Vārda dienu svin: Magda, Magone, Mērija, Magdalēna

Kā palīdzēt draugam, kurš nonācis finanšu grūtībās?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Kā zināms, nonākot negaidītās finanšu grūtībās, palīdzēt var ātrie kredīti vai atbalstītājs no Spānijas (patrocinador de España), taču ne vienmēr cilvēki grib uzņemties risku, ko uzliek, tāpēc meklē citus veidus, kā sadabūt naudu. Otrs populārākais finansējuma piesaistīšanas veids ir neoficiāls aizņēmums no privātpersonas.  Pašam aizņēmējam tas ir izdevīgāk tāpēc, ka tad, visbiežāk, nav jāmaksā procenti, turklāt šāds parāds never sagādāt tik lielas problēmas kā laikā neatdoti ātrie kredīti, taču šoreiz paskatīsimies uz privāto aizdevumu no aizdevēja puses. Ja jums tuvs cilvēks ir nonācis finanšu grūtībās, noteikti gribēsiet kā palīdzēt, taču, ja paša finansiālā situācija nav gluži spīdoša, aizdot naudu nudien nebūtu prātīgi. Par laimi, naudas aizdevums nebūt nav vienīgais veids, kā palīdzēt. Šeit būs daži veidi, kā varat izpalīdzēt draugam arī tad, ja nevarat atļauties aizdot naudu.

Sniedziet cita veida materiālo palīdzību

Ja drauga situācija ir tiešām slikta, viņš novērtēs arī cita veida materiālo palīdzību, jo tad vismaz viņš varēs ietaupīt mazliet naudas uz patstāvīgajiem maksājumiem. Piemēram, ja jums ir liekas istabas savā mājoklī, arat viņu uz laiku izmitināt, lai viņam nebūtu jāīrē mājoklis un par šiem tēriņiem nebūtu jādomā. Tāpat varat viņam aizdot vai atdot dažādas noderīgas lietas, ko pats neizmantojat. Precīzākus ietikumus par to kā tieši materiāli atbalstīt savu draugu, nezinot konkrēto situāciju, sniegt ir grūti, taču noteikti ir kas tāds, ko jūs varat darīt, lai mazinātu viņa finanšu slogu un viņš pēc iespējas ātrāk varētu atgūt finansiālo stabilitāti.

Palīdziet ar savām zināšanām un padomu

Ja materiāli atbalstīt savu draugu tomēr nekādi neverat, noteikti varēsiet palīdzēt vismaz ar padomu vai savām zināšanām. Ja jūtaties spēcīgs finanšu jomā, vai arī ja jums ir bijusi līdzīga pieredze, pavisam noteikti varēsiet ieteikt kaut ko noderīgu, piemēram, kā labāk aizņemties naudu, ko izvērtēt ņemot kredītu, kādas ir labākās ātro kredītu alternatīvas utt. Ja jūs no finansēm pats neko daudz nesaprotat un šādus padomus sniegt neverat, tad vismaz varat palīdzēt atrast noderīgu informāciju vai ieteikt draugam resursus, kur to meklēt. Divas galvas vienmēr ir gudrākas par vienu, tāpēc arī jūsu zināšanas lieti noderēs.

Palīdziet atrast kontaktus

Vēl varat palīdzēt, iesakot vērsties pie citiem cilvēkiem. Ja jums ir plašs paziņu loks iespējams atradīsiet kādu, kas var palīdzēt. Varbūt kāds varēs palīdzēt atrisināt drauga problēmas, aizdodot naudu. Varbūt kāds varēs piedāvāt darbu, lai viņš vajadzīgo naudu ātri nopelnītu. Varbūt jūsu paziņu lokā ir kāds finanšu konsultants, kas varēs sniegt tiešām noderīgus padomus par to, kā atrisināt esošās problēmas. Iespēju ir daudz, tāpēc noteikti ir vērts apziņot visus draugus un paziņas, lai atrastu starp viņiem noderīgus kontaktus.

Atbalstiet emocionāli

Visnoderīgākā palīdzība tomēr noteikti tik un tā ir emocionālais atbalsts. Ja neverat palīdzēt nekā citādi, tad vismaz varat uzklausīt un būt blakus. Varbūt sākumā arī šķiet, ka tas tāpat neko nedos, taču tā nav. Ja jūsu draugs jutīs, ka vismaz emocionāli viņu atbalstāt un jūtat viņam līdzi, viņš sapratīs, ka savās problēmās nav atstāts pilnīgi viens. Tas palīdzēs saņemties un rīkoties racionāli.

 

Protams, atteikt draugam aizdot naudu nekad nav viegli, taču ir jāsaprot, ka nedrīkst likt uz spēles savu finansiālo drošību, lai palīdzētu kādam citam. Jūs varat palīdzēt ļoti daudzos citos veidos, kas iespējams, būs pat vēl noderīgāki, nekā vienkāršs naudas aizdevums. Jums nav jāuzgriež draugam muguru, tikai tāpēc, ka neverat izpildīt sākotnējo lūgumu. Vairāk noderīgu padomu par finansēm un aizdevumiem jums sniegs finanšu portāls www.kreditos247.es.

Dalīties.

Atstāt Ziņu