Vārda dienu svin: Vitolds, Lolita, Letīcija

Kāpēc apņemšanās dzīvot veselīgāk bieži cieš fiasko?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

atru gadu no jauna lielākā daļa sabiedrības apņemas dzīvot veselīgāk – vairāk sportot, pamainīt ēšanas paradumus, mazāk stresot utt. Katru gadu šīs apņemšanās paliek nemainīgas, un rezultāts bieži vien izpaliek. Aptaujas rāda, ka vairāk kā pusei cilvēku neizdodas savus mērķus sasniegt. Kāpēc tā un ko darīt, lai situāciju mainītu sev labvēlīgā virzienā? Ir vairākas lietas, ko vajadzētu ņemt vērā.

1.  “Ēdīšu veselīgāk!”
Daudzām sievietēm šis mērķis asociējas teju ar pilnīgu pāreju uz salātlapām, un bez nekādām atkāpēm. Loģiski, ka  šāda apņemšanās cietīs sakāvi, jo tā nav reāli īstenojama – it īpaši ziemas mēnešos. Otrkārt, tā ir pilnīgi nevajadzīga, jo veselīgs uzturs nenozīmē ēst tikai zaļbarību. Iemācoties, ko un kā kombinēt, var ar prieku ēst veselīgi pat pārāk neiespringstot.
Mūsdienās par uzturu ir pieejams ļoti plašs informācijas klāsts, tādēļ cilvēki mēdz apjukt un krīt no vienas galējības otrā, piemēram, no svaigēšanas uz akmens laikmeta vai Atkinsa diētas principiem. Tādēļ pēc mērķa uzstādīšanas ieteiktu sameklēt uzticamu speciālistu, ar kuru vienoties par tieši Tev piemērotāko ēdienkarti.

2.  “Vairāk sportošu!”
Ja līdz šim ar fiziskām aktivitātēm esi bijusi uz Jūs, tad šāda apņemšanās nudien nāktu veselībai par labu. Tomēr, ja ikdienā esi diezgan aktīva, tad ar uzstādījumu – jāsporto vairāk – nodzīsi sevi līdz pilnīgam bezspēkam. Arī tad, ja pārāk strauji sāksi nodarboties ar sportiskām aktivitātēm, tavs organisms liks tev par sevi manīt – samazināta imunitāte, sāpoši muskuļi, nespēks utt. Lai pēc šādām blakusparādībām nebūtu jāmet apņemšanās pie malas, atkal būtu vēlams konsultēties ar speciālistu treniņu jautājumos, kas ieteiks optimālu aktivitāšu biežumu un veidu.

3. “Atbrīvošos no liekajiem kilogramiem!”
Šī apņemšanās iet roku rokā ar veselīgāku ēšanas paradumu izveidošanu un aktīva dzīvesveida piekopšanu. Attiecīgi, ja šie divi punkti tiek nepārdomāti izpildīti, apņemšanās cietīs neveiksmi.
Vēl viena kļūda ir nereāla mērķa uzstādīšana. Sievietes nereti koncentrējas vairāk uz kilogramiem, nevis uz koptēlu un veselību. Kilogramiem nav nozīmes! Galvenais ir parūpēties par atbilstošu tauku un muskuļu proporciju. To var pavisam vienkārši noteikt ar nesāpīgiem bioimpedances mērījumiem ārstniecības iestādēs. Uzzinot šos rādītājus, speciālists ieteiks, kādas aktivitātes un uztura izmaiņas būtu vispiemērotākās.

Galvenais, kas būtu jāatceras, ir neuzstādīt nereālus (un nevajadzīgus/ nepamatotus) mērķus, jo tos, visticamāk, neizdosies sasniegt. Tādā veidā Tu tikai stiprināsi sevī apziņu, ka “ēst veselīgāk” vai “vairāk sportot” Tev nav pa spēkam. Bet IR! Tāpēc uzstādi mērķus gudri un nebaidieties meklēt palīdzību. Lai arī bieži vien izvēlamies darīt pašas un pa savam, konsultējoties ar attiecīgās jomas speciālistiem, pastāv lielāka iespēja īstenot savu apņemšanos.

 


Veselības centrs Vivendi piedāvā jaunajā gadā apmeklēt Uztura Meistarklases, lai profesionālu uztura speciālistu vadībā sasniegtu šos mērķus!
Vairāk informācijas par meistarklasēm lasi šeit.

Ērta pieteikšanās pa tālruni 204 51 777 vai e-pastu – info@vivendicentrs.lv. Veicot apmaksu caur internetbanku – tajā pašā dienā saņemsiet uz e-pastu skaisti noformētu, personīgi adresētu dalības karti Vivendi Uztura Meistarklasēs (kuru var izmantot arī kā jauku dāvanu).

Dalīties.

Atstāt Ziņu