Vārda dienu svin: Visvaldis, Nameda, Ritvaldis

Kā samazināt degvielas patēriņu?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Degvielas cenām kāpjot un kāpjot, braukšana ar auto kļūst arvien dārgāka. Tādēļ, ja ikdienā pārvietojies ar savu auto, īpaši svarīgi ir zināt, kas ietekmē patērēto degvielas daudzumu, lai tu varētu braukt pēc iespējas ekonomiskāk. Padomus sniedz auto eksperts, “Aura Auto” valdes loceklis Ainars Bašķis.

Gaisa kondicionētājs
Ieslēdzot gaisa kondicionētāju, degvielas patēriņš strauji aug, tas sevišķi jūtams automašīnām ar mazlitrāžas dzinējiem. Kompresoru darbina dzinējs un, protams, tam nepieciešama papildus enerģija, kura tiek iegūta, sadegot degvielai.

Spiediens riepās
Zems spiediens riepās palielina riteņa rites pretestību, tādēļ automobiļa kustībai ir nepieciešama lielāka enerģija. Tāpēc būtu nepieciešams riepās uzturēt rekomendējamo gaisa spiedienu.

Svars un slodze
Degvielas patēriņš tiek aprēķināts automobilim, kura masa tiek noteikta standarta komplektācijai pie kura tiek pieskaitīts vidēji statistiskais vadītāja svars. Papildus slodze, piemēram, jumta bagāžnieka u.c. izraisītā vēja pretestība, piekabes vilkšana, pasažieru un kravas pārvadāšana palielina degvielas patēriņu.

Braukšanas apstākļi un ceļa stāvoklis
Negatīvu ietekmi rada pazemināts braukšanas ātrums, kustība pret kalnu, bieži strauji pagriezieni, slikts ceļa virsmas stāvoklis. Bieža auksta dzinēja startēšana un īsas distances veikšana būtiski palielina degvielas patēriņu. Tā, piemēram, trīs minūšu stāvēšana sastrēgumā, patērē tikpat daudz degvielu, cik nobraucot 1 kilometru.

Ilgtermiņa braukšana ar lielu ātrumu
Braukšana lielā ātrumā var būtiski ietekmēt degvielas patēriņu. Braucot lielā ātrumā noteicošais faktors ir gaisa pretestība. Tests parāda, ka katri papildus 8 km/h braucot ar ātrumos virs 120 km/h, palielina degvielas patēriņu apmēram par 10%.

Braukšanas stils
Nav divu cilvēku, kas varētu vienu maršrutu izbraukt pilnīgi vienādi. Pat tad, ja viņi brauktu ar vienu un to pašu automobili, degvielas patēriņš būs atšķirīgs. Tikai tāpēc tika izveidots EES standarts, kas rod iespēju veikt reālu salīdzinājumu starp dažādiem automobiļiem. Standarts negarantē, ka konkrētais automobilis patērēs konkrēto degvielas daudzumu. Vidējā starpība starp faktisko patēriņu un publicētiem izmēģinājuma rezultātiem sastāda +/- 1 litrs uz 100 km, kaut gan daži klienti ir minējuši, ka starpība sasniedz pat 3 litrus uz 100 km nobraukuma. Taču, ja ar automobili brauktu cits vadītājs, iespējams, ka patēriņš sakristu ar publicētiem datiem.

 

Dalīties.

Atstāt Ziņu