Vārda dienu svin: Ivars, Ilgvars

Kļūsti bagāta, darot to, kas tev patīk

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Šobrīd viena no svarīgākajām sabiedrībā apspriestajām tēmām tomēr ir un paliek viss, kas saistīts ar ekonomiskajiem jautājumiem un situāciju, kādā esam nonākuši, un kā iztikt, kā nopelnīt, kā būt ekonomiski nodrošinātai un, man jau vēl gribas piebilst – kā šajos apstākļos būt laimīgai, mierīgai un harmoniskai.

Sabiedrībā šis ir īpašs laiks. Un varbūt ir vērts sev pajautāt – kāpēc tieši man šis laiks dots? Kā lai es tieši šo pārmaiņu laiku izmantoju savā labā?

Kamēr ir labi apmaksāts darbs, par to, vai tas patīk neaizdomājamies
Varbūt, ka dzīve tev ir piespēlējusi šo iespēju tieši tādēļ, lai apstātos un ieklausītos sevī? Lai priekš sevis noskaidrotu – bet kas ir tas, ko es patiešām gribu darīt. Un kura ir tā joma, kurā darbojoties es būtu laimīga, cilvēki gūtu maksimālu labumu no tā, ko es daru, un es pēc tam milzīgu gandarījumu, par to, ko esmu sasniegusi?

Nu, piekritīsi, kamēr ir labi apmaksāts darbs, tikmēr neviens īpaši sev neuzdod liekus jautājumus -vai man tas patīk vai nepatīk. Bet, ja nu mūs situācija ir nolikusi bezdarbnieka statusā, vai arī, ja viss ir aizgājis tik milzīgā algas un līdzekļu samazinājumā, ka pietiek tikai transportam, lai aizbrauktu uz darbu un atpakaļ un sviestmaizei, ko līdzi paņemt?

Tad es ieteiktu – ieturēt pauzi un apdomāties par to kā pavadi savu dzīvi un cik lielu daļu no tā, ko dari, tu tiešām gribi darīt, un cik dari apstākļu spiesta.

Atceries – kādi bija tavi sapņi un hobiji?
Lai priekš sevis atbildētu uz jautājumu- ar ko gribu nodarboties ik dienas un nopelnīt labu naudu, vislabāk ir sev atgādināt par pusaudžu dienu sapņiem un hobijiem.

Kas ir tas, ko tev patiktu darīt, ja nebūtu jādomā par naudu?

Audzēt puķes, gleznot, dziedāt, iekārtot dzīvokļus, modelēt tērpus, ceļot, rakstīt grāmatu, organizēt pasākumus, nodarboties ar labdarību, būt skolotājai vai bērnudārza audzinātājai? Ko tu gribētu darīt ar prieku, pat ja tev nemaksātu?

Kāds ir tavs sapnis par to, kā tu gribētu dzīvot, un ko dot pasaulei un cilvēkiem?

Un cik lielu daļu no sava sapņa tu realizē jau šodien?

Ja maksimumu, tad izcili. Es tevi apsveicu! Tu esi veiksminiece, kas pratusi savienot savu dzīves misiju ar karjeru, biznesu un pelņu. Un esmu patiešām pārliecināta, ka labi pelni arī šajos krīzes laikos, jo – tu vienkārši no sirds dari darbu, kas tev patīk.

Savukārt, ja savu sapni esi nolikusi malā, un tagad dari ko tādu, ko dzīve tev piespēlējusi, tad gan es ieteiktu – atrod savu sapni, nopūt putekļus un sāc to īstenot. Šis ir īstais brīdis.

Kā nonākt līdz savam sapņu darbam?
Apsēdies. Parunā ar sevi. Apdomājies, kā viss varēja būt, pirms kāds tevi aizveda ne tajā virzienā. Un padomā no kura brīža vari sākt visu no gala?

Šodien. Rīt. Parīt.

Soli pa solim. Sākumā kaut hobija līmenī. Kaut sava gandarījuma pēc. Un tu redzēsi kā tu apaudzēsi šo savu nodarbošanos ar enerģiju, kas kļūs arvien lielāka un lielāka. Tev uzradīsies domubiedri un sekotāji, un tu gūsi milzīgu gandarījumu, un galu galā jūs kopā izdomāsiet kā šo visu piedāvāt vēl citiem cilvēkiem un kā gūt peļņu no šī pakalpojuma vai produkcijas.

Un tad būs tā, ka

1)      tu nodarbosies ar to, kas tev patīk – tātad ik dienas būsi laimīga un gandarīta darot sev tīkamu darbu. Un ja tas ir tavs sapnis, tad gandarījumu dod jau tas vien, ka ar to nodarbojies, ka kādam tas ir vajadzīgs, ka pasaule dēļ tevis kļūst labāka.

2)      tu kļūsi ar katru mirkli enerģētiski jo spēcīgāka, jo dosi pasaulei un cilvēkiem to, kas saskan ar tavu patieso būtību, pārliecību un misiju. Un pie šādiem cilvēkiem citi „pievelkas”. Tu kļūsi kā magnēts. Kā veiksmes simbols. Kā atbalsts kādam citam, kuram šobrīd sava sapņa nav un viņš labprāt iesaistās tava sapņa īstenošanā.

3)      cilvēki, kas strādās kopā ar tevi un palīdzēs tev piepildīt tavu sapni, būs maksimāli gandarīti, jo nu tas būs kļuvis arī par viņu sapni. Jo tu viņus iedvesmo.

4)      cilvēki, kas izmantos tavus pakalpojumus gūs maksimālu labumu, jo viss, ko darīsi būs radīts ar mīlestību. Viņi nāks vēl un vēl un būs tavi regulārie klienti.

5)      Un tā kā tu apzināsies cik ļoti daudz laba cilvēkiem dod šis tavs pakalpojums vai produkts, tad tev nebūs ne kauns, ne bail paprasīt par to samaksu. Tu apzinies, ka labas lietas maksā naudu. Un svarīgi, ka arī cilvēki, kas būs tavi klienti apzinās to pašu – viņi ir ar mieru maksāt savu naudiņu par to, ko tu piedāvā, jo tas viņiem ir vajadzīgs.

Atceries – tava nodarbe ir daļa no tavas pasaules. Un īstenībā ir tā, ka tad, kad dzīvo atbilstoši savam sapnim, tad nauda pati nāk tavā dzīvē. Kāpēc? – tāpēc, ka tevī nav graujošu enerģiju. Tevī nav saspringuma. Tu neesi ieciklējusies uz nopelnīšanu, bet tieši otrādi – tu baudi to, ko dari un kā dari.

Tava enerģija ir radoša, pozitīva, pūstoša un tu pati esi mīlestības pilna, mierīga un harmoniska.

Tu esi atvērta enerģijai un tās plūdumam un tas ir priekšnoteikums tam, lai nauda, labklājība un pārpilnība būtu tavas dzīves sastāvdaļa.

Šo visu, ko rakstu, esmu vairākkārtīgi pārbaudījusi dzīvē, un varu droši apstiprināt, ka tā ir patiesība un šī likumsakarība darbojas ilgtermiņā.

 

Es labprāt par šīm tēmām runāju gan šeit, komentāru sadaļā, gan klātienē – semināros, nodarbībās, konsultācijās. Kur un kā- lasi vairāk manā mājas lapā www.pavasarastudija.1w.lv

Dalīties.

11 komentārs

  1. es patiešām beidzot daru darbu, kas man tiešām patīk, kā pašnodarbinātā nodarbojos ar dizaina darbiem. un piekrītu, ka tā ir pavisam cita sajūta, par kuru kādreiz es neatļāvos pat sapņot, jo darbs taču neesot izprieca :)) <br>gribēju pajautāt idejas, kā piesaistīt klientus, nereklamējoties klasiskā veidā, nepazūdot reklāmas jūrā, bet izceļoties. produkts ir paliels, tās tomēr nav brošas vai auskari..

  2. Mana pārliecība un pieredze ir tāda, ka vislabākā reklāma ir izdarītais darbs. Sākotnēji vajag darīt un darīt, kaut prieka pēc, kaut pa mazām naudiņām, un pēc tam, kad cilvēki jau to produktu un pakalpojumu atpazīst un novērtē, tad ļoti ātri labā slava aiziet pasaulē.<br><br>Vēl ir labi iesaistīties kādos kopprojektos – nu, konkrētā gadījumā, piemēram, veidot dizainu kādai studijai, kādai publiskai telpai, kur apgrozās daudz cilvēku un kādam tas noteikti "iekritīs acīs" un tieši šis kāds pēc tam var izvest uz reāliem klientiem.<br><br>Un vēl – vajag ar pārliecību savu darbu visur piedāvāt un piedalīties dažādos projektos. Pirmkārt jau tāpēc, ka tas pašai ir interesanti un sagādā prieku un laimi, un otrkārt tādēļ, ka tas dos kopēju labumu, un treškārt tas paplašina sakarus un dod iespēju kļūt atpazīstamākai kā dizainerei.<br><br>

  3. Kaut tas būtu tik viegli kā te rakstīts, bet ja jāuztur bērni, tad jādara darbs priekš naudas,gandarījums paliek otrā plānā.

  4. es esmu pārliecinājusies, ka ar gandarījumu naudu var vairāk nopelnīt.<br>Un bērni grib redzēt laimīgas un gandarītas mammas.<br><br>Un var jau būt, ka to visu var apvienot.<br>Varbūt, ka ir iespējams novērtēt to darbu, ko dari dēļ naudas.<br>Varbūt, ka ir iespējams sākt izjust gandarījumu jau tagad.<br><br>Viss taču ir attieksmē :)<br>Ar savām domām radām notikumus un veidojam savu dzīvi.<br><br>Un pat ja sākumā šķiet, ka tas nav tik viegli, kā te rakstīts, tad varu pateikt no pieredzes, ka tad, kad sāk dzīvot, katru brīdi sajūtot laimi un apmierinājumu, tad veiksme un arī nauda ir tavs pavadonis ik brīdi.<br>

  5. Jā, viss ir attieksmē, bet man godīgi sakot šis teikums jau tracina. Visi gudri tik skandina,viss ir tavā galvā, domu spēks, pozitīva attieksme, un..? Ko tad darīt – aiziet no darba un ar pozitīvu smaidu sejā sēdēt mājās? Ir jānolaižas uz zemes un jāpaskatās reāli, valstī ekonomiskā situācija ir tāda, kāda ir un kaut ar simtkārtīgu pozitīvu attieksmi tu varēsi ražot jebko, bet neviens vienkārši to nevarēs nopirkt!

  6. Realitāte ir nulles punkts. Tā nav ne negatīva, ne pozitīva. Un tikai mūsu attieksme notikumiem piešķir "+" vai "-" zīmi.<br>Ja šo laiku uztveram kā iespēju laiku – tad tas tāds arī ir.<br>Ja šo laiku uztveram kā krīzi – tad tā tas arī ir.<br>Un, ja šo laiku uztveram kā savu dzīvi, kurā esam paši autori un noteicēji tam, kas notiek – tad tā tas arī ir.<br>Un tad arī šodien varam būt laimīgas, mīlēt un būt mīlētas.<br>Tad arī šobrīd varam domāt kā nodarboties ar sev patīkamām lietām un baudīt to, ko dzīve dod mums pretim ik dienas.<br>Un arī šobrīd varam sākt jaunu nodarbi vai pat biznesu, un ar to pelnīt.<br>Šis brīdis ne ar ko nav sliktāks par rītdienu vai vakardienu.<br><br>Jautājums ir tikai par to vai paļaujamies ārējiem apstākļiem (piemēram, valsts ekonomiskajai krīzei) un dzīvojam tā kā kāds cits mums visu sariktē. Vai arī atrodam spēku sevī un dzīvojam dzīvi tādu kādu paši izvēlamies.<br><br>Tā ir mūsu izvēle un tā ir mūsu dzīve :)<br><br>

  7. Un kāda ir mana nepareizā attieksme tad, ja es jau daru to, kas patīk un padodas (jau vairāk nekā 5 gadus kā paklausīju savai sirdij un mainīju nodarbošanās veidu), bet pie bagātības (kur nu par bagātību – pie kaut cik normāliem ienākumiem, lai visu laiku nebūtu jāknapinās) ar to nekādi netieku? Brīžam šķiet, ka jāaprok savi sapņi un savas vēlmes un jāmeklē vienalga kāds darbs, ka tikai par to maksā. Bet līdz šim es neesmu varējusi šajā ziņā pārkāpt sev pāri, tomēr to iekšējo brīvību negribas pazaudēt…

  8. Tas ir brīnišķīgi, ja var nodarboties ar to, kas patīk. Un tā iekšējā brīvība ir brīnišķīga. To noteikti nevajag mainīt. Tā ir laime.<br><br>Bet runājot par knapināšanos – tad tur vairāk ir jāizvērtē sava attieksme pret naudu. Tad tam tā pa tiešo ar darbības sfēru visticamāk, ka nav sakara.<br>Ja nemainīsies attieksme pret naudu un bagātību, tad darba maiņa ar neko nedos. Var gadīties, ka 'būs lielāka alga, bet visticamāk, ka būs atkal lielāki zaudējumi.<br>Svarīgi ir izmainīt attieksmi un sajusties bagātai pirms tas reāli atspoguļojas kontā. Un tad, kad tā pārpilnības sajūta ir mūsos iekšā, tad arī apkārtējā pasaule atspoguļo šo sajūtu.<br><br>Īstenībā ir ļoti daudz grāmatu un autori, kuri piedāvā konkrētas metodes kā šo attieksmi izmainīt. Pravdina, Siņeļņikovs, Svijašs uc. no krievu skolas runā tieši par enerģētikas un domu izmainīšanu.<br>Savukārt Ogs Mandino, Marks Hansens un Roberts Allens ir aprakstījuši kā tīri praktiski rīkoties, lai pelnītu.<br>Ričards Bensons ir izdevis daudz grāmatu par savu pieredzi utt.<br>Ir vērts šīs grāmatas lasīt, lai saprastu, ka bagātība tiešām rodas no mūsu pašu izvēles būt bagātiem.<br>Vai arī no izvēles – nebūt bagātiem.<br><br>Viss ir atkarīgs no mums pašiem un no mūsu pašu attieksmes, vēlmes un rīcības.<br><br><br>

  9. Kas man ienāca prātā, ja runā par naudu. Pirmkārt – nauda nav mērķis. Dažreiz mēs tai piedēvējam pārāk daudz īpašību. Tas ir tikai līdzeklis, ar ko mēs savus mērķus varam sasniegt un to vajag paturēt prātā; Otrkārt – naudu vajag cienīt. Neļauj tai mētāties kur pagadās. Es, piemēram, ja redzu nokritušu naudiņu, kaut arī viens santīms, paceļu to.<br>Treškārt – ja arī izdodam naudu, daram to ar apziņu, ka tā vajag un tas ir forši un lietderīgi, nevis ar žēlumu – atkal atdodu savu naudu prom… <br>

  10. Paldies, Liene :)<br>vēl pie šiem Lienes ieteikumiem varu tikai piebilst, ka ļoti prātīgi jāizturās aizņemoties vai aizdodot naudu.<br>Ja aizņemamies un nopērkam kādu mantu, tad šī lieta nav līdz galam mūsu līdz brīdim, kamēr esam veikuši pilnu norēķinu. <br><br>Faktiski ir tā, ka ja nepietiek naudas kādam pirkumam, tad nozīmē, ka vai nu nav tas vajadzīgs, vai arī nav pienācis laiks to iegādāties.<br><br>Un ar aizdošanu arī ir tā, ka labāk ir dāvināt un atbalstīt, nevis aizdot parādu un gaidīt, kad atdos.<br><br>

Atstāt Ziņu