Vārda dienu svin: Jūlijs, Ainis

Lai telpaugi uz palodzes nenosaltu

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Vai ziemā istabas puķes, kas stāv uz palodzes var nosalt? Jā, var! Uzzini, kas tev jāievēro, lai telpaugi pārziemotu neskarti un neapsaltu!

 Sala laikā neliec augus uz palodzes, ja tev ir vecie koka logi. Bargāka sala naktīs telpaugi var tikt pakļauti bīstami zemai temperatūrai un apsalt. Pa loga šķirbām plūstošais aukstais gaiss par daudz atdzesē puķpodu, kā rezultātā augi var nomest lapas. Jaunie logi nelaiž cauri auksto gaisa plūsmu, taču tik un tā jāuzmanās, lai auga lapas bargāka sala naktīs nav piespiedušās pie loga rūts.

 Uzmanīgi ar laistīšanu! Apsalt uz palodzes augi var arī, ja tie ir pārlaistīti. Ņem vērā- vēsā istabā augus laisti retāk, bet siltā istabā – biežāk.

 Vēdinot istabas, neaizmirsti parūpēties par istabas puķēm! Vislabāk, ja bargā ziemā vēdinot istabu, telpaugus iznesīsi no konkrētās telpas laukā. Ja atvērsi logu, un puķes saskarsies ar auksto gaisu, tās var pamatīgi apsalt!

 Aukstās ziemās uz palodzes nav ieteicams turēt siltumīļus – augus, kuriem nepieciešams siltums (ja vien esi pavisam droša par to, ka logs nelaiž cauri auksto gaisu). Tādas, piemēram, ir bromēlijas, begonijas, aglonēmas, dīfenbahijas, visi orhideju dzimtas augi utt. To, vai tavs telpaugs ir siltummīlis, kā arī vispār kādas tam ir kopšanas prasības, vari uzzināt te- Telpaugu ABC.

 Vēl der atcerēties, ka ziemā istabas puķes jāuzmana ne vien no aukstuma, bet arī siltā, sausā gaisa. Pirms augus novieto uz palodzes izvērtē – vai augam nebūs pārāk karsts un sauss gaiss, ko rada radiatori.  Ja augu lapas vīst u nzaudē tvirtumu, tas nozīmē, ka tām trūkst mitrums. Tādā gadījumā aprasini lapas, kā arī ik pa laikam izsmidzini telpas gaisā ūdeni.

 

Konsultēja LU Botāniskā dārza Augu māju vadītāja Dace Grīviņa

Dalīties.

2 komentāru

  1. orhideju saimniece on

    Tagad esmu vairāk norūpējusies, nekā pirms izlasīju šo rakstiņu. Man mājās ir trīs orhidejas. Visas stāv uz palodzēm. Mājai ir jaunie logi, tomēr pie rūts tik un tā ir pavēss. Kā orhidejai varētu izpausties tas, ka tā ir apsalusi vai tai ir par aukstu? Un kur tad, lai liek tās orhidejas citur, jo, kā teica, veikalā, tām ir vajadzīgs būt gaišā vietā.

Atstāt Ziņu