Vārda dienu svin: Līga

Latviski izdota Frīdas Kālo biogrāfija

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Apgāds Zvaigzne ABC klajā laidis Haidenas Erreras sarakstīto Frīdas Kālo biogrāfiju Frīda Ievas Elsbergas tulkojumā.

Tā ir aizraujoša, dzīvīgi koša biogrāfija, kas ir arī pārtapusi pasaulslavenajā Džūlijas Teimoras pilnmetrāžas filmā ar Selmu Hajeku un Alfrēdu Molinu galvenajās lomās.

Šī nepārspējami uzrakstītā meksikāņu gleznotājas Frīdas Kālo biogrāfija atklāj maģiski pievilcīgu un savdabīgu sievieti. Mākslinieci, kuras gleznu jutekliskais dzīvesprieks gūts pašas dzīvē: netālu no Mehiko pavadītajā bērnībā Meksikas revolūcijas laikā; astoņpadsmit gadu vecumā piedzīvotā briesmīgā negadījumā, kurā viņa tika sakropļota; vētrainajā laulībā ar murālistu Djego Riveru un īslaicīgajos mīlas sakaros ar daudziem vīriešiem, arī Isamu Noguči un Leonu Trocki; saistībā ar komunistisko partiju; mākslinieces sakņotībā Meksikas folklorā un kultūrā un viņas dramatiskajā kaislībā uz krāšņām izrādēm.

Grāmata, pēc kuras motīviem veidota studijas Miramax Films filma “Frīda”.

“Tāpat kā pati Kālo, arī šī grāmata ir neapšaubāmi inteliģenta un brīnum aizraujoša.”
Art News

“Errera raksta, ka ar mākslas palīdzību Kālo sevi izveidoja vienlaikus par aktrisi un par ikonu. Ar šo biogrāfiju Kālo beidzot kļuvusi arī pilnībā cilvēciska.”
San Francisco Hronicle

Dalīties.

2 komentāru

  1. Jūlija Liene R. on

    Filma ar Selmu Haijaku galvenajā lomā bija brīnišķīga, cilvēcīga un kaislīga. Jau sakārojās grāmatu nopirkt. Vai tajā ir arī Frīdas un viņas gleznu foto? Tas būtu lieliski!

Atstāt Ziņu