Vārda dienu svin: Sabīne, Sarma, Klaudijs

Klajā nākusi Ilzes Jurkānes pavārgrāmata

Pinterest LinkedIn Tumblr +

“Jāņa Rozes apgāds” laidis klajā Ilzes Jurkānes – finansistes, gardēdes un kultūras dzīves baudītājas – autobiogrāfisko pavārgrāmatu “Dzīves garša”, kurā izslavētā namamāte iepazīstina ar daudzām gardām, viegli pagatavojamām receptēm un interesantām personīgās dzīves epizodēm.

Ilze Jurkāne (dz. Auzere) nāk no Latvijā pazīstamas inteliģentu dzimtas. Dzimusi, uzaugusi un izveidojusi veiksmīgu finansistes karjeru Amerikā, viņa 1991. gadā pārceļas uz Latviju. Šeit viņa spoži apliecina gan savas profesionālās spējas banku un investīciju jomā, gan aktīvi iesaistās sabiedriskajā dzīvē.

Sagaidot savu 60 gadu jubileju, Ilze Jurkāne uz piedzīvoto nolēmusi paskatīties caur kulinārijas prizmu un aicina lasītājus izbaudīt dažādus gardumus, kuru receptes iemācījusies no sev tuviem cilvēkiem vai pārvedusi no daudzajiem ceļojumiem.

Grāmatu bagātina augstas kvalitātes fotogrāfijas.

“Ilze Jurkāne mani apžilbina – apbrīnojami, ko tik viņa prot pagatavot un cik lieliskus rezultātus sasniedz, nebūdama profesionāla pavāre. Turklāt Ilzes maltītes allaž ierosina ēstgribu. Grāmata ir skaista, jautra un viegla kā Kalifornijas saulīte un Vidusjūra. Ilze ir mana vietējā gardēžu karaliene.” Mārtiņš Rītiņš, šefpavārs

“Garšas tāpat kā gaumes sajūtu var ieaudzināt un izkopt. Diemžēl grūti to izdarīt ar dzīves garšas un baudas sajūtu. Tā vai nu ir, vai nav. Ilzei abas mutuļo pārākajā pakāpē. Tas iedvesmo citus cilvēkus un pulcina draugus. Viņa pabaro ne tikai ar smeķīgu maltīti, bet mudina līdzcilvēkus ikdienas steigā apstāties un padomāt, kāpēc mēs vispār dzīvojam. Paldies Izei Jurkānei, un lai Jums labi garšo. Ojārs Rubenis, Nacionālā teātra direktors

Dalīties.

Atstāt Ziņu