Vārda dienu svin: Brigita, Indra, Indars, Indris

Lieldienu brīvdienu pasākumu ceļvedis

Pinterest LinkedIn Tumblr +

eselas četras brīvas dienas- šogad Lieldienas parūpējušās par to, lai varam no sirds atpūsties. Ja Tev vēl nav padomā,ko labu sadarīt šajās brīvdienās, mēs Tev piedāvājam Lieldienu brīvdienu pasākumu ceļvedi. Apkopojām interesantākos Lieldienu pasākumus, kas notiks visā Latvijā.

RĪGA
Galvaspilsētā Lieldienu brīvdienās gaidāma plaša svētku programma- sākot no Lieldienu koncertiem baznīcās līdz pat dažādām jautrām aktivitātēm ģimenēm ar bērniem.

Lieldienas Rīgas Porcelāna muzejā
30. un 31. martā no plkst. 12.00 līdz 15.00
Spēles un atjautības uzdevumi bērniem kopā ar Cepurnieka kungu un zaķi no stāsta par Alisi brīnumzemē. Porcelāna olu, olu trauciņu apgleznošanas darbnīca. Ieeja muzejā bez maksas.

Jautrās Lieldienu Šūpoles pie Bastejkalna
31. martā no plkst. 10.00 līdz 19.00

“Trušu karaliste” Mežaparkā
31.martā no plkst. 12.00 līdz 17.00
Šūpošanās prieki, „trušu karaliste”, Lieldienu tirdziņa gardumi un amatniecības izstrādājumi. Ieeja bez maksas

Lieldienas Brīvdabas muzejā
31. martā un 1. aprīlī no plkst. 11.00 līdz 16.00
Programmā olu krāsošana, ripināšana un olu kaujas, šūpošanās un spēles bērniem, rotaļas un danči kopā ar folkloras kopām „Zvīgzna” un „Kokle” Ieejas maksa pasākumos: pieaugušajiem Ls 1.50, pensionāriem un studentiem Ls 1.00

Visus pasākumus,kas paredzēti Rīgā, vari apskatīt svētku programmā šeit> [SVĒTKU PROGRAMMA]

Izstāde dzīvnieku mīļotājiem „Pet Ekspo” starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā
30. un 31. martā no plkst. 10.00 līdz 18.00
Šis ir pasākums, par kuru bērni noteikti būs sajūsmā! Būs iespēja apskatīt simtiem visdažādāko šķirņu suņus un kaķus un citus mājas mīluļi –mājas seskus, dekoratīvos baložus, gaiļus un vistiņas, krāšņus papagaiļus, lokainas, garspalvainas un pat bezspalvainas jūrascūciņas, kāmīšus, dekoratīvās pelītes un žurciņas. Būs arī Āfrikas pundureži un susuri, zaļā iguāna, tīģerpitons un vēl citi eksotiski mājdzīvnieki. Kā jau Lieldienās, varēs sastapt arī Trušu pilsētiņas Lieldienu zaķus, kazu Fredi, gaili Petjku un citus šīs pilsētiņas iemītniekus. Plašāka informācija par izstādi šeit> [Informācija par izstādi]

 

CĒSIS

 „Lieldienu lustes” Cēsīs, Pils laukumā
31.martā no plkst. 14:00
Pasākumā ikvienam būs iespēja izšūpoties, startēt olu rallijā, krāsot un zīmēt olu darbnīcās, sapost olu vīru, piedalīties olu modes skatē, uzspēlēt milžu spēles un piedalīties citās atrakcijās, kā arī nofotografēties Lieldienu foto stūrītī. Lai radītu Lieldienu noskaņo ikvienam, pasākuma organizatori būs parūpējušies par mūziku, siltu tēju, atraktīvu pasākuma vadītāju un rotaļām, Lieldienu blēņām, dziesmu dziedāšanu, mīklu minēšanu un citām aktivitātēm. Rezultatīvākie dalībnieki katrā atrakcijā saņems pārsteiguma balvas.
Pasākums ir bezmaksas visai ģimenei.

Lieldienu svinēšana „Rakšos”
31.martā no plkst. 12:00
Pasākuma laikā darbosies Lauku labumu tirdziņš, būs mūzika, rotaļas, priekšnesumi un dažādas atrakcijas: atsaites lidojums ar gaisa balonu un Lielās olas krāsošana sadarbībā ar Cēsu pilsētas mākslas skolu. Pasākuma apmeklētāji varēs noskatīties bērnu deju kolektīva „Tūgadiņš” uzvedumu visai ģimenei “Kazlēni un vilks”, vērot tauas deju kolektīvi priekšnesumus un “Wendendance” līnijdejas, kā arī dzirdēt priekšnesumus no I.Rūbīnas jauno talantu skatuves. Pasākuma saturu kuplinās Lieldienās neiztrūkstošās šūpoles un Pūpolu pērtuve. Ieejas maksa: LVL  2,00 pieaugušajiem; LVL  1,00 bērniem no 7 gadiem un pensionāriem. Līdzi jāņem olu groziņš un kājās jāvelk krāsaini gumijas zābaki.

Plašāka informācija par pasākumiem Cēsīs šeit >>

 

SMILTENE

Lieldienu jampadracis Smiltenē pie Tautas Lietišķās mākslas studijas
31.martā no plkst. 11.00
Būs gan olu krāsošana, pankūku cepšana, monētu kalšana, koka karošu grebšana un citas jautras izdarības. Apmeklētājiem būs iespēja aplūkot Tautas lietišķās mākslas studijas darbu izstādi, kā arī iegādāties dažādus labumus un gardumus amatnieku un mājražotāju tirdziņā.

Lieldienu brokastu galds un svinības Launkalnes tautas namā
31.martā no plkst. 10.00 
Svētdien ikviens aicināts doties uz Launkalnes tautas namu svinēt īstas Lieldienas ar Lieldienu brokastu galdu, dejām, olu krāsošanu, rotaļām, spēlēm un šūpošanos. Par dejām rūpēsies Palsmanes deju kolektīvs “Cīrulītis”. Pēc pasākuma visi aicināti doties uz Palsmani sportiskā garā kaulēties ar olām.

Plašāka informācija par pasākumiem Smiltenē šeit >>

SIGULDA

Pavasara iešūpošanas svētki un gadatirgus “RIPO paSAULE!” Siguldas Svētku laukumā
31. marts no plkst. 9.00 -15.00
Pasākumā būs gan radošās darbnīcas, gan Oliņ-Boliņ galerija, lielais tētu PANNU skrējiens, labo vēlējumu akcija “Ripo olis”, Siguldas novada dziedošā „Cāļa” dziesmas, vizināšanās Zaķmobīlī, pavasara spēka mērīšana, siguldiešu SAULES modināšanas orķestris un jautrā ZAĶU izloze.
Plašāka informācija šeit>

KULDĪGA

Šurumburums visai ģimenei Pilsētas dārzā pie Ventas rumbas
31.martā no plkst.12.00
Pilsētas dārzā pie Ventas rumbas Lieldienu svētdienā ies vaļā Šurumburums visai ģimenei. Lieldienu šūpoles būs gan pilsētas dārzā, gan Estrādes parkā.
Taču uz Kuldīgu vērts aizbraukt ne tikai uz Lieldienu pasākumu, bet arī citās dienās- tur šobrīd „uzziedējušas” ābeles un liepas ietērptas košās pavasara jaciņās, uz ielām „plaukst” zilās vizbulītes- pavasaris klāt!
Plašāka informācija šeit >>

 

TĒRVETE

Pavasara saulgriežu svinēšana Tērvetes dabas parkā
31. martā no plkst. 13.00
Gan mazus, gan lielus sveicinās pavasarīgi spirgtais gaiss, pirmo gājputnu dziesmas un saule, kas iekārusi šūpoles vareno Tērvetes priežu galotnēs.
Šos svētkus baudīt mežā Tērvetes dabas parks piedāvā  kopā ar Baumaņu ģimenes skanīgo kapelu – konkursa „Dziedošās ģimenes” laureātiem, Liepājas Universitātes TDK „Banga”, Tērvetes novada deju kolektīvu „Avots”. Neizpaliks Lieldienu radošās darbnīcas, konkursi ģimenēm, zaķu parāde, kā arī citi pārsteigumi mežā. Lieldienu pasākums risināsies Rūķu sētā. Parkā kursēs arī Pasaku bānītis. Ieeja: pirmsskolas vecuma bērniem – bez maksas; skolēniem, studentiem, pensionāriem – Ls 1,50; pieaugušajiem – Ls 2,20
Plašāka informācija par pasākumu šeit >>

VENTSPILS

Lieldienu svinēšana Ventspils Piejūras brīvdabas muzejā
31.martā no plkst. 12.00
Brīvdabas muzejā Lieldienās ripos, tiks meklētas, krāsotas un pat mestas pāri šūpolēm – olas. Rotaļāsies folkloras kopa „Rotaļnieks, muzicēs grupa „Roja”, dejos jauniešu tautas deju kolektīvs „Strautuguns”, bet truši tāpat smuki izskatīties izstādē. Visā muzeja teritorijā notiks dažādas trakas lietas- gan lekšana maisos, gan gaiļu cīņas, gan skrējiens ar olu karotē, varēs vizināties ar zirdziņu un Mazbānīti, vai Smiltnieku mājas sētā fotografēties kopā ar skaistāko Lieldienu gaili. Izsalkušie tiks pie Lieldienu raibās zupas, bet izslāpušajiem tiks piedāvāta tēja. Visas brīvdabas muzeja Lieldienas šurpu turpu vadīs Zaķis, Raganiņa un… Ola. Ieeja- Ls  0,40; Ls  1,00.
Plašāka informācija par pasākumu šeit >>

SABILE

Lieldienu rituāli Sabilē, Pedvāles Brīvdabas mākslas muzejā
31. martā no plkst. 12:00.
Izrādās, jau no seniem laikiem zaķi ir iekārtojuši savu olu dēšanas poligonu Pedvāles vecajā ābeļdārzā un ierodas tur ap šo laiku. Tādēļ tieši šeit notiks tradicionālā Lieldienu zaķu olu meklēšana un ar to saistītie rituāli.
Programmā notiks šūpošanās, olu krāsošana, ripināšana un meklēšana, neizpaliks arī sišanās ar olām, lai noskaidrotu, kuram tā ir spēcīgāka. Lieldienās paredzēts olu skaistumkonkurss, tāpēc katram pasākuma apmeklētājam līdzi jāpaņem sava skaistākā Lieldienu ola.
Plašāka informācija par pasākumu šeit >>

 

Lai Tev jaukas brīvdienas un priecīgas Lieldienas!

Dalīties.

Atstāt Ziņu