Vārda dienu svin: Justīne, Juta

Kad ir īstais brīdis domāt par hipotekāro kredītu mājokļa iegādei

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Sava mājokļa iegāde ir viens no biežākajiem mērķiem, kam patērētāji izmanto hipotekāro kredītu. Aktuāls ir jautājums, kad tad ir labākais laiks uzņemties hipotekārās kredītsaistības? Vai tas ir 20, 30 vai 40 gadu vecums? Tas ir sarežģīts jautājums, jo runa tik daudz nav par gadiem, bet gan apstākļiem, kas signalizē, ka šis varētu būt labs brīdis hipotēkas noformēšanai.

Jums ir stabils darbs un ienākumi
Stabilas darba attiecības katram cilvēkam var izdoties iegūt atšķirīgā vecumā. Kādam tas izdodas jau uzreiz pēc skolas vai augstskolas, bet cits vēl kādu laiku nevar atrast savai karjerai īsto vietu un virzību, tāpēc biežāk maina darbus, meklējot to, kas patiešām patiktu un arī sniegtu vēlamos ienākumus. 
Ja jums ir izdevies atrast savu stabilo darbavietu, kur ir izaugsmes iespējas un arī pietiekami labi ienākumi, tad tā jau ir viena no būtiskām pazīmēm, kas var liecināt par spēju uzņemties ilgtermiņa finanšu saistības.

Šobrīd nav citu kredītsaistību
Jo mazāk ir citu līgumsaistību un maksājumu, jo drošāk šādā brīdī ir noformēt aizdevumu. Tāpēc, ja jums šobrīd nav nekādu citu kredītu un lielu maksājumu, kas jāveic regulāri, tad tas arī ir pozitīvs faktors, kas apliecina, ka situācija ir labvēlīga iespējamo kredītsaistību noformēšanai. Ja jums ir citas kredītsaistības, bet plānus par hipotekāro kredītu nevēlaties atmest, tad varat īsākā laikā atmaksāt esošos aizdevumus, lai noņemtu to slogu no budžeta un varētu domāt par hipotekāro aizdevumu.

Maksātspēja ir labā līmenī
Ja, izvērtējot savu maksātspēju, varat atzīt to par pietiekami labu un samērīgu tai aizdevuma summai, kas jums interesē, tad droši varat apsvērt iespēju aizpildīt kredīta pieteikumu, lai uzsāktu tālāku komunikāciju ar aizdevēju par hipotekārā kredīta izsniegšanas iespējām. 
Maksātspējas izvērtēšanai nepieciešams kādu laiku sīki dokumentēt savus ienākumus un izdevumus, lai saprastu, kur īsti paliek nauda, kādas ir lielākās tēriņu grupas un cik patiesībā jums ir naudas, ko varētu novirzīt kredītmaksājumam, neapdraudot budžeta stabilitāti un pamatvajadzību īstenošanu.

Plānojat ģimeni, bērnus
Hipotekārais kredīts aktuāls parasti kļūst brīdī, kad cilvēks vēlas “noenkuroties” vienā vietā – izveidot ģimeni, audzināt un skolot bērnus. Tādā brīdī īres dzīvoklis un bieža dzīvesvietas maiņa vairs īsti neder, jo bērniem vajag stabilitāti un drošību. Ja plāni par ģimeni jau ir pavisam reāli, tad arī ir vērts izskatīt iespēju par hipotekāro kredītu un sava mājokļa iegādi.

Piekopjat sava budžeta plānošanu
Ja budžeta plānošana ir jūsu ikdiena un darāt to diezgan labi, tad skaidrs, ka jums ir gana labas finanšu pārvaldības prasmes, lai droši uzņemtos kredītsaistības un atbildīgi attiektos pret to izpildīšanu līgumā noteiktajā kārtībā un apjomā. Budžeta plānošanas prasmes ir būtiskas, lai neapdraudētu savu kredītvēsturi ar aizmirstiem vai apzināti neapmaksātiem kredīta rēķiniem. 

Esat izpētījis potenciālos aizdevējus
Vēl viena pazīme, ka jau esat nobriedis īstenot soli par hipotekāro kredītu, ir fakts, ka esat veltījis laiku potenciālo kredītdevēju un kredītpiedāvājumu izpētei. Jo labāk esat izpētījuši situāciju un iespējamos variantus, jo pārdomātāku un izdevīgāku lēmumu varēs pieņemt par to, pie kura aizdevēja vērsties ar pieteikumu par hipotekārā kredīta izsniegšanu. Kredītu izpēte un salīdzināšana ir ļoti būtiska, lai varētu aizņemties gan droši, gan izdevīgi.

 

Apmaksāta publikācija

Dalīties.

Atstāt Ziņu