Vārda dienu svin: Anšlavs, Junora

Kā samazināt izdevumus pārtikai?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

e viens vien pētījums pierāda to, ka pārtikas iegādē iztērētās naudas summas ir lielākie izdevumi uzreiz aiz komunālo pakalpojumu izdevumiem. Ja arī jūs satrauc pārtikā iztērētās naudas summas lielums, iepazīstieties ar padomiem, kas palīdzēs jums šos izdevumus samazināt, neliekot jums nodoties badošanās kūrei vai kādām drastiskām diētām. Vēl viens veids, kā iespējams ierobežot savus tēriņus pārtikai, ir izmantot priekšrocības, ko sniedz kredītlīnija – tā ļauj jums iztērēt tikai tik daudz naudas, cik paši esat iepriekš noteikuši.

Aprakstītie padomi ietver galvenokārt svaigu dārzeņu un augļu patērēšanu, tāpēc tie ne vien samazinās jūsu izdevumus pārtikas iegādei, bet arī padarīs jūsu līdzšinējos ēšanas paradumus veselīgākus. Skaidrs, ka sabalansēts uzturs nesastāv tikai no dārzeņiem un augļiem, bet arī no piena, gaļas un graudaugu produktiem, tādēļ iespējas izmantot pārtikas kuponus arīdzan ir plašas un daudzveidīgas. Ar to, kādas pārtikas izdevumu samazināšanas iespējas, neskaitot pārtikas kuponu pielietošanu, vēl pastāv, iepazīstieties turpinājumā.

Nebaidieties pirkt nocenotas pārtikas preces
Iespējams, esat ievērojuši, ka vairākumā pārtikas veikalu ir speciāli paredzēta vieta tiem pārtikas produktiem, kuriem derīguma termiņa vai izpārdošanas dēļ ir ievērojami samazināta cena. Šajās vietās visbiežāk ir atrodami miltu, piena un gaļas produkti, jo to derīguma termiņš, kā zināms, ir visīsākais. Šādā veidā tiek izpārdoti ne vien pārtikas produkti, bet arī citas preces. Ja vēl nezinājāt, pastāv pat atsevišķas tirdzniecības vietas, kurās tiek pārdoti tikai un vienīgi nocenoti pārtikas produkti un preces. Skaidrs, ka iepirkties šādās tirdzniecības vietās ir izdevīgāk nekā citās tirdzniecības vietās, kas darbojas pēc standarta principiem.

Sekojiet līdzi akcijām, atlaidēm un izpārdošanām
Veikalu akciju avīzītes un bukleti ir pieejami gan pašos veikalos, gan mūsu pastkastītēs, gan interneta vidē. Ja jums ir nepieciešama kāda konkrēta prece, it īpaši, ja tā ir dārga, pirms dodaties pēc tās, iepazīstieties ar visu veikalu akcijām. Iespējams, jums nepieciešamā prece konkrētajā laika periodā ir lētākā kādā citā veikalā, nevis tajā, kurā esat ieraduši pirkties. Ja jums nav akciju avīzītes un piekļuves internetam, zvaniet veikalu menedžeriem un jautājiet par jums nepieciešamās preces cenu, izvēloties izdevīgāko piedāvājumu.

Krājiet pārtikas kuponus, kas varētu jums noderēt
Domājams, ikvienam ir nācies piedzīvot situāciju, kad ir iespēja izdevīgi iegādāties kādu pārtikas preci par kuponu, bet nepieciešamā kupona nav. Vairākumā gadījumu tā gadās ar tām pārtikas precēm, par kurām mēs domājam, ka mums tās nekad nnebūs vajadzīgas, tomēr beigu beigās, kā par spīti, izrādās vajadzīgas. Lai nenāktos piedzīvot tādas situācijas, ir ieteicams krāt kuponus ne tikai tām pārtikas precēm, kas pavisam noteikti būs vajadzīgas, bet arī tām, kas attiecīgajā brīdī šķiet nevajadzīgas. Ja tos tā arī nesanāk izmantot, vienkārši izmetiet tos, bet ziniet, ka tie kalpojuši neparedzētiem gadījumiem un sirdsmieram.

Kombinējiet savus kuponus
Neskatoties uz to, ka vienādu kuponu summēšana nav iespējama, var gadīties situācijas, kad ir iespējams summēt divus dažādus kuponus, kas attiecas uz vienu un to pašu preci. Kuponu kombinēšana nepieciešamās preces iegādi padara divtik izdevīgu. Tiesa gan, tādu tirdzniecības vietu, kas piedāvātu šādu iespēju, ir ļoti maz, jo pārdevējiem tā nav izdevīga, tomēr, kā zināms, kas meklē, tas atrod.

Atrodiet visizdevīgāko veikalu
Kā novērots, ikvienam veikalam ir kas tāds, kas to padara par izdevīgāko veikalu, tomēr vienmēr ir kāds veikals, kas patērētājiem piedāvā visvairāk labumu, piemēram, regulāras akcijas, lojalitātes kartes, līdzekļu uzkrāšanas sistēmas u.tml. Ikvienam ir ieteicams atrast šādu veikalu, kas varētu kļūt par iecienītāko veikalu un regulārās iepirkšanās vietu.

Iepērcieties ar kalkulatoru
Izmantot kalkulatoru iepirkšanās laikā ir izdevīgi divu iemeslu dēļ – pirmkārt, summējot izvēlēto preču cenas, ir iespējams iekļauties sava budžeta rāmjos un, otrkārt, aprēķinot preču kilograma vai litra cenas, ir iespējams tās salīdzināt un izvēlēties visizdevīgāko.

Atlieciet vai aizrunājiet akcijas preces
Ir veikali, kuros ir iespējams atlikt vai aizrunāt akcijas preces. Gadījumā, kad jums nepieciešamā akcijas prece ir jau izpirkta, bet akcijas laiks vēl nav beidzies, sazinieties ar veikala vadību un sarunājiet, ka nepieciešamā prece tiks jums atlikta, tiklīdz tā tiks pievesta. Gadījumā, kad jums nepieciešamā akcijas prece ir teju izpirkta, bet līdzpaņemtā naudas summa ir nepietiekoša, sazinieties ar veikala vadību un sarunājiet, ka nepieciešamā prece tiks jums atlika līdz laikam, kad būsit sadabūjuši trūkstošo naudas summu. Ja uz šādu nosacījumu pamata veikala vadība atsakās atlikt preci, jums var palīdzēt ātrie kredīti internetā, kas sniegs jums trūkstošo naudas summu, ļaujot iegādāties nepieciešamo preci nekavējoties.

Iepērcieties ar pirkumu sarakstu
Pirkumu saraksts ir noderīgs un parocīgs divu iemeslu dēļ – pirmkārt, tas ļauj atcerēties nepieciešamās lietas un, otrkārt, tas palīdz koncentrēties tikai uz tām lietām, kas ir patiešām nepieciešamas. Tāpat pirkumu sarakstā iespējams ierakstīt jau nopirkto preču cenas, kas savukārt var noderēt tālākos aprēķinos.

Pārbaudiet čekus
Ņemot vērā to, ka vien retais spēj atcerēties visu preču cenas, kā jau iepriekš minēts, ir iespējams tās ierakstīt pirkumu sarakstā un pēc tam salīdzināt tās ar čekos norādītajām cenām. Nesekojot līdzi preču cenām, kas norādītas uz cenu zīmes un čekā, var nākties krietni pārmaksāt. Ja pamanāt kādas nesakritības, vērsieties pie pārdevējiem, kasieriem, veikala vadības vai klientu apkalpošanas centros un pieprasiet labot radušās nesakritības, ja vien tās ir radušās veikala vadības vai darbinieku dēļ. Tiesa, vairumā gadījumu vainojams ir neviens cits kā pats pircējs, kas ir pārskatījies un paņēmis preci, kuras cenu zīme attiecas uz citu preci.

Sarunājieties ar veikala darbiniekiem
Tikai sarunājoties ar veikala darbiniekiem ir iespējams noskaidrot dažādas nianses, kas var padarīt jūsu iepirkšanos izdevīgāku. Runājot ar darbiniekiem, varat noskaidrot, piemēram, cikos tiek pievesta svaiga maize vai cikos tiek nocenoti piena un gaļas produkti.

Pirms došanās uz veikalu ieturiet maltīti
Šī ir vienkārša un sen zināma patiesība, kas patiešām strādā. Dodoties uz veikalu tukšā dūšā, cilvēks izjūt nepārvaramu vēlmi nopirkt it visu, ar ko varētu ātri remdēt savu izsalkumu. Visbiežāk tas ir kāds neveselīgs našķis vai kāds cits pārtikas produkts, bez kura paēdušais varētu iztikt. Tas pats attiecas uz dzeršanu – pirms dodaties iepirkties, padzerieties un remdējiet savas slāpes, pretējā gadījumā jums radīsies vēlme pēc, visticamāk, burbuļojošiem un krāsainiem dzērieniem, kuru lietošana jūsu veselībai neko labu nesniegs.

Dalīties.

Atstāt Ziņu