Vārda dienu svin: Venta, Salvis, Selva

Kāpēc kredīti nevar aizstāt uzkrājumus?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Mūsdienās daudzi cilvēki izvēlas neveidot uzkrājumus neparedzētām situācijām. Viņi dzīvo no algas līdz algai un, ja pēkšņi gadās kādi neparedzēti tēriņi, viņi steidz meklēt aizdevumus internetā (söka lån online). No vienas puses šāda finanšu pārvaldīšana ir racionālāka, jo tad, visu naudu, ko nopelnāt, varat tērēt savu vēlmju un vajadzību apmierināšanai. Tas nozīmē, ka varat atļauties vairāk, jo daļu naudas nav vienkārši jāglabā nebaltām dienām, kas var tā arī nepienākt, tomēr, par spīti tam, kredīti nevar pilnībā aizstāt uzkrājumus. Šeit būs galvenie iemesli kāpēc, uzkrājumi tomēr ir jāveido arī tad, ja ir pieejams plašas kreditēšanas iespējas. 

Kredītu atmaksāt ir grūtāk, nekā sakrāt naudu

Pirmkārt, kredītus atmaksāt ir mentāli daudz grūtāk, nekā sakrāt naudu. Daudzi noteikti iebildīs, jo uzskata, ka risks, ko uzliek kredīti, tieši kalpo kā motivācija. Proti, zinot, kādas problēmas var sagādāt laikā neatdots kredīts, radīsies spēcīga motivācija to atmaksāt, taču patiesībā nereti ir grūti vienā mirklī mainīt savus finanšu paradumus, pat tad, ja bailes jūs mudina kredītu maksāt. Daudz vienkāršāk ir pieradināt sevi mazliet ietaupīt katru mēnesi, lai pamazām veidotos uzkrājums. Ja plānosiet budžetu un meklēsiet veidus, kā ietaupīt gudri, jums pat nebūs nepieciešams būtiski izmainīt savu dzīvesveidu, lai ātri vien sakrātu pietiekoši lielu naudas summu.

Kredīti uzliek ļoti lielu risku

Nākamā lieta, kas kredītus padara par sliktu drošības spilvenu, ir jau pieminētais risks. Iekrājumi ir jūsu nauda, taču aizņēmums ir kreditoru nauda, kas pēc tam būs jāatdod. Ja tērējat savu naudu, tas jums pēc tam neuzliek nekādas saistības un jums ne ar ko nav jāriskē, savukārt, ja tērējat kreditoru naudu, jums tā jāatmaksā noteiktajā termiņā. Ja tas netiek darīts, tiek aprēķināti soda procenti un vēlāk arī uzsākts parāda piedziņas process. Ja arī tad tiek ignorētas kreditora prasības, viss var nonākt līdz tiesai un beigties ar naudas atvilkšanu no konta vai mantas konfiskāciju. Protams, ņemot kredītu, jau neviens nedomā, ka līdz kam tādam nonāks, taču pieredze rāda, ka tā gadās visai bieži, tāpēc daudz labāk neparedzētus tēriņus ir segt pašam no savas uzkrātās naudas.

Kredīts dārgi izmaksā

Protams, būtisks uzkrājumu izmantošanas pluss ir arī tāds, ka par tiem nav papildus jāmaksā. Kredītiem gan tiek aprēķināti procenti. Īstermiņa nebanku sektora kredītiem (kas ir populārākie aizdevumi neparedzētu tēriņu segšanai), procentu likmes ievērojami pārsniedz pat 100% gadā. Tas nozīmē, ka ņemot kredītus jūs krietni pārmaksājat un tādā veidā bojājat savu finansiālo situāciju. Mūsdienās gan diezgan populāri ir arī bezprocentu kredīti, taču jāatceras, ka tos izsniedz tikai jaunajiem klientiem un līdz ar to, vienam kredītņēmējam, to skaits ir ierobežots. Ja negribat lieki pārmaksāt, veidojiet uzkrājumus.

Kredīts var tikt atteikts

Visbeidzot, ļoti būtisks iemesls tam, kāpēc kredīti nevar aizstāt uzkrājumus, ir tāds, ka kredīti ne vienmēr ir pieejami. Ja jums ir izveidoti uzkrājumi, šī nauda jums pieder un ir garantija, ka varēsiet to izmantot, kad tas būs nepieciešams. Ar kredītiem ir citādāk. Kredīta pieteikums var tikt arī atteikts, piemēram, ja jums nav pietiekama maksātspēja un ir negatīva kredītvēsture jeb anmärkning. Arī tad, ja jūs esat piemērots kandidāts kredīta saņemšanai, ir jārēķinās ar to, ka kredīts tiek piešķirts tikai kredītiestādes darba laikā, līdz ar to, ja naudu vajag tiešām steidzami, tā var nebūt pieejama.

Kā redzams, kredīti nav tikpat labs drošības spilvens kā uzkrājumu fonds neparedzētām situācijām. Tērēt visu savu naudu, nedomājot par rītdienu, protams, ir vieglāk, taču jāsaprot, ka ilgtermiņā tas visu sarežģī un apgrūtina. Ja negribat lieki uztraukties par naudu un vēlaties vienmēr justies droši par savu finansiālo situāciju, noteikti veidojiet uzkrājumus finansiāli grūtiem laikiem.

Dalīties.

Atstāt Ziņu