Vārda dienu svin: Anšlavs, Junora

Kas jāzina par kredītiem 2014.gadā

Pinterest LinkedIn Tumblr +

auda mīl, kad to skaita, bet kredīti – kad maksājumi tiek veikti savlaicīgi. Šo zelta likumu vajadzētu atcerēties katru reizi, kad izvēlies ņemt kredītu. Gudriem.lv atgādina par tendencēm un jaunievedumiem kredītu nozarē.

1. Parādu piedzīšana ir ierobežota
Ja esi saskāries ar parādu piedzinējiem, Tev jāzina, ka parādnieku ir aizliegts traucēt darba dienās no plkst. 21:00 līdz 8:00 un brīvdienās vai svētku dienās jebkurā laikā.  Parādu piedzinējam ir aizliegts ierasties pie parādnieka mājās vai darba vietā bez iepriekšējas parādnieka piekrišanas.
Parādu piedzinējiem ir aizliegts sniegt nepatiesu vai maldinošu informāciju par parāda nenomaksāšanas sekām, piemēram, teikt, ka parāda dēļ parādnieku neizlaidīs no valsts, nekad neizsniegs citu kredītu, ieliks cietumā vai neņems pienācīgā darba vietā. Turklāt parādu piedzinēja pakalpojumu maksa nevar pārsniegt 15 eiro – neatkarīgi no tā, cik liels ir parāds, kaut vai 5 vai 50 tūkstoši eiro.

2. Arī soda maksas ir ierobežotas
2014.gada 1.janvārī stājās spēkā grozījumi Civillikumā, kuri paredz soda sankciju ierobežošanu līdz 10% no parāda summas. Pieņemsim, ka cilvēks ir paņēmis kredītu, bet nav varējis to atdot līgumā noteiktajā termiņā. Par šādu saistību nepildīšanu draud soda sankcijas. No 1. janvāra, soda sankcijas ir stingri noteiktas 10% apmērā no kredīta pamatsummas. Agrāk šāda ierobežojuma soda sankcijām nebija un sods varēja pārsniegt pat kredītā paņemtās naudas summas apmēru. Kad lieta nonāca līdz tiesai, tika lemts par soda naudas piedzīšanu no parādnieka.

3. Ātrie kredīti
Šajā jomā, pēc diskusijām un debatēm pagājušajā gadā, tirgū palikuši galvenokārt uzticamie un stabilie uzņēmumi, kuriem ir aptuveni līdzīgi darbības principi: ja steidzami ir vajadzīga nauda (100 – 1000 eiro) neparedzētiem izdevumiem, tad ir iespējams saņemt to pietiekami ātri – pat pusstundas laikā. Gudriem.lv atgādina, ka labāk un ātrāk salīdzināt nosacījumus starp lielākajiem ātro kredītu uzņēmumiem var šeit. 

4. Iegādājies pirmo dzīvokli ar valsts palīdzību 
Valdība šī gada pirmajā pusē iecerējusi īstenot projektu par pirmo dzīves vietu jaunajām ģimenēm. Šī programma tiek apspriesta jau aptuveni 10 gadus – tagad tā tiek virzīta attīstībai un ierakstīta valdības deklarācijā. Šajā gadā garantijas apjoms ir teju 2 miljoni eiro. Pēc ekonomikas ministrijas prognozēm, apmēram 1000 ģimenes varēs saņemt 2000 eiro pirmās iemaksas veikšanai. Summa nav liela, tomēr pirmajai iemaksai nelielam dzīvoklim Rīgas nomalē varētu pietikt. Protams gadījumā, ja bankas neizlems atcelt hipotekāro kredītu izsniegšanu.

 

Dalīties.

Atstāt Ziņu