Vārda dienu svin: Līga

Kā un kur notvert Vācijas sajūtu Latvijā?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Laiks tik ātri ir paskrējis un esam apceļojušas jau otro valsti mūsu ceļojumā. Ir pagājis Vācijas mēnesis un, pirms dodamies tālāk, izveidojām sarakstu ar vietām un lietām, kas ļaus vēl mazliet pakavēties Vācijas sajūtās. Izbaudi kaut ko no tā un sajūti Vāciju Latvijā.

 

PAKLAUSIES VĀCU ŠLĀGERUS
Tiem, kuri ikdienā klausās LR 2, vācu šlāgeri būs ausij ļoti ierasta mūzika. Tieši tā – vācu tautas mūzika kļuvusi arī par latviešu populāro tautas mūziku, daudzas pie mums populāras dziesmas patiesībā oriģināli ir dziedātas vācu mēlē.
Vairāk par latviešu un vācu šlāgeriem lasi šeit>>>
Noklausīties kādu no šlāgeriem vari šeit>>>, šeit>>> un šeit>>>

 

IZLASI BRĀĻU GRIMMU PASAKAS
Sniegbaltīte, Sarkangalvīte, Ansītis un Grietiņa – visi pazīst brāļu Grimmu pasaku varoņus. Grimmu pasakas līdzās Lutera Bībelei ir pazīstamākā grāmata vācu literatūras vēsturē. Pirms 200 gadiem šis pasaku krājums tika izdots pirmo reizi.

 

 

 

APGŪSTI VĀCU VALODU
Var iet vācu valodas kursos, vai arī ir iespējams mācīties arī internetā. Gētes institūts apkopojis vietas, kur internetā var apgūt vācu valodu: meklē šeit>>>

 

DODIES UZ VĀCU KINO NEDĒĻU TEPAT RĪGĀ BERLINALE 2012
Berlinale 2012 norisināsies no 26.oktobra līodz 1.novembrim Kino Splendid Palace.
Vācu filmu nedēļas programma.
NOGARŠO VĀCU ALU
Tieši alus tiek dēvēts par Vācijas nacionālo dzērienu. Starp citu Vācijā joprojām ir spēkā 16.gadsimta vācu alus tīrības likums. Šis teju 500 gadus vecais likums ir viens no vecākajiem pārtikas un dzērienu noteikumiem pasaulē. Vācijas lolotais alus tīrības likums datējams ar 1516.gadu un nosaka, ka aldari drīkst izmantot vienīgi iesalu, apiņus, raugu un ūdeni un nekādas mākslīgas piedevas.
Vācu populārākās alus šķirnes- Altbier, Bock, Berliner Weisse, Dortmunder, Pils u.c.
Rakstu par populārākajam alus šķirnēm Vācijā, lasi šeit>>>

DODIES UZ GĒTES INSTITŪTA BIBLIOTĒKU
Gētes institūta bibliotēka piedāvā grāmatas un medijus vācu un latviešu valodās, kas informē par aktuālajām tendencēm un procesiem mūsdienu Vācijā. Tur pieejama arī plaša Vācijas aktuālo laikrakstu un žurnālu izvēle.
Uzzini vairāk>>>GREZNAS VAKARIŅAS VIESNĪCĀ – RESTORĀNĀ GŪTENBERGS

Klasiski latviešu un baltvācu ēdieni, plaša pasaules dzērienu izvēle. Vairāk lasi šeit>>>
KLASISKĀ MŪZIKA
Bahs, Bēthovens, Hendelis, Šūmanis utt. Izbaudi klasisko mūziku šeit>> un šeit>>>

FORMULA 1
Noskaties Formula 1 sacensības – šī ir pēdējā sezona, kad varēsi vēl formulā redzēt Mihaelu Šūmaheru 🙂

 

 

 

IZBRAUC AR VĀCU AUTO
Dodies uz kādu no auto saloniem (Mercedes, VW, Opel, Audi u.c.) paņem kādu no to piedāvājumā esošajām mašīnām izmēģinājuma braucienam un pārliecinies par solīto “Vācu kvalitāti”!


ROMANTISKAIS KINO
Noskaties kādu no vācu romantiskajām filmām, kuras gandrīz katru nedēļu redzamas mūsu TV kanālos. Skaista daba un romantiski stāsti.
EKSKURSIJA PA PILSĒTU
Informatīvi izglītojoša pastaiga pa Rīgu un citām pilsētām – tik daudz celtņu, pieminekļu utt. mums saglabājušās kā liecība no dažādiem Vācu periodiem Latvijas vēsturē (baznīcas, pilis, muzeji utt.)

 

 

VĀCU MODELES
Noskaties kādu no fantastiskajām Victoria Secret modes skatēm, kur viens no populārākajiem ‘eņģeļiem’ ilgus gadus bija vācu supermodele Heidija Kluma. Starp citu, no Vācijas nāk vēl viena pasaulslavena supermodele – Klaudija Šīfere.
Modes skatēs vari ielūkoties šeit>>> un šeit>>>IZBAUDI VĀCU VIRTUVI
Ieskaties, kā mums gāja vācu vakariņās un kādus ēdienus gatavojām. Receptes meklē šeit>>>


IZLASI VISUS RAKSTUS, KAS TAPUŠI MŪSU VĀCIJAS MĒNEŠA IETVAROS
Rakstus vari atrast šeit>>>

 

Dalīties.

Atstāt Ziņu