Vārda dienu svin: Laura, Jadviga

Koelju vārdi par mīlestību

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Svētku laikā “Jāņa Rozes apgāds” laidis klajā pasaulslavenā brazīliešu rakstnieka Paulu Koelju atziņu izlasi “Mīlestība”.

Izlasē ir apkopotas atziņas no Koelju populārajām grāmatām, iezīmējot būtiskas mīlestības šķautnes, kā arī pievēršoties tādām tēmām kā kopdzīves māksla, dvēseles radniecība, solidaritāte un citas.

Paulu Koelju dzimis 1947.gadā Riodežaneiro. Visas viņa grāmatas, īpaši “Alķīmiķis” un “Veronika grib mirt”, ir pasaulē atzīti bestselleri. Tās ir tulkotas 68 valodās. Autora darbi iedvesmo lasītājus viņu dzīves jēgas meklējumos un palīdz labāk izprast mūsdienu sarežģīto pasauli.

Grāmatu “Mīlestība” no portugāļu valodas tulkojis Edvīns Raups, izlases māksliniece – Katalina Eštrada.


PĀRDOMĀM: Paulu Koelju par mīlestību

“Cilvēka būtība ir tikai viena vienīga, un šo būtību sauc par Mīlestību. Mīlestība ir spēks, kas mūs atkal apvieno un savāc vienkopus mūsu daudzajās dzīvēs visos pasaules nostūros izkaisīto pieredzi.”
/P. Koelju “Brida”/

„Īsta mīlestība katram ļauj iet savu ceļu – jo šis solis nekādi nespēj attālināt otro pusi.”
/P. Koelju “Brida”/

„Liela mīlestība allaž stāv pāri pasaulīgām lietām.”
/P. Koelju “Brida”/

„Negribi ciest, atsakies no mīlestības.
Taču tas nozīmēja to pašu, ko acu izraušana no pieres, lai neredzētu dzīves ēnas puses.”
/P. Koelju “Brida”/

„Mīlestība ir pietiekams attaisnojums jebkurai eksistencei.”
/P. Koelju “Portobello Ragana”/

„… mīlestība atnāk, iemājo sirdī un sāk ieviest savu kārtību. Ļauties šīm pārmaiņām spēj tikai ļoti stipras dvēseles…”
/P. Koelju “Portobello Ragana”/

„Cilvēks ir iemīlējies tāpēc, ka ir iemīlējies. Mīlestībai nav vajadzīgs iemesls.”
/P. Koelju “Alķīmiķis”/

„ (..) būt stingram kā tuksnesim nav mīlestība un klīst pa pasauli kā vējam nav mīlestība. Un vērot visu no attāluma (..) arī nav mīlestība. Mīlestība ir spēks, kas pārveido un uzlabo Pasaules dvēseli. (..) Tie esam mēs, kas baro Pasaules dvēseli, un pasaule kļūst labāka vai sliktāka atkarībā no tā, kādi būsim mēs. Un te parādās mīlestības spēka lielā nozīme. Jo iemīlējušies mēs vienmēr cenšamies būt labāki nekā esam.”
/P. Koelju “Alķīmiķis”/

„Dažkārt pat vairākas dienas un nedēļas mēs no saviem tuvākajiem nesaņemam nevienu mīļu vārdiņu. Tie ir grūti brīži. Liekas, ka cilvēki vairs nepazīst dvēseles siltumu un dzīve ir vieni vienīgi pūliņi.
Skolotājs māca: “Mēs nedrīkstam aizmirst, ka vispirms jāpārbauda pašiem savs kamīns. Jāpiemet tajā malka, lai tumšo telpu, par ko pārvērtusies mūsu dzīve, atkal apspīdētu gaisma. Dzirdot uguni rūcam un malku sprakstam, klausoties liesmu stāstos, cerība noteikti atgriezīsies.
Ja mēs spējam mīlēt, arī mūs spēs mīlēt. Tas ir tikai laika jautājums.”
/P. Koelju “Maktub”/

 

Dalīties.

Atstāt Ziņu