Vārda dienu svin: Ludmila, Laimdots, Laimiņš

Lieliska dāvana – Praktiskā Ziemassvētku grāmata

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Dažas nedēļas pirms Ziemassvētkiem Nemateriālā kultūras mantojuma valsts aģentūra laidusi klajā „Praktisko Ziemassvētku grāmatu”.

Izdevums sniedz praktiskus padomus tradicionālo Ziemassvētku rotājumu un ēdienu gatavošanā, stāsta par maskošanās un masku gājienu tradīcijām Latvijā, iepazīstina ar Ziemassvētkos dziedātajām dziesmām un skaidro, vai un kādas ir atšķirības starp kristīgajiem un pagāniskajiem Ziemassvētkiem. Interesanta grāmatas sadaļa ir Ziemassvētku stāsti – dažādu cilvēku atmiņu stāstījumi par savas bērnības gaišākajiem svētkiem.

Grāmatas autori ir Aina Kļaviņa, Māra Kuplā, Elīna Kūla-Braže, Māra Mellēna, Agita Misāne un Ieva Tihovska, māksliniece – Laura Lūse, koncepcijas autore – Gita Lancere.

Folkloriste Māra Mellēna grāmatas ievadā raksta: „Latviešu Ziemassvētku tradīcijas veidojušās līdztekus mūsu tautas vēsturei, un katrs laikmets tajās atstājis savas pēdas.”

„Praktiskā Ziemassvētku grāmata” aicina, atceroties senču pieredzi, ieklausoties atmiņu stāstījumos un apjaušot savas – šodienas cilvēka vajadzības, veidot pašiem savus svētkus, piepildot tos ar sev būtisku saturu.

Grāmata nopērkama Nemateriālā kultūras mantojuma valsts aģentūrā, Rīgā, Pils laukumā 4, 3.stāvā. Tās cena – Ls 3.97.

Dalīties.

Atstāt Ziņu