Vārda dienu svin: Anšlavs, Junora

Kā Latvijā notvert Gruzijas sajūtas?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

sam iepazinušās ar Gruziju un tas bija skaists ceļojums. Domājot, kā šīs sajūtas, ko nes Gruzija, varētu atrast arī ikdienā, esot tepat Latvijā, nebija viegli. Šķita, ka viss, kas ir saistīts ar Gruziju, vislabāk piestāv tieši tur, un nav iespējams to izjust kur citur. Tomēr mēs mēģinājām atrast dažas lietas, kas varbūt tev liks padomāt par Gruziju, sajust tās noskaņas un vēlreiz izbaudīt šo pasakaino zemi.


Gruzīnu valodas apguve
Kādas valodas apguve vienmēr ir tikai ieguvums. Kāpēc, lai šoreiz tā nebūtu tieši gruzīnu valoda? Gruzīnu valodas dialekti atbilst gruzīnu etnogrāfiskajam iedalījumam. Kopumā tie ir 17 dialekti.


Gruzīnu mūzika
Gruzīnu mūzikai raksturīgs daudzbalsīgs dziedājums un ir izteikti daudz folkloras dziesmu. Tai ir savs valdzinājums un to nevar sajaukt ar citu. Taču, gruzīnu mūzika var būt arī ļoti melodiska un maiga, īpaši, ja to dzied sieviete.
Paklausies kaut ko no šīs mūzikās šeit>> un šeit>>

Pagatavo kaut ko no Gruzīnu virtuves
Hinkali ir viens no tradicionālajiem gruzīnu virtuves ēdieniem. Sarīko mājās „Gruzijas vakaru”, uzaicini draugus uz pašas gatavotu gruzīnu virtuves maltīti. Viņu ēdienu pagatavošanas tehnika parasti nav grūta, un sastāvdaļas arī nav sarežģītas un grūti atrodamas. Tāpēc nebaidies un izmēģini, tev noteikti garšos!

Latvijas gruzīnu biedrība
Latvijas gruzīnu biedrība „Samšoblo” (gruzīnu val. – dzimtene) darbojas kopš 1993. gada. Tā nodarbojas ar gruzīnu kultūras popularizēšanu, integrācijas veicināšana, labdarības pasākumiem u.c.
Uzzini vairāk:http://www.georgia.lv/

Ceļojumu apraksti
Cilvēki, kas bijuši Gruzijā, vienmēr par šo braucienu un piedzīvojumiem stāsta tik aizrautīgi, ka to izlasot šķiet, ka arī ir tur pabūts. Tāpēc meklē internetā blogus un stāstus, kur tiek aprakstīti ceļojumi uz šo zemi, un izbaudi tos!

Aizej uz gruzīnu restorānu
Arī pie mums ir restorāni, kuros vari izbaudīt Gruzijas atmosfēru un ēdienus. Apmeklē kādu no tiem un kaut uz mirkli izjūti, kā „garšo” Gruzija. Apmeklē, piemēram, restorānu Marani vai Pirosmani.

Izgaršo gruzīnu vīnus
Gruzīnu vīnu darināšanas metodes atšķiras no Eiropas vīnu darināšanas. Gruzijas vīna reģions ir Kaheti, no kura nāk apmēram 80 % Gruzijas vīna. Gruzijā aug apmēram 300 dažādas vīnogu šķirnes, no kurām iespējams darīt vīnu.

Apmeklē pirti
Gruzīni ir cītīgi pirts apmeklētāji un tās viņiem ir lielā godā. Aizbraucot uz Tbilisi vari atrast publiskās pirtis, kurās vēl jūtams padomju gars. Bet, arī neesot tur, ļaujies šim rituālam šeit pat. Tas ir tieši tas, kas nepieciešams mūsu rudenī.

Pavārs Mārtiņš Sirmais Gruzijā
Ja vēl neesi redzējusi, noskaties raidījumu “Sirmais. Kulta ēdieni” Gruzijā. Tas nav stāsts tikai par gruzīnu virtuvi, tur redzēsi Gruziju visā tās krāšņumā – dabu, cilvēkus, paradumus. Koši un aizraujoši.
Raidījumu skaties šeit>>

Saki tostus!
Tosti kļuvuši par atsevišķu gruzīnu nacionālās kultūras sastāvdaļu. Gruzīni mēdz teikt, ka viesis ir Dieva dāvana, un vienmēr viens no tostiem būs veltīts tieši ciemiņiem. Uzmanību! Dzerot alu, tostus nesaka. Tostu ar alus kausu rokās gruzīni varētu teikt tikai savam ienaidniekam.

Dzer Borjomi minerālūdeni
Borjomi ir dabisks minerālūdens. Tā vērtību nosaka izcelsmes vieta – ūdeņiem bagātās Gruzijas viens no zināmākajiem kūrortiem – Borjomi. Borjomi kūrorts atrodas kalnu zonā, un to ieskauj priežu mežs. Visi atmosfēras nokrišņi aptuveni pus gadu filtrējoties cauri daudzveidīgajiem un vairākus kilometrus biezajiem zemes slāņiem tā attīrās, ka tajos nepaliek vairs neviens kaitīgs mikroorganisms.
Vairāk par Borjomi vari lasīt šeit>>

Mācies pieklājību un viesmīlību
Ikviens, kurš bijis Gruzijā, apliecinās, ka reti kur var atrast tik viesmīlīgus, atvērtus un labus cilvēkus kā tur. Viņi ir gatavi savā mājā ielaist ikkatru, kas pieklauvē pie durvīm. Paēdinās, padzirdinās, izstāstīt visu, kas interesē, un, ja vajadzēs, arī izguldinās.
Tieši šī viņu spēja uzticēties cilvēkiem, darīt labu, neprasot neko pretī un viesmīlīgā izturēšanās ir tas, ko varam mācīties no viņiem.

Izlasi visus mūsu „Gruzijas mēneša” rakstus
Rakstījām par latviešu puisi, kas dzīvo Gruzijā un latviešu meiteni, kas tur bija ceļojumā. Ielūkojāmies gruzīnu virtuvē un iepazināmies ar spožu Gruzijas aktrisi.
Rakstus meklē šeit>>

 

 

 

 

Dalīties.

Atstāt Ziņu