Vārda dienu svin: Līga

Loom bands – šābrīža bērnu un rokdarbnieču kulta aizraušanās

Pinterest LinkedIn Tumblr +

iss ģeniālais ir vienkāršs. Patiesi! Brīžos, kad šķiet, ka vairs jau nav tālāk kur, pasaulei nākas vien apbrīnā noelsties un pabrīnieties, ka tomēr ir. To kārtējo reizi pierāda Amerikā dzīvojošais ķīniešu izcelsmes malaizietis Čeongs Čūns Ndžī (Cheong Choon Ng). Viņš it kā tik necilās kancelejas gumijiņas pārvērta kulta precē, aizsākot vispasaules Rainbow Loom jeb Loom bands (gumijas riņķīšu aproču) drudzi.

 

Mašīnbūves inženieris Čeongs, kurš strādāja kompānijā Nissan, reiz pamanīja, ka viņa mazā meita cenšas no kancelejas gumijām uztaisīt rokassprādzi. Viņš tai centās parādīt, kā savīt gumijas tā, lai tās turētos kopā, taču nesekmīgi. Lai palīdzētu, viņš izveidoja nelielu pamatnīti, kurā sadūra  piespraudes, uz kurām liekot gumijas, tās bija vieglāk vīt. Tas bija 2011.gadā. Tas arī ir laiks, kad viņam radās ideja radīt mini rotaļu „stelles” gumijas riņķīšu pīšanai.

Viss notika ļoti strauji. Jau nepilnu gadu vēlāk – 2012.gada jūlijā – viņš saņēma pirmo pasūtījumu no bērnu veikala. Pasūtīti tika 12 Rainbow Loom komplekti, bet jau nepilnas divas nedēļas vēlāk viņš saņēma pasūtījumu jau teju 10 000 dolāru vērtībā. Pagājušajā gadā jau bija pārdoti vairāk kā 1,2 miljoni komplektu. Kas interesanti, ideja iepatikās ne vien bērniem, bet arī plašajai DIY (dari-pats) un rokdarbnieku saimei. Un nu kādu laiku jau tā ir sasniegusi arī Latviju. Bērnu veikalu plauktos un kancelejas preču veikalos nopērkami milzīgi krāsaino gumiju iepakojumi, youtube platformu pārpludina arvien jauni padomu video, kā radīt dažādus rakstus un formas. Turklāt ne visu vijumu pagatavošanai ir nepieciešamas mini „stelles”, tās lieliski var aizstāt arī mūsu pašu pirksti.

Piedāvājam arī Tev ielūkoties krāsainajā un radošajā Loom bands pasaulē!

Viss sākās ar dažādām gumijas riņķīšu rokassprādzēm.

Tad radās doma, ka var taču uztaisīt arī gredzenus…

Auskarus…

Rotu komplektus…

Matu sprādzes, gumijas un stīpiņas…

Idejai plašumā palīdz iet arī dažādas slavenības, kuras, pat nēsājot smalkus izejamos tērpus, nešķiras no savām Loom band rotām.

Un ir, protams, entuziasti, kuri no gumijas riņķīšiem vēlas pagatavot praktiski visu. Piemēram, dažādas figuriņas.

Atslēgu piekariņus.

Pēdu rotas, lai arī pludmalē piešķirtu savam stilam odziņu.

Vai pat vēlas pilnībā apģērbties Loom band tehnikā radītās lietās. Pat kāzās. 

Dalīties.

3 komentāru

  1. Līga Ozoliņa on

    Kā jau ar visām strauju popularitāti iegūstošām lietām, arī šīm gumijiņām ir daudz pakaļdarinājumu un lētāku alternatīvu. Par to arī šajā e-klase rakstā http://www.e-klase.lv/lv/raksts/zinas/pasaule/gumijas-aprocu-piekarini-bistami/, kurā minēts, ka, iegādājoties šos gumijas riņķīšus jāpievērš uzmanība iepakojuma marķējumam un flalātu daudzumam gumijas izstrādājumos (ieteicams būtu 0,1%). Būsim veselīgi stilīgi!

Atstāt Ziņu