Vārda dienu svin: Šarlote, Lote

Kāpēc cilvēks pieņemas svarā?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Cilvēks kļūst resns, kad uzņem sevī lieku uzturu- to uzturu, kas nebija nepieciešams enerģijas atjaunošanai. Par to, kas ir nepieciešams, signalizē ķermenis ar izsalkuma, sāta vai izteiktas kāres pēc noteikta tipa ēdiena palīdzību.
Tātad- fiziskā plāksnē raugoties, liekais svars patiešām veidojas, organismam noliekot rezervēs to, kas apēsts par daudz. Taču bieži vien cilvēks ēd ne tikai tāpēc, ka viņam tiešām fiziski tas ir nepieciešams.

Kādos gadījumos tiek ēsts par daudz?
Kad trūkst iekšējā dvēseles līdzsvara, arī ēdiens tiek uzņemts nelīdzsvaroti.

Kad sieviete pieņem, izbauda un atzīst savu sievišķību, mainās ķermeņa proporcijas- kļūst sievišķīgāki gurni un krūtis, bet slaidāks un izteiktāks viduklis.

Viduklis
Viduklī krājas tauki tām sievietēm (arī vīriešiem), kas pirmām kārtām rūpējas par citiem, bet sevi atstāj it kā otrajā plānā, vienlaikus par šo faktu jūtot skumjas un žēlumu pret sevi. Kompensācijai par uzmanības neveltīšanu sev, tiek uzēsts par daudz- vienlaikus šīs skumjas par sevi ar ēdiena palīdzību vēlreiz fiksējot savā ķermenī.
Šajā gadījumā es ieteiktu sākt veltīt savas rūpes un uzmanību līdzsvarotāk- ne tikai citiem, bet arī sev. Bet rūpējoties par citiem- izjust apzinātu prieku. Tas, kas netiek dots ar prieku, nav tā vērts- ne lai to dotu, ne lai saņemtu. 

Ļoti bieži par slaida  vidukļa zudumu sūdzas jaunās māmiņas. It kā grūtniecība pie vainas, it ka hormonu svārstības… 
Jāsāk veltīt rūpes sev. Jebkuram bērnam vispirms ir nepieciešama laimīga, apmierināta, dzīvespriecīga un līdzsvarota mamma. Tad arī bērns būs mierīgs, vesels un augs līdzsvarots. Vīri, kuri grib savas sievas ar skaistu vidukli- tā vietā, lai kritizētu, lai atbalsta sievas rūpes par sevi. Sevišķi, uzreiz pēc bērna piedzimšanas. 

Otra sieviešu kategorija, kas visizteiktāk cieš no vidukļa zuduma, ir pusmūža dāmas. Un šeit ir izteikti vērojama tendence- uzmanības trūkums sev un savas sievišķības apziņas zaudēšana tiek aizstāta ar rūpēm par citiem. Jāmodina sevī sievišķība un jāmīl sevi. Sievišķīga un pievilcīga sieviete var būt jebkurā vecumā. 

Kājas
Resnas kājas ir saistītas ar nebrīvi doties tajā virzienā, kurā ir vēlme doties. Jau bērnībā var novērot- resnākas kājeles ir bērniem, ko vecāki (vai citi audzinātāji) ļoti spēcīgi ierobežo, atņem izvēles brīvību, apslāpē aktivitāti. 

Liekais svars – aizsardzība
Kopumā liekais svars ir aizsardzība pret agresiju, liekais svars rada pārliecību par spēku, tādējādi novēršot uzbrukumus.
Liekais svars ir aizsardzība pret skumjām, pret citu cilvēku negācijām. 

Nosodot sevi par liekiem 7 kg, iedzīvosies liekos 30 kg
Cilvēki ar lieko svaru parasti ir ļoti jūtīgi cilvēki. Liekais svars tika uzņemts brīdī, kad emocionāli sāpēja, bet ēdiens tika izmantots kā anestētiķis, tas padarīja mierīgāku, nejūtīgāku. Lūk arī liekā svara krāšanās mehānisms. Resnam cilvēkam ir pastiprināti vajadzīgs miers (nevis fiziska apātija, bet dvēselisks miers). Viņš izmanto lieko svaru, lai turētu pa gabalu tos, kas varētu sāpināt. Viņa vajadzība ir- lai viņu liek mierā, netuvojas, nekritizē. Brīdī kad cilvēks ēd, viņš arī pats sevi nekritizē. Kritizē vēlāk. Tādēļ, lai tiktu vaļā no liekā svara, ir jāiemācās apturēt arī to iekšējo agresoru, kas mīt cilvēkā pašā, un liek sevi nemitīgi kritizēt. Pretējā gadījumā, liekais svars rodas arī no agresijas pret sevi pašu. Tā nosodot sevi par liekiem 7 kg, var iedzīvoties liekos 30 kg. Jāaptur agresors sevī, jāiemīl savs ķermenis, tikai tad ir izredzes iegūt un saglabāt ilgtermiņā optimālus ķermeņa apmērus.

Izvēlies prioritātes un tev nekas nebūs jāaizliedz
Ļoti bīstams ir AIZLIEGUMS. Aizliegt cilvēks mēdz sev visdažādākās lietas- sākot no aktivitātes, miera, atpūtas, pašcieņas, beidzot ar noteiktiem ēdieniem vai garīga baudījuma. Aizlieguma vietā iesaku izvērtēt-kas ir NEPIECIEŠAMĪBAS. Mums visas dzīves garumā ir jāspēj izvēlēties prioritātes. Ja cilvēks līdzsvaroti izvēlās prioritātes, viņam nav nekādas vajadzības sev aizliegt. Enerģētiskā līmenī tas dod vieglumu. Enerģētisks vieglums atspoguļojas ķermeniskā vieglumā.

Kāpēc cilvēks pieņemas svarā?
Viss ķermenis kļūst resns, ja cilvēks uzņemas darīt vairāk, nekā viņam patiesībā ir spēka un enerģijas. Regulāri pārtērēto enerģiju prasās atjaunot ar lielu daudzumu ēdiena. Es parasti iesaku iemācīties atdalīt nogurumu no izsalkuma, un nejaukt tos savā starpā. Ja esi vienkārši nogurusi- pievērs uzmanību, lai pilnvērtīgi izgulētos, relaksētos nomodā vai izbaudītu aktīvu atpūtu- saskaņā ar savām izjūtām. No šāda veida pieņemšanās svarā, pārsvarā cieš vīrieši un aktīvas, uzņēmīgas sievietes.

Neēd, kad esi nomākta, dusmīga, aizvainota, uztraukusies, aizkaitināta, nobijusies, skumja… Tiec galā ar emocijām, atjauno savu līdzsvaru, un tikai tad ķeries pie ēdiena. 

Dalīties.

Atstāt Ziņu