Vārda dienu svin: Oskars, Ritvars, Anvars

Kā pārvaldīt savas finanses?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Pareizs budžeta plāns
Pats būtiskākais, kas nepieciešams, lai sāktu pārvaldīt savas finanses, ir pareizi izstrādāts un individuāli piemērots budžeta plāns, kas iekļauj pilnīgi visus ienākumus un izdevumus, kas detalizēti sadalīti pa konkrētām pozīcijām. Mūsdienās budžeta plānu ir iespējams veidot ne vien uz papīra, kā vecajos labajos laikos, bet arī interneta tiešsaistē. Elektronisko budžeta plāna versiju ir iespējams veidot, izmantojot kā dažādas datorprogrammas, tā arī speciālas aplikācijas viedtālruņos, kas budžeta plānošanu padara īpaši ērtu. Kas tad ir tās galvenās pozīcijas budžeta plānā, kurām vajadzētu pievērst uzmanību, ja jūs vēlaties, lai jūsu budžeta plāns “neizietu no rāmjiem”.

Mājvieta
Izdevumu saraksts parasti ir biedējošs, jo tas, atšķirībā no ienākumu saraksta, ir garš. Viena no lielākajām izdevumu pozīcijām parasti ir mājokļa uzturēšanas izmaksas, kas ietver, piemēram, komunālo pakalpojumu maksājumus, īres vai hipotekārā kredīta maksājumus, nekustamā īpašuma nodokļa maksājumus, televīzijas, interneta, telekomunikāciju maksājumus, ūdens, elektrības vai gāzes maksājumus, kā arī citus izdevumus, kas saistīti ar mājokļa uzturēšanu. Izdevumu pozīcijas, dzīvojot dzīvoklī un dzīvojot mājā, protams, atšķiras, jo, kā zināms, uzturēt māju ir ievērojami sarežģītāk un dārgāk nekā uzturēt dzīvokli.

Transports
Ja vien tas ir iespējams, kad vien iespējams, pārvietojieties ar kājām vai velosipēdu, jo tas nāks par labu ne vien jūsu veselībai, bet arī jūsu finansēm. Ja jūs dodat priekšroku tādiem transportlīdzekļiem kā, piemēram, automašīna vai motocikls, jums ir jārēķinās ar dažādām papildus izmaksām, piemēram, OCTA apdrošināšanas, transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokļa, auto novietošanas, degvielas, remontdarbu u.c. izmaksām. Jums ir jāpajautā sev, vai tas ir tā vērts. Iespējams, lētāka opcija ir sabiedriskais transports vai pat taksometrs, nevis sava personīgā automobiļa uzturēšana.

Socializēšanās
Lai arī kur jūs dotos, izklaidēšanās vairākumā gadījumu ir dārgs prieks. Tā kā izklaidēšanās ir īpaši aktuāla jauniešiem, tad tieši jaunieši ir tie, kas dārgo izklaižu dēļ nereti nonāk finansiālās grūtībās un ir spiesti ņemt ātros kredītus, kas ir zināmi arī kā online krediti. Nav pat jāiet uz, piemēram, klubiem vai bāriem, lai iztērētu vērā ņemamas naudas summas – arī ballīšu rīkošana mājās var radīt pamatīgus izdevumus. Protams, mājas ballītēs iztērētās naudas summas visbiežāk nav tik iespaidīgas kā dodoties izklaidēties ārpus mājas, tomēr izdevumi paliek izdevumi, un, ja vien jums rūp sava finansiālā situācija, ir jādomā, kā samazināt izdevumus arī izklaidēm.

Citi izdevumi
Protams, mūsu izdevumi neaprobežojas ar izdevumiem mājoklim, transportam un izklaidēm vien. Ne velti izdevumi saraksts ir tik garš, jo izdevumi, atšķirībā no ienākumiem, rodas pavisam nemanāmi. Kāds našķis, kāds kino apmeklējums, kāds apģērba gabals, kāda grāmata, kāds skaistumkopšanas salona apmeklējums utt., un mūsu ienākumi ir sarukuši teju līdz nulles atzīmei. Ņemot vērā to, ka šādas un līdzīgas lietas mūsu izdevumu sarakstu visbiežāk papildina pilnīgi neplānoti, tām ir jāpiegriež īpaša vērība. Šīs lietas ir gluži kā kabatzagļi, kuri apzog mūsu kabatas, mums to nemaz nemanot. Esiet vērīgi un sekojiet līdzi, kur pazūd jūsu nauda!

Citus padomus, kā pārvaldīt savas finanses, varat lasīt interneta portālā Credme.eu.

Dalīties.

Atstāt Ziņu