A. Kolberga scenārijiem un kriminālromāniem uzņemtas kinofilmas Liekam būt (1976), Atspulgs ūdenī (1977), Dāvanas pa telefonu (1977), Rallijs (1978), Trīs dienas pārdomām (1980), Dubultnieks (1986), Fotogrāfija ar sievieti un mežakuili (1987), Par mīlestību pašreiz nerunāsim (1988), Depresija (1991), Rīgas sargi (2007).Saņēmis Mūža balvu Latvijas literatūrā 2011.

 

Grāmatu klubiņš „Ar grāmatu azotē” tiekas reizi mēnesī, kad pie tējas tases vai vīna glāzes, dalamies iespaidos par kopīgi lasīto grāmatu. Ja arī Tu mīli lasīt un gribi pievienoties mūsu grupiņai, piesakies, rakstot uz sp@sievietespasaule.lv! Ja nevari pievienoties klātienē, seko līdzi virtuāli, jo par klubiņa aktualitātēm rakstām sadaļā „Grāmatu klubiņš Ar grāmatu azotē“!

Dalīties.

Atstāt Ziņu