Vārda dienu svin: Margrieta, Margarita

Laista klajā Līgas Rozentāles debijas grāmata ‘Dāvana Latvijai’

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Gaidot Latvijas dzimšanas dienu, izdevniecība “Latvijas Mediji” laidusi klajā Līgas Rozentāles debijas grāmatu “Dāvana Latvijai”, kā arī uzdevumu un radošo darbu grāmatu “Apsveic Latviju!”. Abas grāmatas ilustrējusi māksliniece Agnese Aizpuriete.

Mums par Līgas veikumu ir īpašs prieks, jo viņa ir viena no SievietesPasaules izveidotājām un ilgus gadus bijusi portāla galvenā redaktore. Līgai vienmēr ir piemitis lielisks stāstnieces talants. Priecājamies, ka nu to izgaršot varēs ikviens, turklāt par tik īpašu, vienlaikus bērniem ne pārāk viegli izskaidrojamu tēmu, kā Latvija – mūsu valsts, tās veidošanās un būtiskākie vēstures notikumi – 11. un 18. novembris.  

“Man ir tā laime un gods diendienā atrasties bērnu ielenkumā − savējo, krustbērnu un ģimenes draugu. Viņu pasaules redzējums ir burvīgs, tas mani iedvesmo. Manuprāt, bērni ir kā apkārt skrienošas un lēkājošas mazas mūziņas. Tikai jāspēj notvert kādu no viņu dāsni dāvātajām idejām,” saka grāmatas autore, trīs bērnu māmiņa Līga Rozentāle. Pateicoties autores spējai palūkoties uz pasauli ar bērna acīm, kā arī vecāko bērnu jautājumiem un ģimenē piedzīvotajām situācijām, piedzima šis stāsts par Latvijas dzimšanas dienas svinēšanu.

Lasāmgrāmatā visai ģimenei “Dāvana Latvijai” (pašķirsti šeit) lasītāji varēs izlasīt, kā Bērziņu ģimene gatavojas Latvijai nozīmīgu svētku svinēšanai − Lāčplēša dienai 11. novembrī un Latvijas Neatkarības proklamēšanas dienai 18. novembrī. Lai bērniem svētki kļūtu saprotamāki, vecāki izstāsta teiku par Lāčplēsi, sasaistot to ar reālajiem vēstures notikumiem. Uz Latvijas dzimšanas dienu, gaidot ierodamies vecvecākus, ģimeniskā juceklī norisinās mājas kārtošana un svētku maltītes gatavošana. Savukārt brālītis un māsiņa domā par dāvanu, ko uzdāvināt valstij svētkos. Vecvecāki mazbērniem izskaidro valsts “dzimšanu” pirms simts gadiem, kā arī atgādina par dabas un kultūras bagātībām, nonākot pie secinājuma, kas viss apkārtesošais un cilvēki veido Latviju.

Savukārt uzdevumu un radošo darbu grāmatā “Apsveic Latviju!” (pašķirsti šeit) mazie lasītāji varēs iemēģināt savus spēkus atjautības uzdevumos, izkrāsot zīmējumus, iemācīties jaunu spēli un uzzināt daudz jauna par mūsu mīļo Latviju.

Grāmata nopērkama grāmatnīcās un “Latvijas mediji” interneta veikalā ŠEIT >>.

Dalīties.

Atstāt Ziņu